Serbest Forum

Türkçe Forum => Tartışmalar, yorumlar => Topic started by: asker on September 09, 2010, 03:21:34 amTitle: Ramazan Bayraminiz Mubarek Olsun
Post by: asker on September 09, 2010, 03:21:34 am
Ramazan Bayraminiz Mubarek Olsun

Bayram sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, Ramazanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki 'pause' düğmesine dokunun... Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar... Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun.

Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olsun.


Title: Re: Ramazan Ayınız Mubarek Olsun
Post by: e_fatihan on July 20, 2012, 03:10:29 pm
Değerli soydaşlarım ve dindaşlarım! Hepimizin Mübarek Ramazan ayı, hayırlı ve bereketli geçmesini dilerim.

Kimliğimizi simgeleyen değerleri hatırlamak ve muhafaza etmek hepimizin vazifesidir. Bu vesile ile geçmişimizle ilgili ve milletimizin kaderini değiştiren önemli bir olaya değinmek istiyorum. Bundan tam 135 yıl önce, Rumeli'yi kaybetmemize neden olacak Plevne muharebesi patlak verdi.

19 Temmuz günü Rus birlikleri Plevne'yi bombalamaya başladı. 20 temmuz 1877'de Türkler karşı saldırıya geçip, Ruslara ciddi kayıplar verdirdiyse de, daha sonralı şehir düştü. Rusların ve onlara yardımda bulunan Ulah (Romen) askerleri, vatanımızın kaybedilmesine sebep oldu.

Belki de, bu savaş olmasaydı bugün Tuna boylarında al bayrağımız dalgalanacaktı. Bu vatan uğruna binlerce askerimiz şehit oldu. Devletini ve memleketini kahramanca savunan, mehmetçik ve Gazi Osman Paşa, zamanın Rus çarından bile hayranlık duyulmuş ve saygı görmüşken, günümüzde Bulgar devleti, bize Plevnde bir anıtı bile çok görmektedir.

Kahramanlarımızın mekanları cennet, ruhları şad olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=b7tXw48Xj78

http://www.youtube.com/watch?v=OBEacgSkqVE


Title: Re: Ramazan Bayraminiz Mubarek Olsun
Post by: tana68 on June 26, 2014, 12:12:53 pm
 ;D Да ! Дойде време за месец Рамазан 2014 г.
Новолунието е утре ок.11 ч. преди обед . Обаче постът започва сутринта .
Слънцето ще изгре е в 5:44 и ще залезе точно в 21:00 . Същият час е и за 28.06.2014