Serbest Forum
March 29, 2024, 04:13:54 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Ахмед Доган е бил архитект на "Възр. процес &a

Pages: 1 ... 10 11 [12]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ахмед Доган е бил архитект на "Възр. процес &a  (Read 10064 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #165 on: April 22, 2011, 07:35:47 pm »

Едно от най-стойностните интервюта, които съм прочел от дълго време.


Хюсеин Юмер*: Доган е вирус, вкаран от самото начало в организма на ДПС

21.04.2011 г. 11:08 ч.


Хюсеин Юмер*: Доган е вирус, вкаран от самото начало в организма на ДПС

В началото на януари 1990 г. помаците се бяха събрали в София пред „Александър Невски”, където организираха спонтанен митинг с лозунги: „Върнете ни имената”. Аз бях там. Изведнъж от нищото се появи една милиционерска кола, от която слезе лицето Ахмед Демир, дадоха му един микрофон от колата и той извика: „Аз ще ви помогна да си върнете имената”. Така беше поднесена легендата, че този човек е борец за правата и свободите на турците и мюсюлманите, разказа пред ГЛАСОВЕ Хюсеин Юмер, който е един от учредителите на ДПС. И още: Ние създадохме ДПС. Това е наша партия. Ахмед Доган беше внедрен. Той е като кукувицата, която влиза в чуждо гнездо. По-късно всички, които не бяхме агенти на ДС, бяхме изтикани по един или друг начин. Доган направи пълна лустрация на неагентите в ръководството на ДПС.

Г-н Юмер, вие сте един от създателите на ДПС...

Аз съм основател на ДПС в Разградско. Бях делегат на Учредителната конференция на ДПС на 26 и 27 март 1990 г.

Участвахте ли в нелегалната дейност преди 10 ноември 1989 година?

Не. За нелегалната организация разбрах по-късно.

Днес как преосмисляте участието си в политическите събития след 10 ноември? Предполагам, че тогава всичко е ставало много набързо, спонтанно и преобръщащо живота на един обикновен човек – влизате в политиката, ставате депутат.

Така беше. Сега отчитам, че съм подходил доста наивно и еуфорично, че съм бил измамен. Моят приятел Мирослав Дърмов, който също беше депутат от ДПС във Великото народно събрание (ВНС), казваше: „Чувствам се като измаменото камилче”. Ние коментирахме тези неща  още в началото на 1991 г. И аз споделям неговото мнение – чувствам се като измаменото камилче. Онова, което ни беше поднесено, е било с цел манипулиране и водене на нашите гласове и действия в друга посока, в интерес на друга част от обществото.

Кой ви манипулира и заради чии интереси?

Манипулира ни агентът на Първо главно управление (ПГУ) на Държавна сигурност Ахмед Демир Доган, който всъщност има много имена и който тогава е бил воден от зам.-началника на ПГУ Тодор Генов с псевдоним Михайлов. Това е активно мероприятие, при това може би най-голямото в България, тъй като засяга много голяма маса от хора – гласоподавателите от тази група са близо 600 хиляди души. Това мероприятие е съгласувано с ЦК на КПСС, тъй като в някогашния Съветски съюз също са имали подобни проблеми. У нас ЦК на БКП взима решение да проведе социален експеримент за промяна на етническото самосъзнание чрез държавно насилие. И го направи. А всичко онова, което ни беше поднесено, е невярна информация. Тази част от историята на България трябва да бъде пренаписана наново. Това, което е написано и казано дотук, не е вярно. То не е истина, то е манипулирано.

Кое ви беше поднесено невярно? Говорим за учредяването на една нова партия, която, както сам признавате, в началото е  етническа, тъй като турците и мюсюлманите в България имат нужда именно от това след преживяното насилие.

Беше ни поднесен човекът на Първо главно управление с цел да ни отдели от недоволните българи. Тогава ние бяхме недоволни и обидени от политиката на БКП и се знаеше, че е съвсем нормално да се обединим с недоволните българи. За да не стане това, ни поведоха съвсем съзнателно и организирано и ни държаха встрани от недоволните българи.

Да, но този човек все пак е един от участниците в нелегалната организация, лежал е и в затвора.

Той е внедрен в нелегалната организация. В затвора е лежал проформа и на заплата. От ПГУ е получавал заплата на оперативен работник в троен размер.

Докато е бил в затвора?

Да, да.

Откъде имате тази информация?

Тази информация я имам от Мирослав Дърмов, за когото вече ви споменах и който беше зет на председателя на забранената някога в Турция Турска комунистическа партия И. Билен с партиен псевдоним Марат. Тъй като силите за сигурност на Република Турция разпиляват тази организация, Марат е бил принуден да избяга в България. Той е имал много сериозни връзки в ЦК на БКП и в КПСС. Мирослав Дърмов пък се жени за дъщерята на Марат и чрез него се добира до много важна информация, която е споделял с мен, тъй като сме много близки приятели. Така че информацията е от ЦК на БКП. Виждал съм и снимки на Марат с Тодор Генов, с Димитър Станишев... Затова казвам, че тази част от историята трябва да се пренапише. Онова, което ни е поднесено, особено на младите хора, не е истината, истината е съвсем друга.

А какви бяха първите ви лични впечатления от Ахмед Доган, кога го видяхте за първи път?

Ще ви разкажа един спомен. В началото на януари 1990 г. помаците се бяха събрали в София пред „Александър Невски”, където организираха спонтанен митинг с лозунги: „Върнете ни имената”. Аз бях там. Помаците бяха по-активни от нас, турците на площада бяхме по-малко. Изведнъж от нищото се появи една милиционерска кола, от която слезе въпросното лице Ахмед Демир, дадоха му един микрофон от колата и той извика: „Аз ще ви помогна да си върнете имената”. Така беше поднесена легендата, че този човек е борец за правата и свободите на турците и мюсюлманите. Тогава го видях за първи път. По-късно, на учредителната конференция, вече имах възможност да разговарям с него. Тогава му дадохме пари, които бяхме събрали по общини, като си мислехме, че няма с какво да се плати за салона и за другите разходи по конференция. Дадохме парите лично на Доган. Дотогава не знаех кой е този човек.

По време на самото учредяване какви хора се присъединиха към новата организация?

По време на учредяването на националната конференция усетихме, че в партията се опитват да влязат хора като Юнал Лютфи и Ибрахим Татарлъ. Ние вече бяхме чули за тях, някой подшушна, че това са агенти на ДС. По тази причина на самата учредителна конференция отблъснахме Юнал Лютфи. След това обаче Ахмед си ги пое и ги включи ги в листата за депутати във Великото народно събрание.

Въпреки вашето недоволство, така ли?

Да, да. Ще ви дам един пример. От Разградския район бяхме избрани четирима човека – Юлий Бахнев, Ибрахим Татарлъ, Кадир Кадир и аз. Тези тримата бяха много сериозно свързани с ДС, те бяха парашутисти, никой не ги познаваше. Само аз бях местен. Процентното съотношение е 75% към 25% в полза на агентите на ДС. Същата структура се е оформила – тогава не осъзнавах това – и в парламентарната група на ДПС. 75-80% от Държавна сигурност. Пак повтарям, целта е била да се държат турците и помаците далеч от недоволните българи и от тяхната опозиция, макар и тя да е била манипулирана. Чувал съм, че на Ахмед му е забранено да се среща и да разговаря с представители на опозиционните партии, освен с Константин Тренчев. И той така и правеше.

Много хора като вас, които не са били свързани с Държавна сигурност, по-късно като че ли бяха отстранени...

Не, не, не "като че ли", бяхме изтикани умишлено, целенасочено и съзнателно.

Вас как ви изтикаха?

През 1991 г. написах една докладна записка. Тогава бях председател на Централната контролно-ревизионна комисия (ЦКРК) в ДПС. Тъй като Ахмед внасяше в личната си сметка даренията, които постъпваха за партията, аз написах докладна до Централния съвет, че тези пари не идват за черните му очи, а защото сме организация и трябва да се внасят в сметка на организацията. Това беше първият случай. След това по време на дебатите за конституция Доган изкара парламентарната група на ДПС извън залата. Аз останах, като заявих, че затова съм дошъл в Народното събрание, за да изказвам позиции и то по основния закон на държавата. С мен остана и Яшар Шабан, тогава зам.-председател на ДПС. Доган използва тези две неща и на заседание на Централния съвет, което продължи близо 12 часа, с помощта на агентите на ДС замрази функциите ми като шеф на ЦКРК и на Яшар Шабан като заместник-председател на ДПС. След това вече не ни включи в списъците за следващите избори.

Напоследък много се говори за досието на Доган. Наскоро Веселин Ангелов, който написа книга за лидера на ДПС, заяви по телевизията, че като агент на ДС Доган не е предал никого, а по-скоро е писал анализи.

Веселин Ангелов е платен. Това е направено срещу солидно заплащане. На Ахмед вече не му пука, той има ресурс и може да плаща.

Този човек обаче твърди, че Доган не е предал никого през целия си съзнателен живот.

Не е вярно, не е вярно. Например той предава един човек от с. Хлебарово (дн. Цар Калоян) в Разградски окръг, който е служил заедно с него в строителни войски. Ахмед се сприятелява с него и му идва на гости – този разказ го има и в книгата на Тома Биков „Досието на Доган”. Та идва му на гости, провокира го с разни въпроси да говори за Турция, за турския език, за турците в България и оня си излива душичката, храни го, пои го и после го качва на автобуса и го изпраща. Четири часа след като му е гостувал, Ахмед сяда и пише донос срещу него с обичайното: „Един мой приятел ми каза, че...”. Този човек след това лежи 57 дни в ареста в МВР и оттам нататък целият му живот се проваля.

Имали ли сте възможност да разговаряте с него, или знаете за тази история от книгата на Тома Биков?

Търсих този човек, но той живее в Истанбул. Разговарях обаче със Сахлим Карамустафа от Хлебарово. Той е бивш учител, сега е към 73-годишен и пише книги за ДПС. Знам от него, че това е вярно. Потърпевшият е бил негов ученик. Знам и за други хора, които са пострадали от доносите на Доган и които сега са в Турция. Ще ви кажа следното – в България стана една голяма беля, която няма никакво разумно обяснение. През 1989 г. по време на т.нар. голяма екскурзия заминаха около 400–500 хиляди души. Тези хора бяха изгонени предимно по такива доноси, писани от Ахмед Доган и други агенти на Държавна сигурност. Хората, които са пострадали от доносите на Доган и на агенти като него, в никакъв случай не са единици. Така че не му вярвам за нищо.

Кога започна този прелом, след като ви отстраниха от ръководството на ДПС ли?

Още през 1991 г. започнах да се съмнявам, че Ахмед не работи за нас, а за нещо друго или за някой друг, но не можех да определя за какво или за кого. Веднъж видях моят приятел Мирослав Дърмов да се среща във ВНС с генералът от МВР Иван Кръстев, който беше депутат от БСП. И тъй като бях ядосан на БКП заради смяната на имената и изгонването на хората, казах на Дърмов: „Защо разговаряш с този човек, те са наши врагове”. А той, като ме дръпна настрани, ми отговори следното: „Запитах ген. Иван Кръстев защо БСП и ДС изграждат ДПС от агенти на ДС, а отдалечават от партията достойните хора”. Иван Кръстев се усмихнал иронично и му отговорил: „Мирославе, с агентчетата ще връткаме турците още 20 години и те ще гласуват за това, което ние искаме”. Точно така и стана. 20 години ни връткаха и гласувахме за това, което искат те.

Познавате ли хората, които са участвали в създаването на нелегалната организация?

Да, познавам някои от тях. Познавам Неджметин Хак, познавам Касим Дал, познавам Заид Ваид и още няколко човека, от които повечето са в Турция. Тук е Касим Дал. Познавам и Емин Хамди, който е вече  възрастен – в неговата гарсониера във Варна се подготвя  организацията за създаването на ДПС, но пак под контрола на ДС. Така че нищо не е изпуснато от контрола на ДС и на ПГУ.

Каква част от хората, които създават нелегалната организация, са работили за ДС?

Т
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #166 on: April 22, 2011, 07:39:19 pm »

За жалост този наивен човек бидейки против създаването на нова партия попада в листата на бленуващите. Хем разбира какво е ДПС хем няма и хабер как да се пребори с този вирус.

Хюсеин Юмер*: Доган е вирус, вкаран от самото начало в организма на ДПС

Втора част

Каква част от хората, които създават нелегалната организация, са работили за ДС?

Това не знам, но все си мисля, че е бил само Ахмед.

Доколкото ви разбирам повечето от тези хора днес са в Турция. От всички тях само Ахмед Доган и Касим Дал ли останаха в българската политика?

Да. Останалите по един или друг начин бяха изтикани. Неджметин Хак  ми разказа, че е бил принуден да се изсели заради заплахи за семейството, децата... Това се случва в края на март 1990 г., след като излиза от затвора. И той се изселва още през април, преди митингите за ВНС. Всички, които не бяхме агенти на ДС, бяхме изтикани по един или друг начин. Ахмед Доган направи пълна лустрация на неагентите в ръководството на ДПС.

Съдбата на Касим Дал опровергава това твърдение. Все пак той дълго време беше дясната ръка на Ахмед Доган.

Да, той го обясни така: „Всички имаме различни граници на морална търпимост”. Така каза и аз го разбирам донякъде. Моята граница на морална търпимост се изчерпа през 1991 г. На Касим вероятно е била по-висока и е издържал досега. Той да отговори. Аз разговарях с него много пъти. Той казва сега, че след като прочел досието на Ахмед, видял, че има предадени от него хора, които познава, че Ахмед е писал лично срещу него и сегашната му съпруга. И казва: „Повече не мога”.

Вероятно и много други неща е видял Касим Дал за тези 20 години след изчерпването на вашата граница на морална търпимост. Как си обяснявате факта, че Дал беше толкова дълго близо до Доган? Ето той например е човек, който не е имал нищо общо с ДС.

Възможно е Ахмед да е изкупвал пред него някаква вина и затова да го е държал.

Как гледате на това, което се случва сега в ДПС?

Като на оздравителен и необходим процес, и то не само за ДПС, но и за цяла България. Ако този оздравителен процес бъде доведен докрай, това ще е полезно за цялата страна. Инструментът за манипулиране на обществения живот в България, наречен Ахмед Доган, трябва да бъде премахнат.

Вие член ли сте все още на ДПС?

Да, и никой не може да ме изкара. Аз съм от основателите на ДПС и съм член на тази партия. Какво значи изключване? Тогава да не ми приема вота! Аз от 21 години гласувам за ДПС и така и ще продължа да правя. Нека да излезе с декларация и да каже: „На Хюсеин Юмер вота не го приемам”. Въпреки това аз ще гласувам за ДПС. Какво значи тогава изключване? ДПС е наша партия. Ахмед е внедрен, той е като кукувицата, която долетя в чуждо гнездо. Ние създадохме ДПС.

Как гледате на днешната върхушка в ДПС?

Като агенти на ДС. Да ви говоря ли за Юнал Лютфи – „Мурад”, за Рамадан Аталай – „Вергил”, за Кемал Еюп, който сега е в Комисията за защита от дискриминация и който също е агент на ДС. Много са. Така че ако ме питате за моето мнение – не само мен измами Ахмед Доган, човекът на ПГУ, той измами цялата общественост в България и удължи агонията на прехода. Вгледайте се в миналото – как падна правителството на Филип Димитров, как се създаде правителството на Симеон и ДПС, как след това беше създадено правителството на тройната коалиция... Всичко доказва тезата ми, че чрез Ахмед Доган ДПС държи едни 600 хиляди гласа, които се използват в интерес на БКП/БСП. Всичко това удължи агонията и стана по най-неморалния начин, с измами и лъжи.

След отстраняването ви от политиката поддържахте ли контакти с представители на ръководството на ДПС?

Не съм ходил в централата никога. Срещал съм се само с Касим Дал, при това рядко. Дал участваше на това заседание на Централния съвет, когато замразиха моя статут и статута на Яшар Шабан. Тогава Касим Дал беше член на Централния съвет, той беше там и само се подсмихваше. Той ги чуваше тези неща, които ги говоря аз – че Амхед Доган е човек без морал и т.н. Чуваше ги тези неща...

Но само се подсмихваше, така ли?

Да.

Тоест били са му необходими още близо 20 години, за да стигне границата на своята морална търпимост?

Така излиза. Оказа се, че моята граница е била ниска, а неговата с близо 20 години по-висока. Щом така го определя...

Вие присъствахте на срещата на Касим Дал с негови привърженици в Търговище. Какви са впечатленията ви?

По време на срещата на всички участници бяха раздадени анкетни листа с въпроси и мнения. 711 анкетни листа бяха попълнени и върнати обратно. Имаше хора, които не получиха анкетите или не успяха да ги върнат. Така че според мен на срещата имаше над 711 души. Освен залата бяха пълни и коридорите. Аз се изказах на това събиране и нарекох Ахмед Доган вирус АД0, сравних го с разновидност на птичия грип. Той си е вирус, който е вкаран от самото начало в организма на ДПС.

Как виждате бъдещето на това движение за оздравяване на ДПС? Какви би трябвало да бъдат следващите стъпки на Касим Дал и неговите привърженици?

Следващите стъпки са срещи на живо по места с хората и отваряне на очите на онези, които гласуват за ДПС. Оттам вече трябва да бъдат предизвикани нови общински конференции и избор на нови делегати за една национална конференция, но не делегати на Ахмед Демир и на ДС – поне 70% от новите делегати трябва да са свободни хора, а не вързани с Държавна сигурност. Целта е Ахмед Доган да остане с полуотворена уста и с празен поглед, както Тодор Живков на 10 ноември 1989 г.

Тоест вие сте противник на идеята за създаване на нова партия?

Да, определено. ДПС има заболяване от вируса АД0. Ахмед Доган е разновидност на птичия грип. Ние трябва да излекуваме ДПС.

Смятате ли, че Касим Дал и неговите привърженици трябва да издигнат паралелни кандидатури по места на предстоящите кметски избори?

В интерес на истината в Търговище много хора станаха и изявиха желание за нова структура, за да могат да издигнат кандидати. Касим Дал също като мен каза, че не иска да разцепва партията и че борбата за оздравяване на ДПС трябва да се води отдолу нагоре. Но нали все пак става дума за политика, нещата могат да се развият и в друга посока.

Тоест не изключвате възможността за издигане на паралелни кандидатури?

Да, не я изключвам, особено като слушах какво искат хората. В крайна сметка само аз и Касим Дал сме нищо без подкрепата на хората и ако мнозинството иска това, ние как да го променим. В Търговище се оказа, че по-голямата част от хората искат това. Аз се изненадах, тъй като те не виждат начин как другояче да станат нещата. Начинът, който предлагаме ние, им се срува невъзможен, труден и дълъг. Те казаха, че вече нямат търпение, тъй като са мамени от 21 години. Такива дебати вървят в момента.

Вие живеете в Разград. Предполагам, че познавате настроенията сред обикновените хора, които гласуват за ДПС. Каква е тяхната граница на морална търпимост, стигнали ли са я вече, или все още са далеч от нея?

Те не са имали чак толкова нужда от търпимост, защото ние мълчахме през годините и те не знаеха истината.

Вие мълчахте през тези 20 години, така ли?

След 1991 година аз мълчах. Ще ви кажа защо. На турски има една приказка: “Кол кърълсън, йен ичинде калсън”. В превод на български означава: „Ръката може да се счупи, но да остане в ръкава”. По тази причина, както и от инстинкт за самоопазване, ние бяхме решили, че трябва да стоим на едно място и не трябва да даваме външен израз на вътрешните кавги, за да не разцепим общността и да не се случи пак нещо лошо с нас, защото усетихме, че като сме заедно, сме по-защитени. Това беше психологическата причина за мълчанието. Заради това хората не знаеха много от нещата, които се случваха, и затова нямаха и нужда от граница на морална търпимост. Сега нашата основна цел е да им отворим очите, вече умишлено, защото и без това ръкавът се скъса от износване и всичко лъсна пред цялото общество на България. Ахмед Доган стана милионер и милиардер и каква полза за мен и за комшията ми в Разград, че лидерът иска да си купи летяща чиния, след като нашите хора нямат нищичко в порцелановите си чинии? Каква полза?

* Хюсеин Юмер е основател на ДПС в Разградския район. Участвал е в учредителната конференция на движението в София на 26 и 27 март 1990 г. Депутат e във Великото народно събрание от Разград и председател на Централната контролно-ревизионна комисия на ДПС през 1990 и 1991 г. След излизането си от ръководството на ДПС е кмет на родното си село Прелез и за един мандат председател на общинския съвет в Завет.

С Хюсеин Юмер разговаря Димитрина Чернева.

http://www.glasove.com/article-13365.php
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #167 on: May 03, 2011, 10:34:24 pm »


Макар и малко има раздвижване след напускането на Касим Дал и надежда за демократични промени в нашите изоставени райони. Ако Касим подмогне създаването на Партията на Демократичният Порсперитет в България ще се получат съществени промени в демократичността на страната.

Самата поява на този плакат е успех. Осъзнаването на този факт само доказва на колко правилен път сме били ние години наред.


Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #168 on: May 04, 2011, 09:38:50 am »

Макар и малко има раздвижване след напускането на Касим Дал и надежда за демократични промени в нашите изоставени райони. Ако Касим подмогне създаването на Партията на Демократичният Порсперитет в България ще се получат съществени промени в демократичността на страната.

Самата поява на този плакат е успех. Осъзнаването на този факт само доказва на колко правилен път сме били ние години наред.


Ти само гледай някой грабител на идеи и надежди да не окраде идеята ти за ПДП Сербест. Тук в Комунистан Дал Бог. Колкто си ги искаш има такива грабители на идеи.
Report Spam   Logged

Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #169 on: May 21, 2011, 02:16:41 am »

Кой според вас е основният виновник за побоя в джамията в София ? Волен Псидеров , Атака ?  Не ? Основните виновници са два: Република България и Република Турция. Тези две страни години наред затваряха очите си за етническото и религиозно противопоспоставяне в България. Обществена тайна е че и Атака и ДПС са създадени от ДС. С присъствието си по митнигите на ДПС официални турски власти признават, че подкрепят една фашистко-терористична организация каквато е ДПС. Волен Сидеров не е основният виновник за събитията пред джамията. Той е намерил село без кучета и си развява коня. Престъпниците от правителствата на България и Турция облечени в официална власт за виновни за безнаказаното потъпкването на елементрани човешки права. Виновни са защото подкрепят фашистките партии ДПС и Атака. В София видяхме плодовете от 22 годишният "етнически модел" на Доган  Grin Grin Grin  и провалилите се политики на две съседни държави: България и Турция. В България няма никакъв етнически модел за толертност има прикрита и нерешена етническа и религиозна конфронтация , която за 22 години ескалира до крайна нетърпимост под провалилите се междусъседски политики на двете съседни държави. Случилото се в Баня Баши е срам за бюрократите и в София и в Анкара. Балонът за етническият модел в Бълагрия се спука с гръм и трясък.

П.п- В този форум винаги съм твърдял, че такъв модел няма. Има замитане на проблемите под килима. България и Турция показаха своята импотентност по уреждането на общите проблеми. Няма защо голяма дипломация. Roll Eyes Аз бих казал жалка и смешна дипломация. Sad Sad Sad


http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/05/20/1093480_ataka_sreshtu_mjusjulmanite_v_djamiiata_na_sofiia_video/
Report Spam   Logged
asker
Global Moderator
Sr. Member
*****

Karma: +3/-0
Posts: 434



« Reply #170 on: May 21, 2011, 03:41:38 pm »

Vsichko e zaplanuvano ot DS agenta Dogan.Tselta mu e da izplashi  Turtsite i Muslumani  che da glasuvat za Mafiyata DPS



Кой според вас е основният виновник за побоя в джамията в София ? Волен Псидеров , Атака ?  Не ? Основните виновници са два: Република България и Република Турция. Тези две страни години наред затваряха очите си за етническото и религиозно противопоспоставяне в България. Обществена тайна е че и Атака и ДПС са създадени от ДС. С присъствието си по митнигите на ДПС официални турски власти признават, че подкрепят една фашистко-терористична организация каквато е ДПС. Волен Сидеров не е основният виновник за събитията пред джамията. Той е намерил село без кучета и си развява коня. Престъпниците от правителствата на България и Турция облечени в официална власт за виновни за безнаказаното потъпкването на елементрани човешки права. Виновни са защото подкрепят фашистките партии ДПС и Атака. В София видяхме плодовете от 22 годишният "етнически модел" на Доган  Grin Grin Grin  и провалилите се политики на две съседни държави: България и Турция. В България няма никакъв етнически модел за толертност има прикрита и нерешена етническа и религиозна конфронтация , която за 22 години ескалира до крайна нетърпимост под провалилите се междусъседски политики на двете съседни държави. Случилото се в Баня Баши е срам за бюрократите и в София и в Анкара. Балонът за етническият модел в Бълагрия се спука с гръм и трясък.

П.п- В този форум винаги съм твърдял, че такъв модел няма. Има замитане на проблемите под килима. България и Турция показаха своята импотентност по уреждането на общите проблеми. Няма защо голяма дипломация. Roll Eyes Аз бих казал жалка и смешна дипломация.  Sad Sad Sad

 



http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/05/20/1093480_ataka_sreshtu_mjusjulmanite_v_djamiiata_na_sofiia_video/
Report Spam   Logged

Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #171 on: May 29, 2011, 06:30:46 pm »

 Хубаво е, че Касим Дал най-после видя истиското лице на ДПС. Това , което ние демократите го знаехме от много време. Виждте само колко грозно фашистите от ДПС се борят срещу правата и свободите на привържениците на хората на Касим Дал да имат свое мнение и политически избор. ДПС е опаана фашистка тоталитарна партия, която нарушва основни Конституционни права на български граждани и затова ще трябва да бъде забранена като антикоституционна партия.



http://www.paralel44.com/%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BC-%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D1%8A%D0%B3-%D0%BF%D1%8A%D1%82-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D1%82/
Report Spam   Logged
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #172 on: August 02, 2011, 10:54:23 am »

Проф. Людмил Георгиев: За изселниците в Турция Ахмед Доган е "персона нон грата"

През последните 22 години България никога не е имала толкова откровено некомпетентно и неадекватно управление, твърди експертът

Роден на 23 юли 1960 год. Професор по социална, етническа и политическа психология в СУ „Св.Климент Охридски”. Доктор по социология. Доктор на психологическите науки. Автор на седем книги и десетки научни студии и статии. Чете лекции по етническа, политическа, екзистенциална психология и психология на религиите. Баща на син и дъщеря.

- Проф.Георгиев, изборите за президент и органи на местната власт чукат на вратата, и всякакви наблюдатели и анализатори гадаят накъде ще са насочени този път повратливите политически движения на доскорошните ви съпартийци от ДПС. Вие ги познавате добре и отблизо, какви са вашите прогнози?

- Повече от очевидно е, че за местните избори ще бъде впрегнат целият партиен, а също така и сериозен финансов ресурс, за да се покаже, че в ДПС няма криза. Дори чувам, че във възлови областни центрове ще бъдат издигнати кметски кандидатури на хора от ръководството с цел максимална мобилизация. Впрочем, както го познавам, това може да бъде и ход на Ахмед Доган след изборите да се освободи от някои от тези хора, които и без това са ненавиждани от електората на партията. Що се отнася до президентските избори, Доган едва ли ще поеме риска да издигне собствена партийна кандидатура, защото едновременността на този избор с местния вот ще създаде доста неудобства сред електората. Въпреки че, от друга страна, чрез кандидат-президент турчин наистина би могло да мобилизира избирателите в максимална степен. Проблемът тук е, че единствено възможната кандидатура в тази посока е самият Ахмед Доган. Струва ми се обаче, че независимо от оценките за него като опитен политик, анализатор и играч, той няма да отиде на такъв вариант, просто тази игра вече е твърде висока за него. Най-логично ми се струва да подкрепи кандидата на левицата, което, ако се случи преди първия тур, ще значи, че Ивайло Калфин няма да бъде на балотажа. Затова сигурно усилията ще са насочени за подкрепа на самия балотаж, за да не се види вече твърде рехавата електорална тежест на партията.

- Много активисти от движението го напуснаха през последната година, включително и вие се оттеглихте, това как ще повлияе на избирателите?

- За първи път толкова голямо множество от хора, гласували досега за ДПС, търси формулата да подкрепя друга формация, не само като вот, но и като политическо присъствие. Разбира се, това стана възможно след бунта на Касим Дал и Корман Исмаилов, подкрепени от редица местни лидери и активисти. Този факт отприщи и сталинистката вълна на поведение в партията – масови чистки, гонения на хората, заплахи, уволнения от работа, натиск от най-долнопробен характер и т.н. Мислеха си, че по този начин ще ги уплашат...

- Вие лично на Доган ли се обидихте, или прозряхте други, нови истини за тази партийна формация и затова променихте своите възгледи?

- В интерес на истината аз не съм и никога няма да бъда политик, бил съм в ДПС само като експерт, защото искрено вярвах в намеренията за разширяване и декапсулиране на партията. Това се оказа поза, мимикрия на ръководството и лично на председателя. Иначе, в личен план Ахмед Доган ме предаде, но после, когато се запознах с миналото му в Държавна сигурност разбрах, че предателствата са част от неговия живот, от светогледа му. Прочетох и анализирах маса неща, които са ми бодяли очите, но не ги виждах. Що се отнася до възгледите – не съм ги променял. Аз и сега мисля, че бай Иван и бай Хасан трябва да правят политики съвместно, че е крайно време в България да заработи нов етнополитически модел, а не такъв, какъвто беше създаден през 1989 год. от Държавна сигурност.

- Цитирахте пред медиите Доган, който е казал: "Аз създадох ДПС и аз ще го разруша". Възможно ли е това да се случи наистина?

- Всъщност аз цитирах негово интервю, където самият Доган го каза в прав текст. Истината е, че ДПС се създава от честните и искрени политически затворници и борци за права и свободи, а с помощта на Държавна сигурност Доган го оглавява. Така че, той е безспорно прав, че може да разруши партията. Нека видим истината направо, без притеснения – сделката между Доган и Държавна сигурност за създаване на ДПС цели запазването на етническия мир в условията на обективна етническа криза през 1989-90 год. Както е при всяка сделка обаче, тази също си има цена – смесените региони са оставени на Доган, там той може да прави, каквото си поиска, а заедно с това се създават условия за лично забогатяване. В същото време, той живее с усещането, че е изпълнил историческа мисия и цялото общество му е задължено. Може и някои хора да не чувстват комфортно от тези факти, но това е истината.

- Имате ли информация как се отнасят нашите изселници в Турция към разломните процеси в ДПС?

- Да, имам. Нещо повече – с много от влиятелните хора там съм личен приятел и поддържам ежедневна кореспонденция с тях. За изселниците в Турция Ахмед Доган е "персона нон грата", да не говорим за останалата част от ръководството, повечето от които също са били агенти на ДС. Хората, които са понесли най-големите страдания от репресивния режим на БКП и ДС, няма как да простят подобни предателства. Всъщност, точно тези настроения на нашите съграждани в Турция вероятно ще натежат при решението ДПС да не издига кандидатура за президент – вярно е, че 90 хиляди гласа ще са добра основа за сделка между Доган и някой друг кандидат, но в такава ситуация този вот просто няма как да се случи.

- От близо две десетилетия ДПС "балансира" политиката в държавата, но за първи път сега от движението инициираха вот на недоверие към кабинета и очаквано загубиха, защо направиха тези публични сеанси,според вас? И претенциите им за вота имаха ли основание?

- Повтарям, не съм политик и обективно мога да кажа, че претенциите за вота бяха основателни, не само по проблема вътрешна сигурност, но и за цялостната политика биха имали смисъл. Истина е, че през последните 22 години България никога не е имала толкова откровено некомпетентно и неадекватно управление. На всичко отгоре и карикатурно, като се имат предвид напъните им да демонстрират управленски знания и интелектуална мощ. Що се отнася до загубите, колкото и да е странно, вносителите на вота постигнаха своите цели, независимо от формалната "победа" на ГЕРБ, Атака и независимите. Първо, очевидно няма да има нов десен проект около СДС и евентуална подкрепа на ГЕРБ за Румен Христов, проект, към който биха се присъединили Касим Дал и хората около него, т.е. Иван Костов и Ахмед Доган могат да бъдат спокойни.

Второ, независимо от напъните, вотът отново «приши» Атака към ГЕРБ, което за пореден път срива европейския авторитет на Бойко Борисов. Трето, БСП също може да отдъхне, защото в близка перспектива в дясно няма да има сериозен субект, с когото да водят битка. Четвърто, вносителите усетиха общественото настроение, в което очевидно расте недоволството към ГЕРБ. Може и емоционално да не ми се иска да го кажа, но обективно Доган, Костов и Станишев спечелиха битката стратегически. А като към това прибавим нежеланието и високомерието на некомпетентността на кабинета и неговия водач, картината става доста драматична, имам предвид за бъдещето на ГЕРБ.

- Моля ви като психолог да коментирате, защо преди време всички се разсърдиха на Доган заради онази реплика за обръчите, която даже и сегашният премиер Борисов призна, че е истина и се отнася за всяка една партия?

- Защото преди време го каза турчин, т.е. заработи идиотският "робски комплекс" на голяма част от българите. Сега, когато го признава "Премиерът-Слънце", Месията и впечатляващата за простичкия народец "Твърда ръка", нещата изглеждат по друг начин.

- За разлика от вашия приятел Касим Дал, Вие изглежда никак не харесвате Бойко Борисов и сегашното управление на страната?

- Вижте, аз мога да говоря само от свое име, а и тук не става дума за харесване или не. Независимо кой ми е приятел и кой не е, още преди повече от две години предупреждавах какво ще се случи със страната, ако ГЕРБ поеме управлението. Защото тези хора имат много тежки психологически проблеми – като деца на хора или самите те част от обслужващия персонал на бившата комунистическа олигархия, за тях сегашния им звезден миг е начин да доказват пред себе си, че са нещо значимо, това също е свързано със злоба и ненавист към всичко, свързано с миналото. Това обяснява факта, че Бойко Борисов напуска МВР, за да не си върне членската карта от БКП, а сега най-върлите му врагове са на "Позитано" 20. Друг е въпросът, че други са виновни за това положение – при последния си разговор с Доган му казах в очите, че той, Станишев и Сакскобурготски имат историческа вина пред страната, заради допускането на ГЕРБ във властта. Той разпределял порциите..., за съжаление, това остана засега от предишното управление, разпределянето на порциите. Въпреки че след време, сигурен съм, управлението на Тройната коалиция ще бъде оценявано като едно от най-успешните в годините на прехода.

- Нищо положително ли не може да кажете за сегашното управление на ГЕРБ?

- Прекрасно изглежда всекидневното упражнение на Премиера в рязането на ленти при откриване на обекти, започнати от предишното управление и с осигурено финансиране. Също и прокламираната борба за законност, но ако оставим настрана сагата около "Лукойл" и си припомним заповедите на Борисов към Танов в един телефонен разговор, ще видим комизма между говорене и реалност... Този път по-сериозно – целият провал на кабинета дойде след като още в началото на своето управление той подписа смъртната присъда на българския частен бизнес и направи всичко възможно да изгони външните инвеститори!

- Заговори се за нов десен проект между Мария Капон и Касим Дал...

- Вижте, с удоволствие бих помагал на такъв проект, защото е съзвучен с моите възгледи. Но нека оставим на тях като политици да ни го представят и да разкажат. Времето ще покаже...

http://novinar.bg/news/prof-liudmil-georgiev-za-izselnitcite-v-turtciia-ahmed-dogan-e-persona-non-grata_MzY0Nzs3.html

Maşallah!!! Horata zapoçnaha da se osıznavat veçe Wink

Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #173 on: September 08, 2011, 10:16:35 pm »

Все повече и повече хора ще осъзнаят, че Ахмед Шейтан е чудовишето на ДС , който закопава България. '"Турските" комунисти от ДПС и българските шовинисти от посестирмата им партия са опасни мира и просперитета в страната. 

Да отгледаш чудовище

Как се отглежда "политическо чудовище"?
Грижливо поливаният имидж на Доган като загадъчен и мъдър владетел не помръкна, дори когато му се наложи да се легитимира във властта и да говори повече и по-конкретно, четем в анализа на Любослава Русева от "Дневник".
 
"Да вървим да живеем! – предложи Доган. И го ударихме на живот.

Арена ни бе нощният бар на хотел "Родина". Още с влизането си в него открихме, че тази "родина" е всъщност вилаетът Доганов. Посрещнаха ни салтанатите на управителя, на цяло ято от сервитьорки, изсипа се върху масите (най-хубавите, разбира се, баш на ачик!) цялото богатство на рая.

…Балерините, както се е полагало за балерините на всеки султан, постепенно превръщаха бара в харем. (…)

Нощта завърши призори в дома на Доган… В дома ни посрещна неколкомесечен доберман, красиво, расово кученце. Красиво, но бе сторило грешка. Не помня каква, кучешка грешка, гледаше виновно и жалостиво, посягаше да близне ръка на стопанина си… Грешките се наказват, отвърна му той.

Изхлузи бавно колана си, сгъна тежката му кожа на две и раздаде възмездие…"

От книгата "Лъжата, Жан, Иван и другите" на Тошо Тошев, главен редактор на в. "Труд". Описаната случка е от декември 1992 г.

Години наред опиянен от своята недосегаемост?

Истината все някога излиза наяве.

Забелязахте ли колко години са минали от гуляя в хотел "Родина"? През това време (а то е кажи-речи целият български преход) Ахмед Доган се опияняваше от своята недосегаемост, напълно убеден, че никой не би дръзнал да оспори неговото лидерство, както и че истината как функционира ДПС някога ще излезе наяве.

Това му позволяваше комфорта да не подава данъчни декларации, да не стъпва на работа в парламента, да не се съобразява с каквито и да било правила. А, и да не плаща данък обществено мнение!

Грижливо поливаният му имидж на загадъчен и мъдър владетел, който "дава знаци" и зад чиито нищо неказващи изречения една известна журналистка ни убеждаваше да търсим втори план, не помръкна особено, дори когато на Доган му се наложи да се легитимира във властта и да говори повече и по-конкретно.

Това очевидно дотам заслепи "големия философ", който уж щеше да се оттегли от политиката, за да се занимава с наука, че той загуби бдителността и преценката си какво, докога и колко още може да си позволява.

Но Доган не беше сам в политането към дъното на политическата (а и личностната) си деградация. За да се случи неговата игра, той имаше нужда от съучастници и те, нека признаем, му помагаха наистина самоотвержено.

Това улесни претенцията му да се държи във властта по същия начин, по който се държеше в собствената си партия, в собствените си сараи и със собствените си хора. И тъкмо негласният консенсус, че лидерът на ДПС е над законите, че може да бъде охраняван от жандармерията, че му е позволено да вдига палати без каквито и да е обяснения, че е в реда на нещата да казва: "Да дойде, ако му стиска!" (към Бойко Борисов, тогава все още кмет на София, но, разбирай – и към прокуратурата, ДАНС, Сметната палата, съда), създаде и отгледа едно политическо чудовище.

Не всички следи могат да бъдат заметени.

Фалшивият образ се пропука

Грешките обаче се наказват, както сам е забелязал Доган, докато бавно е изхлузвал колана си в далечната 1992 г. А какво освен много груба грешка е да си въобразиш, че можеш да разчиташ на познатата подкрепа, когато вече няма как да кажеш "аз съм властта, аз съм този, който разпределя порциите в държавата"?

Тези дни Доган не само "се изпусна от страх" (по главния редактор на "Труд"). Той е бесен. Но не защото на повърхността изплува скандалният му "консултантски хонорар" от 1.5 млн. лв., колкото заради нанесения удар от довчерашния медиен тил. Фалшивият му образ се пропука с усилията на онези, които на практика го изградиха.

Същите, които го промотираха като незаобиколим политически фактор и с които беше в отношения "по пантофи", сами свалиха опаковката от своя продукт и се отрекоха от него. Светлините вече гаснат, а веселите балерини, които превръщаха стария бар в султански харем, започнаха да се изнасят към по-актуални питейни заведения…

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5406895,00.html
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #174 on: September 08, 2011, 10:18:33 pm »

Да отгледаш чудовище

Впрочем личната (дори прекалено лична) кореспонденция между лидера на ДПС, журналистката Валерия Велева, наречена с двусмисленото "Мадам В", и главния редактор на "Труд" показва като в "Биг брадър фемили" разпада на една дългогодишна връзка:

Тя изневерява, той я хваща. Тя му крещи да се маха, той сгъва тежката кожа на колана си и вдига ръка. Междувременно има скандал за пари в стилистиката на "а га яде кюфтетата" и дори намеци за мъжка "не осъщественост".

Всеки може да се представя за каквото си поиска.

Когато и двете страни вече не могат да се гледат...

"Но запомни: накрая всеки трябва да си плати сметката", извиква той, преди да затръшне вратата, а тя започва да разказва на всичките си съседки как ще го под пука в съда. Въобще класика в жанра на едно грозно приключило съжителство на семейни начала, когато и двете страни вече не могат да се гледат

Тук обаче става въпрос за не регламентирано съжителство и точно това прави "шоуто" особено поучително.

Срутването на бариерата между политика и медии нанесе тежки поражения върху българската публичност, защото даде безконтролни възможности медийната картина на реалността да бъде представяна за самата реалност.

Тази подмяна позволяваше на аморалния да дава морални оценки, като етикетира "лошите" и "добрите" и даже съветва за кого да гласуваме. Интриги, конспирации и "реконтра дезинформации" бяха налети в основата на така и не до случилата се българска демокрация и в на моменти организирания погром над държавността.

В резултат българската публичност започна да отхвърля като чуждо тяло смислените гласове, а нейното проветряване се превърна в почти непосилна задача. Маскирана зад думите "свободна и независима преса", тази обвързаност с политическите звезди на деня роди несвободна и зависима публика, лишена от предлагане на обективност, смисъл и култура.

"Някои отдавна трябваше да загасят лампата и да си платят "цената"..."

"Ако искам, ще си купя и летяща чиния..."

В такава анаеробна среда днес вече всеки може да се представя за каквото си поиска и, по-важното, камерите продължават да са втренчени в едни и същи хора, които отдавна трябваше да загасят лампата, да затворят вратата след себе си и наистина да си платят "цената"…

Но не говоря единствено за Доган, нито само за онези, които през годините ни сервираха циничните му изказвания като: "Аз веднъж съм се родил, искам да живея живота си както аз го разбирам. Ако искам, ще си купя и летяща чиния." Говоря за всеобхватната олигархична конюнктура, чийто текущ дневен ред винаги ни е пречил да изживеем също единствения си живот тук и сега, "както ние го разбираме". По една-единствена причина: опасният модел на не регламентираното съжителство се възпроизвежда непрекъснато, при това все по-неприкрито, а оттам и неприлично.

Е, "да вървим да живеем" (по Доган). Но веднага, без да чакаме да стигнем до момента, в който ще трябва да се спасяваме само с летящи чинии. Наше право, а и задължение е да разтурим гореописаната конструкция. Защото иначе ще продължат да ни се подиграват. Чудовищата, които сами си отгледахме.

 http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5406895_page_2,00.html
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #175 on: September 08, 2011, 10:45:21 pm »

Движение 5/15 Касиме, Касиме проследи малко бунтарите тук, засрами се и започни да работиш срешу Доган като мъж.


Касим Дал: 5 милиона влагаш, 15 крадеш – това е далаверата на Доган

Дребни сметки не правим, не планираме да крадем гласове. Вървим си по пътя, казва бившият съратник на Доган

“Убеден съм, че на тези избори ДПС ще бъде наказано. Не знам дали чрез гласуване за Единната народна партия (ЕНП), аз не чакам това наготово. Но ще има тотален срив в подкрепата за движението”, казва бившият зам.-шеф на ДПС Касим Дал в интервю за "24 часа".
Дал ще участва на изборите заедно с ЕНП на Мария Капон. Запитан колко хора в ДПС ще подкрепят съюза му Капон, Касим Дал отговаря, че обикновените членове на движението са много по-крайни в критиките си към ръководството дори от него. Защото хората се страхуват за хляба, за работата, за заеманите длъжности и затова мълчат.

За изборните си цели Дал не говори конкретно, не казва колко кметски места би искал да спечелят. “Ще се представим достойно. Дребни сметки не правим, не планираме да крадем гласове. Вървим си по пътя”.

ДПС прилагало вече предизборни хватки срещу него - изключвали хора, които са били на срещи с него или само са поздравили някой от неговите хора.

“Точно това ни накара да действаме. Можех и да не участвам изобщо в изборите. Но как иначе да защитим тези хора, посочени с пръст и наречени “предатели”? Може ли да си предател, когато казваш истината? Лидерът е агент на ДС. Не стъпва в парламента. Лицата на ДПС са компрометирани и пребоядисани. А далаверите? От 20 милиона 5 влагаш, 15 крадеш! Създадоха на ДПС имидж, който се залепи като петно на всички етнически турци.”

Дал отрича да е неформален съветник на премиера Борисов за Турция, въпреки че е бил с него на обяд с турския премиер. “Не мога да откажа такава покана на премиера. А защо ме е поканил, питайте него. Няма интрига в това”, обяснява той.

Казва, че направил фондация “Свобода и достойнство”,за да е всичко чисто и прозрачно. “Да, става въпрос за държавната субсидия. Не мога да я оставя в партия, която не си прави бюджет, купува бронирани мерцедеси и води по 10 гардове за един човек. Идеята е тези пари, които се полагат за мен и Корман Исмаил като народни представители, да влязат във фондацията. И всичко до стотинка да бъде отчетено”, казва Дал. /БЛИЦ

http://www.blitz.bg/news/article/117642
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #176 on: October 04, 2011, 07:26:06 pm »

Истинското лице на мафиотката клика ДПС !


 Тук е ужасно! Всеки ден заплашват хората, че ако не гласуват за ДПС, ще останат без работа...

04.10.2011 / 10:42 от: Сайме Дениз*
През 2009 година бях в Кочан. Когато Доган направи великото изказване за порциите, което докара Бойко Борисов на власт. Предната вечер, на делтата в с. Огняново, той до сутринта пи уиски и се правеше на велик. Говореше, че идват трудни дни за България, и се моли да не е в управлението. Казваше, че трябва да дойде Бойко Борисов, защото така както са я подкарали, кризата идела и щяла да ги помете, а след това с ДПС щяло да бъде свършено... С Борисов трябвало да си измият ръцете.

Бях взела решение да се боря за ДПС. Но колкото повече влизах в системата, толкова по-голямо беше разочарованието. Защото никой не спазваше правилата. Събранията бяха формалност, а решенията спуснати отгоре. В началото на тази година бях на семинар на ДПС, който се проведе в луксозен хотел. Това, което се говореше там, беше обратното на това, което виждах да се случва в селото ми. Накрая на лекцията Емел Етем каза: "Моля ви, колеги, да не говорим за корупция, корупция има навсякъде". Душата ми се преобърна. Докога да се примиряваме с нея, се питах?

Живея в малко село в Родопите. Сега тук в селата е ужасно! Всеки ден хората биват заплашвани, че ако не гласуват за ДПС, ще останат без работа. Машината на ДПС е добре смазана. Обръчите от фирми така са се задействали, сякаш знаят, че ако го няма Доган, няма да ги има и тях. На мен не ми е трудно да видя много истини, но колкото повече знам, толкова по-безсилна се чувствам! Защото хората като мен сякаш са излишни.

Обезверена съм. Хората са болни. Само в моето село колко млади хора си отиват на година. Няма работа. Разликата между мен и хората от големия град е, че аз мога да работя и на нивата и на компютър, но се чувствам излишна. Но не искам да хленча.

И сега пак ще се започне – Доган пак ще дойде и ще започне да ни говори за нов „възродителен процес“. А уж сме членове на НАТО и ЕС. Ние, българските граждани, трябва да се интегрираме, да работим, да правим проекти, да усвояваме европейските фондове. Трябва да се опрости системата и парите да стигат до хората, които искат да работят. Само, че народът ни е по-неориентиран и от едно стадо овце, защото стадото поне има стадни чувства, а народът и това е изгубил. Спасяваме се и се унищожаваме поединично.

“Обичам те, България!”… кога ли за последно съм чувала някой да изрича тези думи на глас в моето село? Чудя се дали изобщо съм чувала думите “обичам” и “България” в едно изречение… Тъжно, нали? Може би времето ни е такова. Твърде съм малка, за да си спомня как е било преди. Дали хората са обичали страната си повече, или просто са го показвали по-често?

Иска ми се моето поколение да е това, което ще се бори за България със зъби и нокти и ще се пребори с това, с което не успя да се пребори предишното.

Мисля, че политиката трябва да бъде организирана така, че да отговаря на специфичните потребности на хората. Независимо от религията или идеологията, която изповядваме, народът трябва да се обединява.

Сега подкрепям Касим Дал и Корман Исмаилов, защото това, което говорят, е истина. И все пак понякога се питам дали и те не играят по някакъв сценарий, който пак ще ни върти в омагьосан кръг още 20 години... Дано не се излъжа. Имам толкова много въпроси и не зная как да намеря техния отговор.

*Името на автора е измислено. Нашата читателка се притеснява да подпише текста с истинската си самоличност, защото тя и семейството й могат да бъдат подложени на репресии от страна на функционери на ДПС.

http://www.glasove.com/tuk-e-uzhasno-vseki-den-zaplashvat-horata-che-ako-ne-glasuvat-za-dps-shte-ostanat-

Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #177 on: November 21, 2013, 03:47:43 pm »

 Истината рано или късно възтържестува. Дано тази съдба се получи при всички крадци от ДПС, БСП и други партии. Не разбирам само защо се хвали министъра-мишка сега ,когато оня крадец е паднал. Къде е бил тогава. България е пълна с крадци и двуличници ...http://rodopi24.blogspot.com/2013/11/blog-post_5814.html

   Скандално разкритие: Министър отказал мегадалавера на депутат-комарджия, „отрязаният“ се зарекъл да го изхвърли от властта и политиката!?

„Този на снимката, преди време дойде в министерския ми кабинет за да иска нещо за себе си. "Нещото" бе толкова скандално, че му отказах. Като партиен велможа дотолкова си бе повярвал, че колеше и бесеше наред и даже се бе настанил да живее в хотела, по-известен като Боянският сарай. Казах му: "Дай ми един смислен аргумент, за да ме убедиш да наруша закона и да си сложа главата в торбата!". "Че ние за какво сме те турили на този пост?" - беше отговорът му. Показах му къде е вратата. На излизане се обърна и подметна: "Сега си голямата работа, но утре няма да си. Лично ще спомогна за това." Пожелах му да е жив и здрав...След време от много места разбрах, че много активно е работил пред когото трябва за да ме няма сред тези, дето са "голямата работа". Не страдам от това... И сега му желая да е жив и здрав и да си оправи проблемите. Не злорадствам. Вярвам във Всевишния, който въздава справедливост, който може да забавя, но не забравя. Защото по-голям от него няма", това написа на страницата си във Фейсбук бившият земеделския министър Нихат Кабил, визирайки най-големия комарджия сред политиците в България – силистренеца Гюнай Сефер.
Ще припомним, че Нихат Кабил е с основен принос Кърджали да има нов пазар.

След остър сблъсък с две банки и частен съдия-изпълнител отлъченият от ДПС депутат Гюнай Сефер от милионер до месец може да бъде доведен до просешка тояга. Цялото имущество на скандалния политик, който получи 10-годишна ефективна присъда за документни престъпления, е обявено за публична продан.Най-заможният депутат от 41-вото Народно събрание е мишена на бирника от Силистра Георги Георгиев, това пък пише седмичникът "168 часа". Той е изнесъл за публична продан недвижими имоти на фирмата на Гюнай Сефер "Гелиг" ЕООД, Дулово. Търгът ще се проведе в град Дулово. Кандидатите вече се регистрират за участие в Районния съд. Общата стойност на имотите, които трябва да бъдат разпродадени, е около 3,5 млн. лева. С парите от продажбата на посочените в обявлението по изпълнително дело номер 20137670400967 имоти ще бъдат удовлетворени взискателите - две банки и комисията за отнемане на имущество, придобито от престъпна дейност.
По искане на тази комисия Силистренският окръжен съд наложи преди три години запор на общо 24 имота, собственост на депутата, 23 автомобила и банкови сметки за 2,3 млн. лева. Те се възмущаваха, че в казиното се играе комар, забранен не само от исляма, а от всяка религия. За тържественото откриване на казиното обаче пристигнаха с много луксозен автопарк ВИП гости от София и от Турция. Сефер се радва за кратко време, около година и половина, и на второто си казино, това в Силистра.
Хазартната зала носи също името "Ейнджъл". Пред нея всеки месец се разиграваха коли. Залата бе на две нива. Нейният бивш собственик, тогавашният представител на СИК в Силистра, отдаде заведението под наем на фирма на голямата дъщеря на Сефер - Мерин. До запорите и търга в наши дни обаче се стига заради необслужвани банкови кредити от страна на Сефер.


Report Spam   Logged
e-chobanin
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 12


« Reply #178 on: March 12, 2014, 03:46:40 am »

Тврминът "Възродителен процес" характеризира период от българската история през които народа успява да се "възроди" въпреки че е все още под турско робство. Въпреки жестокостите на турската сган тогава, българия става най проспериращата и богата част от всички поробени от Турция, както и от самата Турция. В новата ни история терминът "Възродителен процес" е опорочен от определени политици които по този начин се опитват да заложат псохологически капан на бъдещите поколения. Да не могат да си спомнят за историята си без да си представят и смяната на имената на българските помаци. Саматъа смяна по принцип е била едно много полезно за помаците действие, даващо им възможността да се индантифицитрат като етнически българи извън страната. В момента българските мюсулмани доброволно сменят имената си за да са по конкурентни на запад, където труда на българина е ного ценен за разлика от този на турчина. (ПРАВИ ПАРИ ОТ ИНТЕРНЕТ)
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #179 on: May 05, 2015, 11:18:30 pm »

След едно дълбоко замисляне по съдържанието но книгите "Корона от тръни" (биография та Борис III) и "История на Турция на ХХ век " в част "Дипломатически отношения с България " ...си мисля следното по въпроса за А.Доган :
Той е английски агент и е от агентската мрежа създадена от Кимон Георгиев .
1. Майката на Кимон Кеоргиев е гъркиня . Точно такива мелеси са използвали британските тайни служби за шпионаж в царство България ... и Борис III е подозирал нещо . Самото съвпадение на това , че тогавашният министър на външните работи на Гърция и Борис III са отровени с една и също отрова е вече доказателство за почерка на поръчителите .
С образуването на ОФ през 1944 г. тази шпионска мрежа се прикрива , а те всъщност са професионални превратаджии ...на тяхната съвест лежи и убийството на Ал. Стамболийски .
2. Подобни бяха и действията на А.Доган - както казах еднакъв почерк , вярно времената са леко по-различни , но като се замисли човек и особено , ако прочете двете книги ....
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 10 11 [12]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy