Serbest Forum
November 28, 2023, 04:15:33 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Sinema, Sinema

Pages: 1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Sinema, Sinema  (Read 3660 times)
KARTAL
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 234« Reply #15 on: December 16, 2010, 10:50:03 am »

Titanik - 1997Orjinal Adı: Titanic
Yönetmen: James Cameron
Tür: Dram, Romantik
Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca, İsveççe, İtalyanca, Rusça
Gösterim Tarihi: 20 Şubat 1998 (Türkiye)
Oyuncular : Leonardo DiCaprio (Jack Dawson) , Kate Winslet(Rose DeWitt Bukater) , Billy Zane(Caledon ‘Cal’ Hockley) , Kathy Bates(Molly Brown) , Frances Fisher(Ruth Dewitt Bukater) , Gloria Stuart(Old Rose)
Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan “Titanik faciası”, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film.Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. “Titanic” adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu “Düşler Gemisi” nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912`de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.James Cameron`un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi “Titanic”, bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip. Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve “En İyi Film” dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunuda egale etmiş oldu.
Titanik 2 - 2010


Jack, Titanik'in kalintilarinda buz kalibi halinde bulunur. Yüzeye çıkarıldıktan sonra bir takım bilimsel çalışmalarla hayata döner ve eski aşkını arar. Başrolunde Bruce Davison ve Brooke Burns'un olduğu film, "100 yıl sonra, yıldırım ikinci kez çarpacak" sloganıyla geri dönüyor. Shane Van Dyke'ın hem oyuncu, hem yönetmen, hem yazar olduğu filmde, Gerald Webb ve Harmony Blossom'da rol alıyor.Report Spam   Logged

Pages: 1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy