Serbest Forum
March 28, 2024, 05:10:12 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Бисери от BG и световният печат

Pages: [1] 2 3 ... 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Бисери от BG и световният печат  (Read 6231 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« on: April 11, 2010, 04:22:23 pm »

И въпреки всичко, в българия не са се изгубили честните българи. Този човек, този титан на журналистическата мисъл Георги Ифандиев, се е изразил съвсем точно както винаги, спрямо комунистическото положение в българия. Този ерудиран и честен човек, пред 6 - 7 г. водеше предаване по ТВ - СКАТ Между редовете, биеше рекордите по гледаемост, 3 милионна аудитория се заковаваше пред мониторите всяка вечер, за да го слушат този човек и накрая меркантилните комунистически хиени в лицето на атака и Антон Сираков му отнеха предаването изгонвайки го от ТВ - СКАТ под предлог че е обидил шовенистичната партия атака и сега човекът нищо не води никаде, защото другарите комунисти искат да му затворят устата. Чисто и просто привествам го този истински анти-комунистически борец, за свобода и истинска демокрация и му пожелавам както на Георги Ифандиев, така и на Сербест Коркмаз, да не се предават, защото сме зад тях.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Георги Ифандиев: Напълно съзнателно и доброволно се отказвам от българското си гражданство!

Изразявам своето недоумение и омерзение от онези, които някога смятах за свои сънародници. Те не съставляват народ, а са просто население, тълпа.Медиите изнесоха и други примери на отчайваща, унижаваща българите простотия, издаваща долнопробния наивитет на една недоразвита личност, която не осъзнава своята парвенющина и дебелашка показност Не мога да приема да ме ръководи нищожество, за което по най-умилителен начин са приложими са думите на поета: „Той бе наивен и като дете прост.”

Чрез медиите до българофобите:

Георги „Гоце” Първанов,

член на БКП и агент на ДС,

назначен за президент на НРБ

Ангел Марин,

потомствен член на БКП,

офицер на престъпния комунистически режим,

гуден за вицепрезидент на НРБ

Цецко Цачев (Цецка Цачева),

секретар(ка) на първична партийна организация

на престъпната БКП,

поставен(а) за председател(ка) на Народното събрание



О Т В О Р Е Н О П И С М О

от Георги Менелаев Ифандиев – човек, християнин, българин, досега гражданин на НРБ, с което се отказвам от това гражданство

Презрени другари,

След броени часове навършвам шейсет години. Всички те, целият изминат от мен досега път на този свят, доказа на моя милост, на семейството ми, на моите близки и на приятелите ми, че всъщност съм мъртво роден. Тъй като животът ми мина под Вашата престъпна терористична власт, съсипала и унищожила всичко здраво, умно, мислещо, родолюбиво и отговорно у българите. Като правя равносметка на дните си на тази земя, установявам: не сте ме пропуснали. Ала тъй като отдавна престанах да се страхувам за своя безсмислен живот под диктата на Вашата организирана престъпна мрежа, която наричам алчно червена мафия, отсега нататък отказвам да Ви узаконявам (легитимирам) със съучастието си като гражданин на отвратителната Ви Народна република България, която е по-точно да назоваваме Номенклатурия – държавна организация, обсебена от номенклатурата на алчно червената фашистка буржоазия, определяща се като комунистическа.

През почти шейсетгодишното си пребиваване в нея съм бил пряк или косвен свидетел на изумителна омраза, насилие, простащина, разделение на хората по всякакви признаци и на вопиюща несправедливост. Мимоходом ще спомена онези 30 000 българи, избити без съд и присъда от Вашата терористична мрежа само през периода 9 септември – 31 декември 1944 г. Само ще посоча, че според трагичните изчисления на международни специалисти Вашата престъпна партия пряко ликвидира или предизвика преждевременната смърт на средно 222 000 българи.

Други близо милион Вие и предците Ви хвърлихте в концентрационни лагери и затвори.

Ще подмина и онези най-малко два милиона, които бяха принудени да Ви сътрудничат в качеството им на агенти на Вашите репресивни тайни служби. Или пък други, които в името на кариерата и келепира продадоха душите си на Вашия червен сатана. Няма да се спирам на онези поне милион съсипани съдби, на които бе отнето имуществото, бяха лишени от правото да учат и да се развиват според техния талант и качества. Нито ще се занимавам с ненадминатите Ваши престъпления по съсипването на родното селско стопанство (преди и след 10 ноември 1989 г.), промишлеността и останалите отрасли. Никой никога няма да Ви прости за унищожаването на духовността на българите и на Православната църква, за това че превърнахте един достоен народ в послушно стадо, лишено от собствено мислене и воля.

Поводът да пристъпя към настоящата решаваща за мен крачка е тъкмо последното: Вашата и на съпартийците Ви от БКП, БЗНС (партия, приела Вашата програма) и нейните „демократични” филиали изумителна бездуховност, простащина, парвенющина, алчност и пълна липса на възпитание.

През годините съм се нагледал и наслушал на Вашите най-долнопробни комунистически простотии.

Никога няма да забравя как през 1970 г. заведоха Тодор Замфиркьов – Живков в Япония. Обуха му райран черен панталон, надянаха му сюртук и като зле дресирана маймуна го изтъпаниха пред император Хирохито. (Друга тема е защо никой никога не докосна военнопрестъпника, който продължаваше да бъде държавен глава на островната империя.) Унижението, което преживях, докато гледах кадрите от тази среща в поредния тогавашен кинопреглед, няма как да бъде изтрито от съзнанието ми.

Не ще забравя изумителните прояви на грубост и дебелащина по време на посещението на същия „пръв партиен и държавен ръководител” във Федерална република Германия през 1988 г. Няма как да се избавя от унизителните за мен като човек и българин гледки на многобройните коленичения на Вашите ръководни партийни и държавни дейци пред съветските им господари. Съвсем друг въпрос е, че тези стопани на Кремъл бяха назначавани от „Уол Стрийт” и това не е „конспиративна теория”. Истината за тази подчинена взаимовръзка съм извадил на светло, подкрепена от съответните доказателства, в най-новата си книга, озаглавена „Името на звяра”, която предстои да излезе в понеделник, 12 април 2010 г.

Обаче навремето бяхме напълно лишени от какъвто и да е избор. Затова все махах с ръка и си казвах, че това не ме засяга. Никога не съм допускал, че във времена, когато човек може да запази поне достойнството си, моите т. нар. сънародници ще излъчат такъв „Еверест” на простотията и простащината, какъвто е настоящият министър-председател. В кадри от обедните новини на телевизията на Световния еврейски конгрес “bTV”, показани на 9 април 2010 г., както и в стенограмата от тях, поместена на интернет-страницата на тази медия, видях, чух и прочетох нещо изумително, което накара чашата на търпението и примирението ми да прелее.

Когато журналисти попитаха премиера за качеството на храната на официалната вечеря, дадена от американския президент Барак Обама на 8 април 2010 г. на участниците в срещата в Прага, „Борисов разсея слуховете”, относно менюто: „Не, много хубаво беше менюто. Имаше и първо и второ и трето,

даже и две втори – имаше и пържола и риба, така че питателно беше, ако това ви е любопитно”, беше категоричен той.”

Явно за „премиера” на НРБ всичко е било като в милиционерски стол от времето на „развития социализъм”... И всичко се свежда до търбуха. Въпрос на мироглед, който се изгражда в дома, училището и обкръжаващата всекиго среда. Нищо ново - това е déjà vu, както казват французите. Преди повече от век е описано от Алеко Константинов, прочее убит заради смелостта си да изрича истината.

Преди самата вечеря, когато журналистите попитали същия „премиер” „какво очаква от вечерята с Барак Обама в Прага, министър-председателят отговори шеговито: „Гладен съм”.”

Медиите изнесоха и други примери на отчайваща, унижаваща българите простотия, издаваща долнопробния наивитет на една недоразвита личност, която не осъзнава своята парвенющина и дебелашка показност: „На вечерята в американската резиденция лидерите от 11 източноевропейски държави са обсъдили с американския президент „горещите точки” по света. Всеки от тях е имал да докладва по предварително зададени теми.

„На мен ми се падна Иран, Ирак, противоракетната отбрана. Според НАТО Иран очевидно развива ядрено оръжие, а ракетите му могат да стигнат до България”, каза премиерът.”

Не мога да приема да ме ръководи нищожество, за което по най-умилителен начин са приложими са думите на поета: „Той бе наивен и като дете прост.”

Занапред изключвам подобна възможност за себе си. За мен и за много други истински българи е обидно подобно същество да бъде водено като наш „министър-председател”. Никога, с изключение на 1990 и 1991 г., не съм гласувал доброволно за комунисти. Тогава пуснах гласа си за представителите на филиала на БКП, наречен Съюз на демократичните сили. Горко се разкайвам за тогавашната си глупост.

Срам ме е, че в креслото на президент е седнал комунист и сътрудник на репресивните секретни служби на режима, наричан от мен алчно червена мафия. Длъжността „вицепрезидент” е поверена на висш офицер от антибългарската армия на същия този престъпен режим, при това потомък на терористи, избивали българи. Да не отварям дума за позора начело на Народното събрание да се мъдри същество от най-долен произход, с неизяснен пол, с ужасяващ външен вид, с пределно ниска ерудиция, без никаква култура и напълно лишено от всякакво възпитание, маниери и обноски, пък на всичкото отгоре и секретар на ППО на БКП. Свършиха ли се българите?

Онова срамно нещо, което наричат „министър-председател”, не само е членувало в БКП, не само неговият баща е бил униформен комунист, но и неговото мрачно минало, изпъстрената му с престъпления и криминални вързки биография бе развята по света от уважавано американско списание. Не, не желая повече да имам нищо общо с този Ваш неуспешен опит за държава, да мърся биографията си като „гражданин на Народна република България”.

Във връзка с всичко изложено

Д Е К Л А Р И Р А М

че напълно съзнателно и доброволно се отказвам от българското си гражданство. От позицията на дългогодишен (цял живот) потърпевш от Вашия престъпен алчно червен фашистки режим и като редовен данъкоплатец настоявам съответната Ваша служба незабавно да ми издаде лични документи на бежанец (Нансенов паспорт). Не притежавам никакви имоти в Народна република България, не ми е необходимо нищо, което е свързано с НРБ и с Вашия престъпен антибългарски режим, поставил се в услуга на антихуманните българофобски интереси на тайния Интернационал.

Изразявам своето недоумение и омерзение от онези, които някога смятах за свои сънародници. Те не съставляват народ, а са просто население, тълпа. Тълпите са обречени на разпръскване и разпиляване. Историята го е доказала. Държа да запазя душата си, да остана българин – човек и християнин.

В очакване на съответната Ваша бърза реакция,

оставам,

БЕЗ НИКАКВО УВАЖЕНИЕ:

Георги Ифандиев, българин

София, 9 април 2010 г., петък
Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #1 on: April 13, 2010, 02:37:59 pm »

Шовенистите за пореден път скачат като опарени от коприва за тези пърливи думи на гръцкият Министър Председател, но думите му са верни за съжаление. Не може да живееш в една мизерна комунистическа дупка и да се хвалиш като петел на бунище че видиш ли по добре сме били през време на кризата. Гърците може сега да изживяват кризата тежко, но имат резерви от финансови ресурси, бели пари за черни дни скътани и ще преминат по безболезнено кризата, ами ние да му мислим тук в българия! където уж сме най-умните в света, но всъшност сме най-простите, нахалните и ошудрени като склад след буря, така на практика излизаме. Чисто и просто разните там шовенисти вместо да подскачат от безсилна злоба и омраза пред подобни думи, ами нека да вземат и да се замислят дали пък не е вярно всичкото това което се изрича по наш адрес от гръцка страна. Във всяка една критика има градивност, стига да не се прекалява с критиката разбира се, за да се върви напред и да се върши градивна политика в интерес, не на една или друга олигархична комунистическа структура, а в интерес на всички български граждани и поданици на Р. България.
-----------------------------------------------------------------------------------
Гръцкия премиер плаши гърците с България

Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50-100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?
Report Spam   Logged

balkanturk
Guest
« Reply #2 on: April 15, 2010, 04:22:32 pm »

http://bg-haber.blogspot.com/2010/04/sumnuda-rkc-yazlar.html


Şumnu’da ırkçı yazılar


Şumnu’nun merkezinde bulunan Bağımsızlık Meydan’ındaki heykele ve Beldiyenin duvarlarına kimliği belirsiz kişiler Türkler karşıtı yazılar yazdı. Şumnu Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Desislav Rayçinov, basına yaptığı açıklamada daha önce de benzer ırkçı yazıların şehirde çeşitli yerlere yazıldığını belirtti.

Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #3 on: April 15, 2010, 04:39:25 pm »

http://bg-haber.blogspot.com/2010/04/sumnuda-rkc-yazlar.html Şumnu’da ırkçı yazılarŞumnu’nun merkezinde bulunan Bağımsızlık Meydan’ındaki heykele ve Beldiyenin duvarlarına kimliği belirsiz kişiler Türkler karşıtı yazılar yazdı. Şumnu Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Desislav Rayçinov, basına yaptığı açıklamada daha önce de benzer ırkçı yazıların şehirde çeşitli yerlere yazıldığını belirtti.


Такива расистки надписи ги има навсякаде и се приемат за съвсем нормално от това изкривено общество в българия, дори адмирират негласно такива расистки групички, но ако някои Турчин реши да отвърне на на удара с удар и вземе че изпише нещо анти-славянско и настава една такава олелия, че всеки е длъжен тогава да се съобразява с изстериите на разните самозвани психично болни патриотари, който ежедневно с изказванията си подклаждат расова ненавист и омраза. Нека само да надникнем във форума на вестника атака, флагмана на расизма в българия, че да му стане на човек ясно за какво става на въпрос и расизма до колко надълбоко е проникнал в славянските съзнания, че всяка една контра атака от страна на Турци си имат съвсем основателни причини. Поговорката "Каквото повикало, такова се и обадило" е много на мястото си в конкретният случай.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu tür ırkçı yazıtlar her yerde ve onları oldukça Bulgaristan'da bu bükülmüş toplumda normal, bu tür ırkçı ve hatta dolaylı olarak admirirat grup olarak kabul edilir, ancak Türk isabet yanıt vermek ve bir şeyler gösteren anti-Slav ve çıkar almaya karar bazı eğer böyle yaygara herkesin sonra farklı kendi kendini ilan izsteriite ile o gün konuşmaları ile halkı kin ve ırkçı nefret doğurmak için akıl hastası vallahi uymanız gerekir. sadece peek bir gazete saldırı forum, Bulgaristan ırkçılık 'nin amiral gemisi olduğu bir kişiye net neler olduğunu ve ne kadar ırkçılık derinden Slav zihnine Türkler tarafından herhangi bir karşı atak olduğu girmistir soru oldu bana izin ver onların çok iyi nedenler. "Ne ekersen onu söyleyen civarında gelir ve bu çok yersiz bu durumda.
Report Spam   Logged

balkanturk
Guest
« Reply #4 on: April 15, 2010, 04:58:02 pm »

Prav si Mustafa.Az ne moga da razbera zashto vse oshte ne se predpriemat deystviya za zakrivane na vestnika na Ataka koyto vseki den e palen s anti semitski ,anti turski i kakvi li ne statii podklajdashti etnicheska omraza.Da ne govorim za tova che chrez vestnika koyto e oficialen pechaten organ na tazi partiya se otpravyat neosnovatelni obvineniya i obidi kam Islamskata religiya.
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #5 on: April 15, 2010, 05:26:46 pm »

Prav si Mustafa.Az ne moga da razbera zashto vse oshte ne se predpriemat deystviya za zakrivane na vestnika na Ataka koyto vseki den e palen s anti semitski ,anti turski i kakvi li ne statii podklajdashti etnicheska omraza.Da ne govorim za tova che chrez vestnika koyto e oficialen pechaten organ na tazi partiya se otpravyat neosnovatelni obvineniya i obidi kam Islamskata religiya.

Разделяй и владей е истината поради която не искат да закрият този крайно ксенофобски вестник. Не е тайна че в момента, тези помпозни и шумни полицейски акций са за отклоняване на общественното внимание от истинските проблеми в българия. Не е тайна, че тези акции целят една мафия да измести от власта другата по стара мафия в лицето на червените фашисти с още по опасни за етническият мир, червени фашисти. Това си е чисто и просто разчистване на сметки от страна на ББ с довчерашните си господари, който самите те насаждат това зверско разделение между етносите. По селата обикновенните хора! Турци и Българи си живеят спокойно и мирно, но хора като ахмед доган, волен сидеров, красимир каракачанов и подобни на тях псевдо патриоти, внасят смут и интрига за да изцеждат максимално политически активи с цел да ги изберат във власта и да си доограбват, неограбваемата българия. А на този етап, както се вижда закона се прилага изключително избирателно, за едни има закон, но за други няма изобщо закон. Военният министър се блъсна благодарение на бездарният му шофйор и бодигард, вкара в болницата четири годишно дете и както се вижда че никакви последици няма да има за виновниците за пътният инцидент, а сами някакви вяли оправдания че лекарите от правителственна болница щели били да излекуват пострадалото дете. По голям просташки цинизъм честно казано не съм виждал, да нараниш човек и да те прикриват властимащите зад лекари. Но инак да търчат като обезумели с автомати и бронежилетки по къщите на хората и да арестуват уж по погрешка, нищо неподозиращи певци. Сербест форум, със сигурност го хакнаха само защото не е подвластен на ничия партия, много преди Сербест форум, са споделили съдбата му множество други сродни на Сербест форум форуми. Хакнаха форума за да захлушат свободата на словото в българия, а се оставят откровенни крайно расистки форуми като вестника атака, където се повдигат призиви за нова сребреница в българия, но същевремнно се протестира от тяхна страна че били Турците в българия отправяли призиви за нова етническа война на балканите, само защото не им се играе по свирката. Демагогията balkanturk си е общественно политическа добродетел, с която изкривена добродетел, трябва човек да се съобразява и да се ръководи от нейните дълбоко сбъркани принципи. Чисто и просто, има хора в българия, който държейки подобни форуми активни, целят да отворят кутията на пандора, но направят ли грешката да я отворят, няма да имат възможноста да я затворят. А както са се засилили, ще я отворят тази зла кутия, а как ще се затваря, не искам да и мисля че ми става наистина много страшно.
Report Spam   Logged

Mod_1
Guest
« Reply #6 on: April 17, 2010, 08:31:58 am »

Ялъ джамия изгоря до основи в Карлово


Ялъ джамия в Карлово изгоря до основи, съобщи за Dnes.bg районният мюфтия на Пловдив Осман Хилми.

От мюсюлманския храм са останали само стените. Няма пострадали.

В 3 часа през нощта, ходжата, който нощувал в съседна пристройка ,се събудил от шума на огнената стихия. Пристигналите на място пожарникари обаче не успели да спасят храма.

По време на Руско-турската война джамията също е била палена и градена наново, обясни Хилми.

В подбалканския град живеят хора с различни вероизповедания. До момента обаче не е имало напрежение на етническа основа.

"До сега никой не е дръзвал да драсне клечка нито на църква, нито на какъвто и да е друг храм в региона", коментираха карловци пред кореспондента ни.

По непотвърдена информация пожарът е умишлен. На място все още са пожарникари и полицаи, които разследват случая.


Обидни коментари:

Quote
Как така е изгоряла до основи, а стените й стоят?
Но с тази хубава новина /най-вероятно провокация на Юзеирови/ дори дсраскачите от днас.бг не могат да ме изнервят.

Quote
Браво момчета.Поддържайте огъня да не пропуснете нещо.

Quote
Чести празник братя българа, слава на смелите порарникари, ама не можаха ли с пожарната и дувара да бутнат и по схемата с мавзолия, да се построи бирария и кенеф на празното място!

Quote
4udesna novina sega ako kajete i 4e v jamiqta e imalo turci shte bude oshte po dobre Smiley Smiley Smiley


Други коментари:

Quote
Карловци винаги сме били друга порода, забравили сме и голямото клане и какво ли още не.Всеки българин има поне по двама приятели турци, там вярата няма значение/казвам там защото не живея отдавна в родния си град/. Затова не мисля, че палежа/ако има такъв/ е дело на българин. НО преди десетина години започнаха да идват гости от Турция, започна да се чува ,че някой иска да сложи ръка на Куршум джамия /полуразрушена, намираща се в центъра на града, обявена за архитектурен паметник и построена с материали от манастира Св. Спас/

Сами си правете изводи

Само за информация на употребяващите израза “градът на Левски”, по ирония на съдбата Левски е роден в град създаден от Карлъ бей.

Quote
Много странно!!!! Като ви чета коментарите оставам изумен как така Волен Сидеров не е спечелил изборите, при положение, че голяма част от вас са толкова крайни в изказванията си. Но може би е нормално - удобно скрити зад компютрите си всички сте много отворени, а в действителност .... страхливо и комплексирано племе. Държите сте като неандерталци и мисленето ви е такова


http://www.dnes.bg/crime/2010/04/17/ialy-djamiia-izgoria-do-osnovi-v-karlovo.89524,2
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #7 on: April 17, 2010, 01:52:19 pm »

И след това като се изкаже човек по типично техният начин, става огромен проблем, етнически напрежения, провокации, Юзеирови са им най-големият им проблем сега, но инак това да се пали джамия умишленно, си е в реда на нещата. Все още не съм никаде чул Юзеиров да призовава за палежи на християнски храмове или да злорадства за това че някаде от немарливост или от чисто престъпно нехайство, са се запалили дадени църкви, но инак призивите за саморзправа с мюсюлманското население ежесекундно се сипят. Чисто и просто в българия за пореден път се опитват да се заиграват с верските и етнически чувства на хората, разбутват огъня, но със сигурност ще се изгорят от този подклаждан огън на етническо противопоставяне. Сега се палят джамии, утре ще се пристъпи към саморазправа към хора от малцинствата, с Ислямско вериозповедание и ще се случи най-лошото, етническа война и като се намеси международната общественност, и по конкретно от Р. Турция с армия за да потуши разгорелите се страсти, претенциите от сорта ала арменски геноциди са налице. Ама че първопричинителите са виновни, за където са предизвикали конфликта, не се изобщо гледа, но инак след това с цялата си наглост се предявяват претениции за нанесени щети. Нека още да онягляват, че да се убедят сами, до къде ще стигнат със постоянните си провокации. 
Report Spam   Logged

Deli kurt
Jr. Member
**

Karma: +0/-0
Posts: 68



« Reply #8 on: April 17, 2010, 07:14:12 pm »



ЕС криминализира проявите на ксенофобия и расизъм

След близо шест години политически спорове, ЕС одобри криминализирането на проявите на ксенофобия и расизъм във всичките 27 страни от съюза, съобщи електронното издание “EUobserver” в петък. Наказанието за тези престъпления е от 1 до 3 години затвор. Въпреки това текстовете избягват споменаването на спорните термини “Холокост” и “престъпления на Сталинисткия режим”.

Решението бе взето от министрите на правосъдието в ЕС в четвъртък вечерта. Според еврокомисаря по въпросите на правосъдието и вътрешните работи Франко Фратини с това решение съюзът е показал, че носи и морална отговорност, а не само в областта на икономиката.

“Никой не може да е в безопасност от расисткото насилие, антисемитизма или от хората, които подбуждат другите към ксенофобия”, добави той, подчертавайки, че текстът, приет от министрите “намира точния баланс между пълното уважение на свободата на словото и наказанията за всяко криминално действие, но не и срещу идеите”.

Според новото европейско законодателство нарушителите ще бъдат осъждани на до 3 години затвор за “публично подстрекаване към насилие или омраза, насочени срещу група от хора, когато тази група е определена по раса, цвят на кожата, религия, национален или етнически произход”.

Същите правила ще се отнасят и до хора, които “публично оправдават, отричат или явно омаловажават престъпления като геноцид, престъпления срещу човечеството и военни престъпления”, но само онези, които са признати от международен наказателен съд.

Думите в текстовете са внимателно подбирани, за да бъдат направени приемливи за Великобритания, Ирландия и скандинавските държави, които изразиха своите притеснения от възможностите да бъде засегната свободата на словото. Отричането на Холокоста е разрешено по британския закон за свободата на словото, но без това да се използва за подбуждане към расова омраза.
Report Spam   Logged

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #9 on: April 17, 2010, 10:46:34 pm »

Остава само гражданската война от виртуалното пространство, да вземе и да се принесе в реалното такова пространство, че да го вкиснеме още повече положението, колко му е?! има си ги в изобилие виртуалните бойци, само остава да им се връчи по един реален автомат и стой и гледаи как кънтър страйковете се пренасят в реалноста с множество истински жертви. Интернет вманиачаването си е жив тероризъм, в начална фаза само че виртуален, но като му омръзне на човек и пренася всичките си планове в реалноста и ето ти риалити тероризъм. Чисто и просто, това анормално човешко поведение, е въпрос на време да стане сурова реалност. Между впрочем! Евгений Касперски, е създател на руска антивирусна програма, Касперски с която руските потребители на интернет, предимно неговата антивирусна програма използват за подръжка на системните си файлове и операциенни програми на персоналните си компютри. Не случайно, руските сайтове, предимно руско езичните порно сайтовете, са тъпкани със всевъзможни вируси, с тази тенденция, да си зарази човек компютъра, че да изпозлва на касперски програмите. Един вид, компанията на касперски, плаща на разни хакери да пускат вируси в дадени сайтове за да му търсят услугите. Чисто и просто, това е негова на касперски фирменна политика, хората да си заразяват компютрите и да го търсят него спасителя на милионите PC та за да изкарва някои и друг милиард долар, за да захранва в крайна сметка гърлата на ненаситните и алчни гърла, на неговите комунистически господари от кремъл и или лубянка. И за тази тема, само кои е започнал да говори за хакерски и вирусни атаки, флагмана на руските хакери! Евгений Касперски. Жива бизнес демагогия е това негово мнение, един вид, фирменна реклама...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
В интернет се води гражданска война

Световната икономика е тотално зависима от интернет. Действията на хакерите в интернет наподобяват гражданска война, заявиха от компанията за сигурност Лаборатория Касперски. В интервю за британското издание PCR генералният директор Евгений Касперски твърди, че зад много от атаките стоят правителствата на определени държави. Ситуацията в момента е много опасна. Световната икономика зависи от интернет, казва Касперски. Той е сигурен на 90%, че правителствата ръководят кибер нападенията. Проблеми като финансова криза и глобално затопляне ще отидат на втори план, в случай на целенасочено унищожаване на интернет инфраструктурата. Отминаха дните, когато хакерите бяха студенти, а кибер атаките често се причисляваха към безобидните вируси, написани за удоволствие. Сега действат истински престъпници, които целенасочено организират атаки с глобален обхват. Те засягат всички сфери на световната икономика, предупреждава основателят на Лаборатория Касперски.
Report Spam   Logged

silvia
Guest
« Reply #10 on: April 18, 2010, 10:40:45 am »



Изразявам своето недоумение и омерзение от онези, които някога смятах за свои сънародници. Те не съставляват народ, а са просто население, тълпа. Тълпите са обречени на разпръскване и разпиляване. Историята го е доказала. Държа да запазя душата си, да остана българин – човек и християнин.



Един християнин никога не би нарекъл всички останали тълпа. Начинът да запази човек душата си не е да хвърля кал по цял народ едва ли не, смятайки може би, че така ще блесне в бяло.

Впрочем, днешното българско гражданство не е гражданство на Народна република България. Който го чувства като такова, нека да се отказва от него, но не е нужно поради това да плюе така пламенно по всички, които не са нали... така добри хора, добри християни, добри българи, че да им хрумва да обиждат масово.




Report Spam   Logged
Mod_1
Guest
« Reply #11 on: April 21, 2010, 12:41:06 pm »

Крадат дарения за трансплантация на болно момиче

Явно в България абсурдите са част от ежедневието. Когато обаче те засягат лечението на нуждаещ се от трансплантация болен, това граничи с цинизъм, липса на всякаква човечност или просто тъпотия.
Разследване на news.bg попадна на уникални кадри от камерите на Химическия факултет на Софийския университет. На тях се вижда поставена във фоайето на първия етаж кутия, в която се събират дарения за 28-годишната Елена Димитрова.

Момичето, за което ви разказахме, се нуждае от спешна трансплантация на тънко черво. За да бъде подложена на нея обаче, Ели трябва да замине в клиника в Италия. Парите за операцията ще бъдат осигурени от държавата. За постоперативното й лечение са необходими минимум 90 000 лева, които близките и приятелите на Ели събират с подобни инициативи.

За съжаление камерите на Химическия факултет разкриват, че такива идеи понякога са обречени на неуспех.
От записите ясно се вижда как в различни дни, различни младежи влизат, внимателно оглеждат кутията, в която се събират средства за момичето, и след това крадат всичко събрано в нея.


В рамките на последната седмица, в която Ели отчаяно чака да получи разрешение от поредната институция, за да замине, касичката е обрана три пъти. Това се е случва на 14, 15 и 20 април. Последният път "смелите" крадци не само взимат парите от кутията с дарения, но и я разбиват. Това явно им се струва достатъчно и решават "благородно" все пак да я върнат. Счупена и с 50 стотинки вътре.

Печалбата от трите набези се равнява на "голямата" сума от общо 150 лв. Макар и малка, тя е жизненоважна за лечението на Ели. За съжаление явно това не трогва никой от дръзналите да откраднат и разбият кутията, в която се събират помощите.

Не се притесняват да крадат от нея пред очите на преминаващите в коридора. Не ги спират и различните методи за спасяване на кутията, която прилага приятел на Ели, ангажиран със събирането на средствата за нея. Той разбира от служителка във факултета, че нещо не е наред, след като тя забелязва, че лепенката на касичката е скъсана.

Радомир Славчов взема решение да отиде и да разгледа всички записи от охранителните камери. На няколко от тях вижда различни групички, които посягат на даренията. Една от тях е особено смела - шестима души, все ученици, открадват 16 лв. Радомир веднага отива в полицията, носи им CD със записи от камерите. Реакцията на органите на реда обаче е доста бавна.

През това време кражбите не спират. В резултат момчето започва да действа само - връзва кутията, залепва я с по-дебели лепенки, слага друга, по-здрава кутия. Нищо не помага. Кражбите на сумите от 10 до 50 лв. са многобройни. След тях крадците бягат през...женската тоалетна. След последния им "удар" полицията все пак се раздвижва. Служители на 4 РПУ са отишли във факултета и са снели отпечатъци от кутията.

Радомир обаче решава да проведе собствено разследване - изпратил е снимки от записите на всички училища в района с очакване крадците да бъдат разпознати. Засега отговор има само от едно.
А през това време Ели чака. И разчита на приятели, студенти, ученици...


http://news.ibox.bg/news/id_2083029979
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #12 on: April 21, 2010, 07:56:22 pm »

Някои хора явно са кухи като пожарникарски манерки, че не схващат инсинуацията в тези шегоубийски блогове и техните циркаджийски публикации. Тази публикация я пуснах и в моят личен блог, подавайки линк препратка ТУК към форума като много добре знаех че си е една изключително забавна драсканица и инсинуация, но за да се позабавлявам, я пуснах и в блогът си за да става шоуто пълно, че на това отгоре за върха на айсберга, постнах собственно мнение под публикацията ми за да попресоля манджата и най-интересното е, че за 9 дни 474 читателя са влезнали в публикацията и са я прочели, това явно говори за интереса който е събудила публикацията, не само към оригиналният блог където е пусната тази провокативно-забавна публикация, но на другите места където е публикувана тази фантастична измислица, се радва на интерес от към читателите на блоговете публикували я. Все пак целта е да се изкара на светло интелегентноста на тези от власта и да бъдат осмяти като банкенски кифладжий. Явно този зевзек колега блогър е успял да уцели в десятката с размазваща снайперова точност, като показа отлично добре колко им е интеугентноста на някои хора, който медиите ги направиха на медиини звезди и супермени, а те са си най-обикновени селски цървули по манталитет и интелегентност. Така че наистина се позабавлявайите и вие на правителствената излагация.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Невероятно! Премиерът опровергава шегаджийски блог, Външно пита Папандреу

Георги Николов

Майтапчийски блог на неизвестен софиянец беше опроверган лично от премиера Борисов и Външно министерство. Измислена новина за изречени обидни за българите неща от гръцкия премиер Папандреу беше цитирана от различни български медии. По-късно агенции я съобщиха като изчетена по гръцко радио. Най-вероятно гръцки медии са я цитирали, преведена от български. В шоуто на Иван и Андрей журналистката Соня Култуклиева възутено запита - как може никой в България още да не е реагирал на това изказване на гръцкия премиер? Премиерът Борисов реагира, а Външно министерство официално запитало кабинета на Папандреу, откъдето отрекли гръцкият премиер да е казвал такова нещо.
Всъщност информацията от блога neverojatno.wordpress.com - “Истината такава, каквато можеше да бъде!?” звучи изключително автентично и впечатлява с логиката си като политическо изказване.

Ето целия текст:

“Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България:
„Нима – каза той – вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима - обърна се той към пенсионерите – вие искате да получавате пенсии от по 50–100 евро вместо сегашните 600-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище – защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде – от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали.“
Кое е по-страшно – „Гръцката криза“ или „Българската стабилност“?”
Най-отгоре на страницата на блога пише: “Истината такава, каквато можеше да бъде!? (Или частна теория на НЕвероятностите!)”. Вдясно на страницата е написано следното: “Всичко написано на тази страница е художествена измислица и не отговаря на действителността. Съвпадението с реални събития, свързани с действително съществуващи субекти и обекти, носещи същите имена както героите в изложените писмени текстове е случайно и неволно. Всеки читател и посетител на тази страница приема безусловно гореизложеното.”

Въпреки тези предупреждения текстът се разпространи в различни медии, докато накрая влезе в устата на премиера Борисов и вече се цитира в гръцки медии.
По случая агенция БГНЕС съобщи следното: “Информацията за думите на гръцкия премиер Георгиос Папандреу е невярна, заяви специално за БГНЕС българският министър-председател Бойко Борисов. Той каза, че преди час информацията е била проверена от българското Министерство на външните работи и от министър Николай Младенов, на когото предложи да се обадим. Борисов заяви още, че след дни тримата и с турския премиер Реджеп Ердоган, се срещат на контролно-пропускателен пункт и е невъзможно това да е произнесено. Министър Младенов заяви от своя страна, че тази информация е пълна инсинуация, която излезе по странни пътища преди два дни. Нашият посланик в Атина е разговарял с кабинета на Папандреу, откъдето са заявили, че гръцкият премиер никога не е казвал такова нещо. Министър Младенов чрез БГНЕС моли медиите да не се подават на непроверени и спекулативни информации.”

Вместо да питат кабинета на Папандреу и да се занимават с художествена измислица, премиерът и външният министър можеха да се обърнат просто към един компетентен медиен съветник, който да им каже, че това шегаджийски блог. Очевидно техните пресаташета и пиар ексепрти не са в час.

В e-vestnik сме цитирали веднъж блога neverojatno.wordpress.com, който впечатлява с оригинални мистификации - измислено изказване на шефа на гръцките синдикати, със заглавие “Българите са тъпи задници” (виж тук), и мотивация, подобна на измисленото изказване на премиера Папандреу. Особено достоверно звучат сравненията между Гърция и България, очевидно авторът познава добре Гърция. Не е известен основният автор в блога. Той се подписва с ник chergar. В блога няма електронен адрес или някакъв начин за обратна връзка.
Report Spam   Logged

mav
Guest
« Reply #13 on: April 22, 2010, 03:03:37 am »

Quote
Един християнин никога не би нарекъл всички останали тълпа. Начинът да запази човек душата си не е да хвърля кал по цял народ едва ли не, смятайки може би, че така ще блесне в бяло.

Впрочем, днешното българско гражданство не е гражданство на Народна република България. Който го чувства като такова, нека да се отказва от него, но не е нужно поради това да плюе така пламенно по всички, които не са нали... така добри хора, добри християни, добри българи, че да им хрумва да обиждат масово.
така си е.... но нали разбираш за какъв случай става въпрос тук ? - някои хора им трябва да им и "избие" парата , да им се отпушат комплексите в някаква посока, и да прехвърлят ЛИЧНИТЕ си проблеми, повтарям личните, като причини породени  от държава или народ.
такива хора не са сериозни, не са искренни, не заслужават внимание, и те моля да не им обръщаш внимание.
Report Spam   Logged
Admin
Administrator
Full Member
*****

Karma: +1/-0
Posts: 186



« Reply #14 on: April 22, 2010, 06:27:00 am »

някои хора им трябва да им и "избие" парата , да им се отпушат комплексите
 в някаква посока, и да прехвърлят ЛИЧНИТЕ си проблеми, повтарям личните, като причини породени  от държава или народ.
такива хора не са сериозни, не са искренни, не заслужават внимание,
 и те моля да не им обръщаш внимание.


Quote
С регистрацията в Сербест Форум Вие Декларирате, че ще спазвате следните Правила:


1. Ще се стремите да се държите културно с останалите потребители.
2. Уважително отношение спрямо мненията на останалите потребители.
3. Няма да разспространявате расистки и нехуманни идеи.
4. Регистрации чрез прокси сървъри и дублираните никове ще бъдат изтривани.

 
http://turknet.freesmfhosting.com/index.php?action=join
Report Spam   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy