Serbest Forum
March 28, 2024, 06:12:37 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Духа на Сербест Форум ще пребъде !

Pages: 1 ... 5 6 [7] 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Духа на Сербест Форум ще пребъде !  (Read 8242 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #90 on: March 16, 2011, 08:35:05 am »

Сербест. Позволи ми да те изкриткувам Kardeshim. Не мога да разбера едно нещо при теб. Абе човек. В САЩ живееш. Живееш си живота както ти самият си си го устройл, а не задължително някой друг да ти го устройва, и след това да те шантажира.

Изобщо не мога да разбера? за какво изобщо се занимаваш с тукашното аморфно население? Да се опитваш да им отваряш очите, като те на тях си им харесва да е така положението им. Защо изобщо си хабиш нервите да обясняваш неща на същества, който не искат да те разберат.

Тук в последният месец се доубедих в това, как тукашните пролетар лумпени, имат афинитета да подкрепят хора, който са ги ограбили в буквалният смисъл на думата, и не обичат изобщо да разсъждават с мозъците си, а се опитват с вегетативният си примитивен начин на мислене, да мислят.

Става на въпрос за масовият убиец, психопат и жалък наркоман Кадафи. На тази безродна сган, тук им отръска буквално джоба в размер на милиони долари преди години. Осъди на смърт Шестима невинни човека. Подигра се с тях, а те сега му се радват на пировите победи, че смазвал собственият си народ, със престъпното съучастие на както винаги неадекватната в такива случай европа. И те на такива горди от делата си масови убийци и геноцидери им ръкопляскат. Защото видиш ли бил ги защитавал от ислямистите и терористите, все продукт на онази част от световното население, с гърбати носове.

Но упорито отказват да прогледнат, че най-големият терорист, е тъкмо Кадафи. Но не се учудвай. Това си е нормално поведение на комунистите. В крайна сметка, идейните събратя на Кадафи, тук в българия са взели власта в българия с много кръв и насиле, и какво очакваш като поведение от тяхна страна? Ами много ясно че винаги ще ги подкрепят, независимо колко хора са избили тези нагли и безчовечни тирани.

Та какво искам да ти кажа. Искам да ти кажа, че те са възпитани без разлика какво губят, винаги да подкрепят марксисткият им събрат. Пък ако ще това и живота им да коства, партийната дисциплина е на пиедистал издигната при тях.

Човек! Изобщо защо си хабиш нервите с такива хора? Преди години и аз като теб се опитвах да отварям очите на хора, който явно това не им допада да знаят истината. А предпочитат да живеят в лъжа и измама, и само едно разбрах. На примитивни животни, няма какво да ходиш и да им обясняваш човешкито понятие Демокрация.

Както се казва. Карай си живота, остави ги тези Sherefsizi още повече да онагляват, и да стават все по нападателни, до като не бъдат удавени в собствената им кръв, от все още останалото мислещо човечество. Може да е малко като количество това човечество, но качественно това човечество превъзхожда тази сива аморфна комунизирана тълпа, по ум и разсъдък.

Пример ще ти дам само онези гърбави хазарски юдейзирани носове. Малко са на бройка, но цял свят разиграват както си искат.

Така че не гледай количеството Сербест, а гледай качеството.

Защото в Либия какво стана? Опозицията наля количество недоволни Либийци в протестите си. Не наблегнаха на качеството както стана в Египет. Там младите и образовани хора излязоха на Площад Тахрир, и махнаха Мубарак успешно. Но Либийската опозиция какво направи? Подцени животното Кадафи. Самозабрави се от бързите си успехи. Погълна мнозина съмнително преминали на страната на опозицията доверени хора на Кадафи. Взривявайки единството на опозицята по този начин вътре в самата нея.

Но това че не е подготвена качественно, си оказва съдбоносното влияние във хода на бунта им сега на този етап. И сега дъртият камиларски вампир, ги дави в тяхната собствена кръв. Защото определено постъпи Либийската опозиция, твърде лекомислено и безотговорно спрямо Кадафи.

И сега си плащат за грешките. Опозицята единственно ако се съумее да си анализира грешките си. И се консолидира вътре в самата нея, и се очисти от твърде неподходящите хора, който са били свързани със терористичният режим на Кадафи. Бъди сигурен че контра офанзивата е на лице. И тогава Кадафи да му мисли. Нищо на този свят няма да бъде в състояние да го отърве от възмездието на контра атакуващите. Ще го бесят за джигерите му на Зеленият му площад.

Та така че, просто съсредоточи се в друга насока. Това е мой съвет от мен към теб Сербест. Увличай хората с идеите си, а не им ги натрапвай на всяка цена. Няма да те разберат. Защото те са свикнали да им приказваш увлекателно, може и да е най-абсурдната идеология! Но поднесеш ли им я гарнирана с нещо сладникаво, повярвай ми! тръгват след нея като малки малачета след млякото.

Комунистите това са го разбрали. И заради това сега им отварят цели икономики от илюзии, на простите и невежи хорица. И за това постигат успехи, а ние търпим разочарования. Защото се лутаме и разкъсваме да убеждаваме хора, който са си на 100% комунистически пионки, в тяхната им игра. Давай това което хората което го искат от теб, и повярвай ми че ще имаш успех.

В последните години точно това и правя, и мога да ти кажа! че постигам значителни успехи с хората. Остави дребните им страсти на безродниците. Те това и искат. Да бъдат забелязани. Защото те са в дъното на социалната система, и сега се борят да бъдат забелязани по този начин, като те предизвикват, и така си те точат като жизнена и идейна енергия. Насочи се към хората който ще те разберат, и ги спечели за каузата си.

Така че, концентрирай се в пропагандатата Приятелю. Колкото и да ти звучи лошо тази дума. Но няма нищо лошо в нея. Защото всеки я отрича и клейми като нещо много лошо, но всеки я използва за да си разпространи идеите и намеренията си.

В пропагандата е истината.
Report Spam   Logged

Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #91 on: March 16, 2011, 06:06:02 pm »

 Много ти благодаря братко Мустафа за конструктивната критика. Обичам хората, когато говорят това, което мислят.  Прав си за мен най-лесно ще бъде да кажа майната на всичко аз живея в най-развитата страна в света (Адем аби се убеди в това ) и да махна с ръце : спасението на давещите се е в ръцете на самите давеши се, да се спасяват. За жалост аз така съм устроен ,че не мога да търпя несправдливости и да понасям страданието на други хора. Казвам на хората как яз мисля, могат да излязат от блатото ,а те като истински прасета ме нахокват ,че в мочурището им е добре и ме питат " а вие защото биете , негрите в Америак . Моят недостатък е ,че съжалявам немили недраги хора и искам да им помогна дори със цената на ругатни и заплахи срещу мен.

  В следващите няколко седмици или  месеца ще се опитам да пиша все по-малко тук или въобще да не пиша. Ще предложа и  админството на друг. Или може би ще бъде по-добре всички да излезем във ваканция за определено време. Предложете да се запозная с мнението Ви .


Сербест. Позволи ми да те изкриткувам Kardeshim. Не мога да разбера едно нещо при теб. Абе човек. В САЩ живееш. Живееш си живота както ти самият си си го устройл, а не задължително някой друг да ти го устройва, и след това да те шантажира.

Изобщо не мога да разбера? за какво изобщо се занимаваш с тукашното аморфно население? Да се опитваш да им отваряш очите, като те на тях си им харесва да е така положението им. Защо изобщо си хабиш нервите да обясняваш неща на същества, който не искат да те разберат.

Тук в последният месец се доубедих в това, как тукашните пролетар лумпени, имат афинитета да подкрепят хора, който са ги ограбили в буквалният смисъл на думата, и не обичат изобщо да разсъждават с мозъците си, а се опитват с вегетативният си примитивен начин на мислене, да мислят.

Става на въпрос за масовият убиец, психопат и жалък наркоман Кадафи. На тази безродна сган, тук им отръска буквално джоба в размер на милиони долари преди години. Осъди на смърт Шестима невинни човека. Подигра се с тях, а те сега му се радват на пировите победи, че смазвал собственият си народ, със престъпното съучастие на както винаги неадекватната в такива случай европа. И те на такива горди от делата си масови убийци и геноцидери им ръкопляскат. Защото видиш ли бил ги защитавал от ислямистите и терористите, все продукт на онази част от световното население, с гърбати носове.

Но упорито отказват да прогледнат, че най-големият терорист, е тъкмо Кадафи. Но не се учудвай. Това си е нормално поведение на комунистите. В крайна сметка, идейните събратя на Кадафи, тук в българия са взели власта в българия с много кръв и насиле, и какво очакваш като поведение от тяхна страна? Ами много ясно че винаги ще ги подкрепят, независимо колко хора са избили тези нагли и безчовечни тирани.

Та какво искам да ти кажа. Искам да ти кажа, че те са възпитани без разлика какво губят, винаги да подкрепят марксисткият им събрат. Пък ако ще това и живота им да коства, партийната дисциплина е на пиедистал издигната при тях.

Човек! Изобщо защо си хабиш нервите с такива хора? Преди години и аз като теб се опитвах да отварям очите на хора, който явно това не им допада да знаят истината. А предпочитат да живеят в лъжа и измама, и само едно разбрах. На примитивни животни, няма какво да ходиш и да им обясняваш човешкито понятие Демокрация.

Както се казва. Карай си живота, остави ги тези Sherefsizi още повече да онагляват, и да стават все по нападателни, до като не бъдат удавени в собствената им кръв, от все още останалото мислещо човечество. Може да е малко като количество това човечество, но качественно това човечество превъзхожда тази сива аморфна комунизирана тълпа, по ум и разсъдък.

Пример ще ти дам само онези гърбави хазарски юдейзирани носове. Малко са на бройка, но цял свят разиграват както си искат.

Така че не гледай количеството Сербест, а гледай качеството.

Защото в Либия какво стана? Опозицията наля количество недоволни Либийци в протестите си. Не наблегнаха на качеството както стана в Египет. Там младите и образовани хора излязоха на Площад Тахрир, и махнаха Мубарак успешно. Но Либийската опозиция какво направи? Подцени животното Кадафи. Самозабрави се от бързите си успехи. Погълна мнозина съмнително преминали на страната на опозицията доверени хора на Кадафи. Взривявайки единството на опозицята по този начин вътре в самата нея.

Но това че не е подготвена качественно, си оказва съдбоносното влияние във хода на бунта им сега на този етап. И сега дъртият камиларски вампир, ги дави в тяхната собствена кръв. Защото определено постъпи Либийската опозиция, твърде лекомислено и безотговорно спрямо Кадафи.

И сега си плащат за грешките. Опозицята единственно ако се съумее да си анализира грешките си. И се консолидира вътре в самата нея, и се очисти от твърде неподходящите хора, който са били свързани със терористичният режим на Кадафи. Бъди сигурен че контра офанзивата е на лице. И тогава Кадафи да му мисли. Нищо на този свят няма да бъде в състояние да го отърве от възмездието на контра атакуващите. Ще го бесят за джигерите му на Зеленият му площад.

Та така че, просто съсредоточи се в друга насока. Това е мой съвет от мен към теб Сербест. Увличай хората с идеите си, а не им ги натрапвай на всяка цена. Няма да те разберат. Защото те са свикнали да им приказваш увлекателно, може и да е най-абсурдната идеология! Но поднесеш ли им я гарнирана с нещо сладникаво, повярвай ми! тръгват след нея като малки малачета след млякото.

Комунистите това са го разбрали. И заради това сега им отварят цели икономики от илюзии, на простите и невежи хорица. И за това постигат успехи, а ние търпим разочарования. Защото се лутаме и разкъсваме да убеждаваме хора, който са си на 100% комунистически пионки, в тяхната им игра. Давай това което хората което го искат от теб, и повярвай ми че ще имаш успех.

В последните години точно това и правя, и мога да ти кажа! че постигам значителни успехи с хората. Остави дребните им страсти на безродниците. Те това и искат. Да бъдат забелязани. Защото те са в дъното на социалната система, и сега се борят да бъдат забелязани по този начин, като те предизвикват, и така си те точат като жизнена и идейна енергия. Насочи се към хората който ще те разберат, и ги спечели за каузата си.

Така че, концентрирай се в пропагандатата Приятелю. Колкото и да ти звучи лошо тази дума. Но няма нищо лошо в нея. Защото всеки я отрича и клейми като нещо много лошо, но всеки я използва за да си разпространи идеите и намеренията си.

В пропагандата е истината.

Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #92 on: March 16, 2011, 06:28:43 pm »

В следващите няколко седмици или  месеца ще се опитам да пиша все по-малко тук или въобще да не пиша. Ще предложа и  админството на друг. Или може би ще бъде по-добре всички да излезем във ваканция за определено време. Предложете да се запозная с мнението Ви .

Сербест. Не виждам смисъл защо трябва да напускаш форума. Без теб хептен форума ще обезлюдее. Като казвам да не се занимаваш с тези хора, имам в предвид, със самите тях да не се занимаваш, но защо трябва да се отказваш. Аз предлагам, да вземем и по съвсем различен начин да процедираме. Политиката тук да мине на заден план.

Предлагам, форума да се пренасочи в градивна насока. Да говорим за красивите неща от живота. Да говорим за религия, но не в политическият и вариант, а във верският и вариант. Да обменяме мисли по между си, да показваме какво сме преживеяли. Например били сме на разходка из природата, и съвсем случайно сме имали в себе си фотоапарат, и сме знасели природни фотоси.

Викам да се насочи форума към позитивната страна на живота. Както се казва, да излезнем над дребнавите страсти потопяващи ни в тиня и кал. А вместо това да разсъждаваме за красивите мигове от живота, и да се издигнем над нещата. Сербест, дай наистина да го направим това нещо.

Повярвай ми! Така Сербест идеята ще придобие по красива визия. Както се казва, да игнорираме всичко което носи негативизъм, и да обърнем нещата в позитивна насока.

Дай да превличаме повече женската аудитория. Не казвам че мъжете трябва да седим в ъгъла, но да приемем и жени сред нас, за да имаме в крайна сметка вдъхновение за Сербест идеята. Както се казва, да образуваме едно Сербест братство, и от там да привличаме хората който жадуват за разбиране и различност от ежедневните ни проблеми.

Защо трябва да излизаме във ваканции? като точно това искат от ДС, да се самозакрие тази единствена трибуна на Свободата и истината, като можем да я променим визията.

Аз това го предлагам официално като предложение, и се надявам да се завърже дискусия за да го обсъдим. Но моля да не се превръща дискусията в бизнес или политическо надвикване. Просто искам темите бизнес и политика да не фигурират по никакъв начин във дискусията ни.

Да оставим свинете да си квичат в тинята си, а ние да си караме нашата си работа.
Report Spam   Logged

deniz
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 164


« Reply #93 on: March 17, 2011, 02:20:36 pm »

яяяяяя- я моля ти се- забрави! аз в тоя форум влязох заради теб! и благодарение на този форум тук срещнах прекрасни хора! продължаваме- окадар!
Report Spam   Logged
asker
Global Moderator
Sr. Member
*****

Karma: +3/-0
Posts: 434



« Reply #94 on: March 17, 2011, 04:44:00 pm »

В групата на Касим Дал,в който ти вярваше и му имаше доверие,разбрах че ние подбраните хора в този Форум, сме хора с широки виждания и верни на идеите и идеалите си,ние сме гении с високи съзнания и култура и много по напред от "стадото" заблудени овце .Ние сме истински Патриоти и Родолубци,които направиха и правят много за събуждане на народа от дълбокия сън.Виждам продажниците и подмазвачите и доста стари Комунисти от ДПС колко ни мразят и ненавиждат.Ето това значи че им разваляме рахата,и не могат да крадат и да си развяват байраците както преди волно и както си искат,спираме ги и им пречим. Аз ви казвам че постигнахме много.

Olum var ama gorus ve yolumuzdan vaz gecmek yok.Surunen sulukleri sevindirmek istemiyorsak eger-vaz gecmiyecegiz
Bizleri Allahtan baska kimse korkutup durguramaz


Много ти благодаря братко Мустафа за конструктивната критика. Обичам хората, когато говорят това, което мислят.  Прав си за мен най-лесно ще бъде да кажа майната на всичко аз живея в най-развитата страна в света (Адем аби се убеди в това ) и да махна с ръце : спасението на давещите се е в ръцете на самите давеши се, да се спасяват. За жалост аз така съм устроен ,че не мога да търпя несправдливости и да понасям страданието на други хора. Казвам на хората как яз мисля, могат да излязат от блатото ,а те като истински прасета ме нахокват ,че в мочурището им е добре и ме питат " а вие защото биете , негрите в Америак . Моят недостатък е ,че съжалявам немили недраги хора и искам да им помогна дори със цената на ругатни и заплахи срещу мен.

  В следващите няколко седмици или  месеца ще се опитам да пиша все по-малко тук или въобще да не пиша. Ще предложа и  админството на друг. Или може би ще бъде по-добре всички да излезем във ваканция за определено време. Предложете да се запозная с мнението Ви .


Report Spam   Logged

Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #95 on: March 19, 2011, 12:34:35 pm »

 Не се притеснявайте приятели. Докато имате нужда от мен ще бъда тук.С много от вас сме се срещали на живо при обиколките ми из Европа и Азия. Бил съм ви гост. Някои от вас ми бяха гости. Благодаря Ви ! Ако някой ден дойдете към Америка домът ми винаги е отворен за вас. Бъдете ми гости.

 Ако пък някой  ден, мнозинството тук иска да си тръгна ще си тръгна. Дори след мен докато вие имате нужда един от друг бъдете тук един за друг и обсъждайте това, което ви вълнува. Човек е социално същество и има нужда от общуване дори тези разговори да бъдат лакардия. Ако искате да насочим дискусиите към градивното в живота аз например бих предложил такива теми : "Изкуството да живеем пълноценно и хармонично"  и "Изкуството да градим и създаваме, въпреки разрухата около нас ". Ето какво казва великият актъор Чарли Чаплин по този въпрос.


В последно време имам чувството, че хората тотално са се побъркали. Това чувство го имам от години, но напоследък започва да става крещящо силно.
Не ми се занимава в момента с Либия, Кадафи, шатри, зелени книги, бунтовници в униформи с фотосесии, журналя, целящи единствено някакъв елементарен ефект от първичния страх, който се поражда от бълването на невярна информация за природно бедствие, не ми се пише за политици, които си я карат, както си знаят, без никакви напъни за промяна.
Не знам, дали някой помни култовият филм "Великият диктатор" на уникалния Чарли Чаплин.
Финалната реч във филма на бръснаря евреин, колкото и утопична да е, според мен е актуална и днес, след 70 години. И мисля, че винаги ще бъде актуална. Изпълнена с мъдрост и тъга.
И безценна. И вълшебна.

Ето я и речта:

Съжалявам,
но не искам да бъда император.
Това не е моя работа.
Не искам да управлявам или завоювам никого.
Бих искам да помогна на всички:
Евреи. Неевреи. Черни. Бели.
Ние всички искаме да си помагаме взаимно. Такива са хората.
Искаме да живеем един до друг щастливи, а не в нищета.
Не искаме да се мразим взаимно.
В този свят има много плодородна земя и тя може да изхрани всички.
Живота може да бъде свободен и красив, а сбъркахме пътя.
Лакомията отрови човешката душа, издигна стени от омраза,
накара ни да маршируваме в кръв.
Израстваме бързо, а се затваряме в себе си.
Изобилието от блага ни остави незадоволени.
Нашите знания ни направиха цинични, нашите умения - груби и жестоки.
Мислим толкова много, а чувстваме толкова малко.
Повече от машините се нуждаем от хуманност.
Повече от интелигентността се нуждаем от доброта и нежност.
Без тези качества, животът би бил насилие, а ние сме загубени...
Самолетът и радиото ни сближиха.
Тези изобретения изискват добрината на човека,
изискват всеобщо братство, единство на всички ни.
Даже сега гласът ми достигамилиони, милиони отчаяни мъже, жени и деца,
жертви на системата, която кара човек да измъчва и затваря невинни хора.

На тези, които ме слушат, казвам: не губете надежда.
Нашите страдания се дължат само на алчността,
на отмъстителността на хората, които се страхуват от човешкия прогрес.
Омразата ще отмине, диктаторите ще умрат,
а тяхната власт ще се завърне при хората.
Докато хората са смъртни, свободата никога не ще загине.
Войници, не се оставяйте на тези гадове тези, които ви презират, ви поробват,
контролират живота ви, казват ви какво да мислите и чувствате,
които ви внушават, държат се като с добитък и ви използват като храна за оръдия.
Не се давайте на тези хора,
хора-машини с глави-машини, със сърца машини.
Вие не сте машини, не сте добитък, вие сте хора!
Носите любовта на човечеството в себе си.

Не мразете!

Само необичаните и неестествените мразят.
Войници, не воювайте за робството, борете се за свобода!
Свети Лука в евангелието казва:
”Царството божие е в човека.”
Не в един човек, не в група, а във всички хора. Във вас!
Имате силата да създавате машини, силата да създавате щастие.
Силата да направите този живот свободен и прекрасен,
да направите този живот чудесно приключение.
В името на демокрацията, нека използваме тази сила.
Нека се обединим и да се боримза един нов свят,
свят, който ще даде на шанс на човекада работи,
който ще даде на младежта бъдеще, на възрастните сигурност.
С тези обещания, гадовете се издигнаха.
Но те лъжат! Няма да изпълнят това обещание. Никога!

Диктаторите са свободни, но заробват народа.
Сега нека се борим за изпълнението на това обещание!
Нека се борим да освободим света,
да премахнем националните граници,
да се освободим от алчността, омразата и нетърпимостта.
Нека се борим за свят на разума,
свят където науката и прогреса ще донесат щастие на всички.
Войници, в името на демокрацията, нека се обединим!

Ханна...
Чуваш ли ме?
Където и да си,
вдигни очи, Ханна.
Облаците се разпръсват,
слънцето си пробива път.
Ние излизаме от мрака,
за да влезем в по-светлия нов свят,
където човек ще се извиси над омразата, алчността и насилието.

Погледни нагоре, Ханна!
На човешката душа и поникнаха криле
и тя полетя към дъгата,
към светлината на надеждата, към бъдещето,
славното бъдеще, което принадлежи,
на теб, на мен, и на всички нас.

Вдигни очи, Ханна, погледни нагоре!
Чу ли това?
Слушай...


В групата на Касим Дал,в който ти вярваше и му имаше доверие,разбрах че ние подбраните хора в този Форум, сме хора с широки виждания и верни на идеите и идеалите си,ние сме гении с високи съзнания и култура и много по напред от "стадото" заблудени овце .Ние сме истински Патриоти и Родолубци,които направиха и правят много за събуждане на народа от дълбокия сън.Виждам продажниците и подмазвачите и доста стари Комунисти от ДПС колко ни мразят и ненавиждат.Ето това значи че им разваляме рахата,и не могат да крадат и да си развяват байраците както преди волно и както си искат,спираме ги и им пречим. Аз ви казвам че постигнахме много.

Olum var ama gorus ve yolumuzdan vaz gecmek yok.Surunen sulukleri sevindirmek istemiyorsak eger-vaz gecmiyecegiz
Bizleri Allahtan baska kimse korkutup durguramaz



Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #96 on: March 19, 2011, 12:39:02 pm »

  Дениз, докато имаш нужда от мен като приятел аз ще съм тук докато Аллах ми позволи това. И аз благодарение на този форум срещнах прекрасни хора като теб и другите ни приятели тук. Ние интелигентните хора трябва да се научим да живеем хармонично и щастливо дори напук.


яяяяяя- я моля ти се- забрави! аз в тоя форум влязох заради теб! и благодарение на този форум тук срещнах прекрасни хора! продължаваме- окадар!
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #97 on: March 31, 2011, 01:45:10 am »

 Моето обръщение към Г-н Касим Дал , на стената на групата за негова подкрепа във Facebook. Надявам се този път да не бъда изстрит и изгонен за разлчно мислене.

*****

Serbest Korkmaz
Г-н Касим Дал покажете , че сте един новатор и насочете усилията си за създаване на една надетносна и надрелигиозна партия, която да обедини демократи от всички етноси и религии. Българи и турци, помаци и цигани милеещи за демократичният просперитет на България. Редно е поне при учредяването, поне на ниво заместник-предсетали на партията да има представители от всички основни четири етноса в страната. България има нужда от обединение на идейно еднакво мислещи хора от всички етноси и религии. Г-н Дал не бъдете новият Доган. Дайте шанс за една нова модерна демократична партия, която да работи за: Мир, Справедливост, Равнопоставеност и Просперитет на всички български граждани. България няма нужда от ново Движение за права и свободи . Страната има нужда от нова обединителна партия. Аз много бих се зарадвал, ако тя се нарича: Партия на Демократичният Просперитет. Едно модерно име, което винаги ще бъде актуално.

   Касим аби, умолявам ви не се борете за възстановяване на проекта на ДС и БКП. Аз вярвам, че вие сте интелигентен и ерудиран човек и ще седнете да анализирате събитията трезво. Защо искате да откраднете подаръка на ДС за Доган ? Оставете я на агент Сава, агент Павел и сие .

    Разбирам Ви отделили сте много време и усилия, за да я градите, но днес вече разбрахте, че ДПС е подменената, подхвърлената от ДС кауза. Самият вие казвате, че Ахмед Доган е най-успешният проект на ДС. Какво е  ДПС  без Доган ? Елементарната логика показва, че ако най-успешният субект на ДС е Доган, то най-успешният обект на ДС е ДПС.

   Вие батко Касим сте сгрешили мислейки, че това е кауза за защита на права и свободи. Човешко е да се сгреши. Извининете се на хората, които сте подвели. Те и ние турците демократи, които никога не сме повярвали, че ДПС е демократична организация ще Ви разберем и ще застанем до вас.

   Касим Аби умолявам Ви не давайте нов живот на най-успешният проект на ДС. ДПС е на Доган. Оставете му да си я прави туршия. Не му я крадете. ДПС никога не е била на избирателите си. Г-н Дал аз вярвам, че мъдростта във вас ще надделее и вие ще преминете към създаване на нова модерно-демократична, неетническа, надрелигиозна, общонационална партия. Ако решите да го реалзирате от сърце ви желая успех Г-н Касим Дал.
about a minute ago · Like
Report Spam   Logged
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #98 on: March 31, 2011, 06:37:18 am »

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подобен тип поведение може да се очаква от младите етнически турци. От образованите, еманципираните от родовия начин на живот, от тези, които пътуваха и работиха зад граница, от икономически свободните. Но затова трябва време. Не е изключено тези представители на етническото малцинство да гласуват за други партии. Или да отидат при Касим Дал.

Обаче съществува и потенциална опасност, ако това малцинство продължи да бъде обект на постоянни нападки и отричане, да потърси спасение в ислямистки идеи и „покровители”. Тази опасност остава сякаш извън вниманието на анализаторите, политическите партии и гражданския сектор.

Щом е ясно, че ДПС не може да се реформира отдолу, както между впрочем не успя и БСП (БКП) (приликите между ръководствата на двете партии и техните избиратели е интересна и заслужава отделен анализ), другият начин е да бъде свален Доган и цялата му клика. Възможно ли е това днес-месеци преди президентските и местни избори. Не, разбира се. Тогава?

Тогава партиите в България за пореден път ще търсят подкрепата на лидера на ДПС, а той самодоволно ще се взира в огледалата на своите сараи. За да търси образа, за който е мечтал от детските си години на израсло в домовете за сираци момче. Доган няма да стане президент, макар че сигурно много иска това. Но следващият президент ще бъде избран, както във всичките години на прехода досега, с благословията на Ахмед.

http://www.novinar.net/news/i-sledvashtiiat-prezident-shte-bade-izbran-s-blagosloviiata-na-dogan_MzU0Mjs4.html

Komentar po statiyata: avtor / efendi /

Много статии,много съждения,плъзгащи се по повърхността.Колко години трябва да минат за да се разбере,че проблемът не е в Доган,не е в ДС,не е в глада и хляба...Друго е ...Изкривена и манипулирана история,непознаване и невъзприемане на другия,по-различния,език на омразата,застрашено бъдеще,тук в още Родината.Моля медиите да публикуват имената на хора от турския етнос,които работят в техните колективи.И още една молба-колко са уволнени ,откакто управляват ГЕРБ и Атака.Това е само единия вектор,по който може да се разсъждава..Има много други,но за това друг път..Останете със здраве..
Report Spam   Logged
deniz
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 164


« Reply #99 on: March 31, 2011, 11:24:43 am »

анализатор-е....кусура бакма адънъ билмийорум.....
казваш че турците ще гласуват за други партии....? ок- съгласен съм. те и сега гласуват- както и аз.
но дали сме оценени.....? дали тези партии не използват нашия глас само за избори и от там нататък ний за тях сме онези турци от преди 10 ноември 1989 година? чаткаш ли какво искам да ти кай? Wink
Report Spam   Logged
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #100 on: April 01, 2011, 05:31:58 am »

Deniz Kardeş, tova e zaglavieto na statiyata s avtor Evelina Popova pomestana vıv v.Novinar.
Tova do kolko az sam saglasen ili ne s tazi statiya si e drug vapros. Mislya che obshto vzeto tazi statiya otgovarya na realnostta v BB. Procheti cyalata statiya. / Selamlar
И следващият президент ще бъде избран с благословията на Доган
http://www.novinar.net/news/i-sledvashtiiat-prezident-shte-bade-izbran-s-blagosloviiata-na-dogan_MzU0Mjs4.html

-------------------------------------------------------------------------------------
За двайсет години тази партия не направи нищо за своите избиратели, в голямата си част маргинализирани и изолирани от възможностите за ускорено икономическо развитие и просперитет. Единственото, което ДПС искаше от всяко правителство за тези 20 години, е осигуряването на държавни субсидии за защитени отрасли като тютюнопроизводството. Които закрепостяваха българските етнически турци и им осигуряваха единствено хляба, и то не винаги. Слава на Бога, част от тях под икономическия натиск се осъзнаха и предпочетоха битността на имигранти, вместо феодалното си статукво
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #101 on: April 30, 2011, 05:26:37 pm »

Кой те е карал да пишеш в този Форум или други форуми бе тъпак такъв?Много сме си добре без психически болни хора като тебе.Hе си навирай носа където не трябва и не се занимавай със хората и престани да ползваш Муслумански и Турски никове-Ти не си Муслуманин или Турчин ти си неверник и дявол, който мисли злото на  Родината и хората в България

Форума не е Полицейско Управление и ние не сме като теб ДС агенти и стари Комунисти които се интересуват от личният живот на хората?




 Аскер мисля ,че си във ваканция. Ако погледнеш форума можеш ли да утчниш за кого се отнася този коментар. Някои ДПС идиоти манипулират ,че се отнася за мен  Grin Grin Grin.
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #102 on: September 09, 2011, 06:02:26 pm »

 Мили деца, наиграхте ли се във Фейса  Grin ?  Свършили "казармата" ? Връщате ли се у дома ?  Cheesy

 P. S.- Мав'чо да не наднича тук като някоя мишка и да не носи съдържанието ни по-разни форуми. Отблокирал съм го от близо месец. Ако е мъж, ако има нещо да каже да каже тук.

Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #103 on: September 09, 2011, 08:03:07 pm »

Мили деца, наиграхте ли се във Фейса; Свършили "казармата" ? Връщате ли се у дома? P. S.- Мав'чо да не наднича тук като някоя мишка и да не носи съдържанието ни по-разни форуми. От блокирал съм го от близо месец. Ако е мъж, ако има нещо да каже да каже тук.

Сега ще има олелеее майокооо.

Мавърко е археологически уникат. Идва тук, чете като шпионин, и тича да докладва на атакистите какво се пише тук.

А бе това момче явно живее още в миналото, и си мисли, че форума на калтака е ДС и ходи там за да си пише докладните записки, какво е чул, какво е видял, и какво е прочел и т.н. и т.н.

И няма да е зле. Онази зла вещица Silvia и тя да дойде, и да се присъедини към Сербест форум.

Би трябвало да са го разбрали. Че без Сербест форум не могат.

Просто този форум ги кара да се чувстват живи, и най-вече забелязани. Форума е техният наркотик за възбуда на психиката им. Ами нека да заповядат, за да си вземат дозата наркотик.

Какво още чакат цървулите.
Report Spam   Logged

Admin
Administrator
Full Member
*****

Karma: +1/-0
Posts: 186



« Reply #104 on: September 10, 2011, 06:23:48 pm »

Сега ще има олелеее майокооо.

Мавърко е археологически уникат. Идва тук, чете като шпионин, и тича да докладва на атакистите какво се пише тук.

А бе това момче явно живее още в миналото, и си мисли, че форума на калтака е ДС и ходи там за да си пише докладните записки, какво е чул, какво е видял, и какво е прочел и т.н. и т.н.

И няма да е зле. Онази зла вещица Silvia и тя да дойде, и да се присъедини към Сербест форум.

Би трябвало да са го разбрали. Че без Сербест форум не могат.

Просто този форум ги кара да се чувстват живи, и най-вече забелязани. Форума е техният наркотик за възбуда на психиката им. Ами нека да заповядат, за да си вземат дозата наркотик.

Какво още чакат цървулите.


Мустафа на Силвия регистрацията й бе заличена. Ако е поумняла достатъчно, за да спазва правилата на форума да заповяда пак.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy