Serbest Forum
April 19, 2024, 08:30:31 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

IYI

Pages: [1] 2 3 ... 5   Go Down
  Print  
Author Topic: IYI  (Read 7206 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



IYI
« on: March 16, 2012, 03:47:22 pm »

Във много форуми съм виждал аватари на български националисти които меко казано имат едно негативно мнение по отношение на турците което си е тяхно право разбира се. Никой няма правото да се меси или да променя представите на хората. Но ми направи впечатление, че някои от тях ползват за аватар този стар тюркски символ IYI и го обявяват за български.
Това са тюркските символи и може да ги погледнем тук:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Türk_Boylarının_Tamgaları
Виждате ли нещо познато тук?
Сега нека да отворим специално немската уикипедия защото там е разгледан много подробно тюрксият род Кайъ:
http://de.wikipedia.org/wiki/Kayı
Видяхте ли символа?
Нека сега преведем какво пише в немската уикипедия:
Кайъ са род на Селджушките турци. Те се заселват по времето на селджушките завоевания в Близкия Изток както и в областта на днешна Турция както и на Балканския Полуостров. Кайъ се заселват през 11 век от Централна Азия в Анадола. Някои групи от тях се заселват на Балканите през 14 век. Днешната турска провинция Биледжик е смятана за центъра на османската династия.
Днес все още има потомци на този род в Турция, Македония, България, Гърция и Косово. Днес в Турция има 39 населени места с наименованието Кайъ. Повечето от тях са разположени в западен и централен Анадол.


Защо публикувах тази тема?
Забелязах, че много български патриоти ползват този символ но това не им пречи да ругаят по онези чиито символи ползват.
Първо да видят на кого принадлежат тези символи и тогава да решат какво да пишат.
Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #1 on: March 17, 2012, 06:48:24 am »

Kartal а вярваш ли ми каква ми беше изненадата когато открих в турският език, тюрският знак iyi братко. Че възкликнах с изненада, а!!! ама това е знакът на родът Дуло, знак, взет от тюркската руна IYI. Просто няма начин как да не го забележи човек, знакът на рода Дуло.

А относно нахалната кражба на славяните на знакът на рода Дуло, и тюрската руна IYI си е опит за асимилация на тюрският принос, за развитието на цивилизацията.

Това е поредното доказателство. Че тези който най-силно врякат, че са славяно-български националисти, са нищо повече, от това, че са едни жалки плагиати, на чужди символи, понеже мразят до смърт, хората, дали им държава, дали им независимост, и крадът символи, с който да се кичат, но не се срамуват и най-малкото, да казват, че тюрките си били крадяли техните си знаци, от тях крадците.

И това е прякото доказателство, че тукашните т.н. "славяни", са нищо повече от едни цигани. Но само че цигани, който сами са отказали от циганският си произход, и за да си прикрият срамният си факт, че си мразят собствената си циганска кръв, и нямат с какво да заместят липсата си на минало, и крадът безогледно на тюрките тяхното минало, и най-вече славна им история, и я представят за тяхна, за да не си проличи, че са ренегати и предатели, на бащината си кръв, и цигански език.

Но мен лично това и най-малко ме кара да се чувствам засегнат от факта, че крадът символът IYI. Така показват. Че в този знак, в него е концентрирана огромна положителна енергия, която енергия, се опитват да я похитят славяните, но нещо което принадлежи на някого, не може да се скрие, и не може да се отнеме в чужда полза.

За това съм горд с този знак, и го имам изобразен на розета, и е винаги пред очите ми. А славяните колкото и да искат да го отнемат този тюркски знак, ще имат да вземат, да си го присвоят, и да го славянизират. Обречени са на неуспех, и пълен провал.
Report Spam   Logged

Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #2 on: March 17, 2012, 07:00:58 am »

Ето го и знамето с тоя знак на основоположителите на Османската Империя династията ( бой) Кайъ.



http://turkbilimi.com/?p=2256
Report Spam   Logged
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #3 on: March 18, 2012, 04:17:18 pm »

Ето го и знамето с тоя знак на основоположителите на Османската Империя династията ( бой) Кайъ.


http://turkbilimi.com/?p=2256

http://ansiklopedika.org/Osmanlı_Devleti_kuruluş_dönemi
Report Spam   Logged
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #4 on: March 18, 2012, 04:20:03 pm »

http://www.tamgaoyun.com/sss.html

http://www.ottomancoins.com/phpBB3/viewtopic.php?f=6&t=401
Report Spam   Logged
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #5 on: March 18, 2012, 04:31:00 pm »

Kartal а вярваш ли ми каква ми беше изненадата когато открих в турският език, тюрският знак iyi братко. Че възкликнах с изненада, а!!! ама това е знакът на родът Дуло, знак, взет от тюркската руна IYI. Просто няма начин как да не го забележи човек, знакът на рода Дуло.

А относно нахалната кражба на славяните на знакът на рода Дуло, и тюрската руна IYI си е опит за асимилация на тюрският принос, за развитието на цивилизацията.

Това е поредното доказателство. Че тези който най-силно врякат, че са славяно-български националисти, са нищо повече, от това, че са едни жалки плагиати, на чужди символи, понеже мразят до смърт, хората, дали им държава, дали им независимост, и крадът символи, с който да се кичат, но не се срамуват и най-малкото, да казват, че тюрките си били крадяли техните си знаци, от тях крадците.

И това е прякото доказателство, че тукашните т.н. "славяни", са нищо повече от едни цигани. Но само че цигани, който сами са отказали от циганският си произход, и за да си прикрият срамният си факт, че си мразят собствената си циганска кръв, и нямат с какво да заместят липсата си на минало, и крадът безогледно на тюрките тяхното минало, и най-вече славна им история, и я представят за тяхна, за да не си проличи, че са ренегати и предатели, на бащината си кръв, и цигански език.

Но мен лично това и най-малко ме кара да се чувствам засегнат от факта, че крадът символът IYI. Така показват. Че в този знак, в него е концентрирана огромна положителна енергия, която енергия, се опитват да я похитят славяните, но нещо което принадлежи на някого, не може да се скрие, и не може да се отнеме в чужда полза.

За това съм горд с този знак, и го имам изобразен на розета, и е винаги пред очите ми. А славяните колкото и да искат да го отнемат този тюркски знак, ще имат да вземат, да си го присвоят, и да го славянизират. Обречени са на неуспех, и пълен провал.


Наистина е интересно Мустафа. Хем ще псуваш по едни хем ще им ползваш символите. Мога да се съглася, че това са Пра-Български символи но както си написал и ти тези символи не са славянски. Бъди жив и здрав Братко!
Report Spam   Logged
Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #6 on: March 20, 2012, 01:41:50 pm »

Kartal а вярваш ли ми каква ми беше изненадата когато открих в турският език, тюрският знак iyi братко. Че възкликнах с изненада, а!!! ама това е знакът на родът Дуло, знак, взет от тюркската руна IYI. Просто няма начин как да не го забележи човек, знакът на рода Дуло.

А относно нахалната кражба на славяните на знакът на рода Дуло, и тюрската руна IYI си е опит за асимилация на тюрският принос, за развитието на цивилизацията.

Това е поредното доказателство. Че тези който най-силно врякат, че са славяно-български националисти, са нищо повече, от това, че са едни жалки плагиати, на чужди символи, понеже мразят до смърт, хората, дали им държава, дали им независимост, и крадът символи, с който да се кичат, но не се срамуват и най-малкото, да казват, че тюрките си били крадяли техните си знаци, от тях крадците.

И това е прякото доказателство, че тукашните т.н. "славяни", са нищо повече от едни цигани. Но само че цигани, който сами са отказали от циганският си произход, и за да си прикрият срамният си факт, че си мразят собствената си циганска кръв, и нямат с какво да заместят липсата си на минало, и крадът безогледно на тюрките тяхното минало, и най-вече славна им история, и я представят за тяхна, за да не си проличи, че са ренегати и предатели, на бащината си кръв, и цигански език.

Но мен лично това и най-малко ме кара да се чувствам засегнат от факта, че крадът символът IYI. Така показват. Че в този знак, в него е концентрирана огромна положителна енергия, която енергия, се опитват да я похитят славяните, но нещо което принадлежи на някого, не може да се скрие, и не може да се отнеме в чужда полза.

За това съм горд с този знак, и го имам изобразен на розета, и е винаги пред очите ми. А славяните колкото и да искат да го отнемат този тюркски знак, ще имат да вземат, да си го присвоят, и да го славянизират. Обречени са на неуспех, и пълен провал.

Май символът е откраднат  и присвоен от турците. Не може народи, които са се появили много по късно от българския, да дефинират произхода му. Колко турски султана има с имена като Кубрат, Баян, Атила, Кубер, Котраг, Аспарух, ТервелHuh Още повече че  символът IYI не прилича на турския.  Кайъ изглежда така- IVI. От руския превод на Кашгари, Второй род-кайиг- Их клеймо выглядит так IVI.







Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #7 on: March 20, 2012, 02:57:23 pm »

Май символът е откраднат  и присвоен от турците. Не може народи, които са се появили много по късно от българския, да дефинират произхода му. Колко турски султана има с имена като Кубрат, Баян, Атила, Кубер, Котраг, Аспарух, ТервелHuh Още повече че  символът IYI не прилича на турския.  Кайъ изглежда така- IVI. От руския превод на Кашгари, Второй род-кайиг- Их клеймо выглядит так IVI.

Драги gagauz, не смятам че селджуците или осмналиите да им е било необходимо да крадат символи. Wink
Чел съм че тази тамга е обща за Огузите. Други казват че това олицетворява лък с три стрели и е тамгата на üçоklar. Трети казват че Y е основен знак олицетворяващ ръка ( ел най-голям племенен съуз а двете стрели олицетворяват üçоklar и бозоклар. Трябва да се изследва подробно.Знае се че Селджуците са Огузи. След приемането на Ислама имената се променят, иначе преди това имат и общи имена и титли като хан, каган, ябгу и др.

Türklerin tarih boyunca kurdukları devletlerden en önemlilerinden birisi Büyük Selçuklu Devleti'dir. Selçuklular 24 Oğuz kabîlesinden Kınık boyuna mensupturlar. Oğuzlar 10. yüzyılda Sır-Derya (Seyhun) ile Hazar Denizi'nin doğusu ve Aral Gölü arasındaki bölgede yaşarken Kınık boyu da bunların arasında Sır-Derya suyunun ağzına yakın oturmakta idi. 10. yüzyılın başında Oğuz Devleti'nin "Yabgu" unvanı taşıyan bir hükümdâr idâre etmekte idi. Selçuklu âilesinin atası olan Temir-Yalıg (Demir yaylı) lakablı Dukak (veya Dokak) Müslüman olduğu rivâyeti de vardır.
Pozdravi!!!
Report Spam   Logged
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #8 on: March 20, 2012, 03:44:27 pm »

Май символът е откраднат  и присвоен от турците. Не може народи, които са се появили много по късно от българския, да дефинират произхода му. Колко турски султана има с имена като Кубрат, Баян, Атила, Кубер, Котраг, Аспарух, ТервелHuh Още повече че  символът IYI не прилича на турския.  Кайъ изглежда така- IVI. От руския превод на Кашгари, Второй род-кайиг- Их клеймо выглядит так IVI.
Колко български Царе има с имена като Кубрат, Баян, Атила, Кубер, Котраг, Аспарух, Тервел?
Царе?

Едно време Тюрките не бяха мюсюлмани. Имаха си Бог GökTanrı.
Едно време Прабългарите не бяха християни. Имаха си Тангра.

Виж знамето (синьото)


Quote
2.Murad Han zamanında Edirne’de basılan bir bakır parada(mangır) ise Kayı boyunun simgesi olan ” I Y I ” işareti(damgası) bulunmaktadır.
 Bu her iki sikkeden bizler, Osmanlı’nın hem İslamı hemde Türklüğü yaymayı amaçladıgını anlıyoruz.
 Çünkü o dönemde tek tanıtım aracı paralardır.
http://www.edirnetarihi.com/uzerinde-edirne-yazan-ilk-gumus-akce.html
Превод:
Монета от времето на Мурад Хан в Едирне (Одрин) в която се намира символът I Y I. От тези монети разбираме, че Османците са ги ползвали за разспространение на тюркството и исляма защото в тази епоха монетите са единственото средство.

Монетите днес се намират в музей в град Измир.

Report Spam   Logged
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #9 on: March 20, 2012, 04:35:03 pm »

Относно Прабългарският език погледнах в Уикипедия и видях тази таблица:


Следната таблица онагледява етимологията на някои волжко-български думи, известни от многобройните каменни надгробни надписи от територията на Волжка България, написани с арабски букви.
http://bg.wikipedia.org/wiki/Прабългарски_език
Аз леко промених таблицата защото там не беше включен за сравнение и съвременият турски език. Чудно защо не са го включили  Huh
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #10 on: March 20, 2012, 06:50:53 pm »

Точно за това говоря.

Крадът се чужди символи, и на собствениците на символите им, се вика че ги били откраднали собствениците си символи.

Но на какво има да се учудва човек. Аз лично съм ставал обект на точно такова нагло отношение, и тотално плагиатство.

Преди години бях нарисувал седем или осем страници със символи, заготовки на гербове, на изцяло националистическа основа, и една от рискунките ми, я взаимстваха от ВМРО, за техен символ. Сърце, със нарисувано BG знаме вътре в него, и го размножиха на стикери.

И дойде един момент! когато ми казаха в прав текст направо, че аз съм го бил откраднал симоволът от идеите на Ангел Джамбазки, тогава председател на младежката организация на ВМРО София, и какви авторски права мога да търся, като той е авторът на символа.

А истината си беше, друга. Че Красимир Каракачанов, лично го хареса, и го зачеркна със жълт маркер, и го одобри тогава.

И на края стана така. Че аз станах крадец, на моя идея, родила ми се в главата. Но това мен не ме безпокой. Защото фантазията ми е богата. И реша ли много по хубави и смислени симовли мога да измисля, но не там е въпросът. А въпросът е. Че те крадат, и тотално те плагиатстват, и след това с някакъв вроден фантизъм, застават ти насреща, и ти обясняват, че си плагиата ти, и че ти трябва да се засрамиш, а не те.

Но на какво има да се учудва човек. Славянин му кажи, и повече не го обиждай, но и най-малко го обсъждай.

Бедни са духом. Крадат, плагиатсват тотално, и накрая другите са крадците и плагиатите, а те са най-умните, най-красивите, и най-не знам си още какво си, в техните пребогати фантазии, че са величия, а са едни буквални нищожества, живеещи като туниадци, и паразити.

Ето я причината поради която никой не иска с тях да си съжителства, и да дели нищо, защото крадът и отричат, набеждавайки останалите, в техните примитивни недъзи, но не се срамуват да предявяват след това пак и пак претенции, не им ли обърне някой внимание, на техните нищожни особи.
Report Spam   Logged

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #11 on: March 20, 2012, 07:25:08 pm »

А я ми посочи един съвременен човек, тук по тези географски ширини, който да се казва например Баян, Атила, Котраг, или както и да е.

Името Боян има, брат ми така се казва, но не и Баян. А за Атила да не говорим, единица са като бройки, предимно доминират византийските и старо юдейски имена, кат Петър, и Йохахан (Йоан - Иван). Не е масова практика.

Но я върви в Турция, за да се наслушаш на имена като Atilla и Banidir (Бахъдър).

Сега и имената ли са крадени.

И ми е интересно било винаги другото.

Циганите са от индийската расова група. Англичаните са от англо-саксонската расова група. Поляци, чехи и хървати, са от славянската расова група. За сърбите не искам да говоря. И те са претопени през вековете сръбски цигани, и ето го резултата на лице. Душевно болна нация от психопати и лунатици, с тенеденцията на масови убийци, на по слаби от тях.

А само т.н. българи, са българи, а не са от никаква расова група, или ако ще са от някаква група, то ще са от славянската, според московската пропаганда, както ви се промиват мозъците толкова години в учебниците ви по история.

Батенце. Ти кого ще връзваш бе. Значи българите ще се намандахерцат от задните части на географията, Памир и Хундокуш, ще преминат през толкова земи, гъсто населени с тюркски племена, и искаш да ме убедиш, че няма да се каръщисат със тях, и да им приемат законите, и моралните им ценности.

Явно професорът ви по история, който ви ги е писал тези абсурдни неша, е бил в доста нетрезво състояние, че сега да се лансират, някакви си тотални безумия, и откровенни, славянски глупости.

Значи по тази логика. Този ТУК символ, древните китайци, са го крадили от Хитлер, пууу да ги заплюем крадливите им копелета такива. Че сега го имат за много лош символ, символ на нацизмът, а символът е пак старо-тюркски, който показва четирете посоки на света, със всичките годишни сезони на годината.

Ама хайде де. Върви и го обяснявай на разните предубедени расисти от всичките страни. Като започнеш от нацистките полу идиоти, че завършеш, на ционистките психоапати и масови убийци.

Така че знакът IYI определено не е краден от турците, а е точно обратното. Краден е от тюрките, за да се похаби, както е похабен пречупената розета на годшните времена.

Харесал му на Хитлер този символ, и си го е изпляскал за герб, на чифутската му безумица, наречена Трети рах, и сега върви и обяснявай, на разни малоумни чифути, и чифутопоклонници, че символът на равноденствието, няма нищо общо със нацизмът.


Май символът е откраднат  и присвоен от турците. Не може народи, които са се появили много по късно от българския, да дефинират произхода му. Колко турски султана има с имена като Кубрат, Баян, Атила, Кубер, Котраг, Аспарух, ТервелHuh Още повече че  символът IYI не прилича на турския.  Кайъ изглежда така- IVI. От руския превод на Кашгари, Второй род-кайиг- Их клеймо выглядит так IVI.
Report Spam   Logged

Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #12 on: March 21, 2012, 01:29:18 pm »

Я да видим знака на Кайъ- http://de.wikipedia.org/wiki/Kay%C4%B1    Май изобщо не прилича на българския IYI.
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #13 on: March 21, 2012, 02:31:57 pm »

А я ми посочи един съвременен човек, тук по тези географски ширини, който да се казва например Баян, Атила, Котраг, или както и да е.

Името Боян има, брат ми така се казва, но не и Баян. А за Атила да не говорим, единица са като бройки, предимно доминират византийските и старо юдейски имена, кат Петър, и Йохахан (Йоан - Иван). Не е масова практика.

Но я върви в Турция, за да се наслушаш на имена като Atilla и Banidir (Бахъдър).

Сега и имената ли са крадени.

И ми е интересно било винаги другото.

Циганите са от индийската расова група. Англичаните са от англо-саксонската расова група. Поляци, чехи и хървати, са от славянската расова група. За сърбите не искам да говоря. И те са претопени през вековете сръбски цигани, и ето го резултата на лице. Душевно болна нация от психопати и лунатици, с тенеденцията на масови убийци, на по слаби от тях.

А само т.н. българи, са българи, а не са от никаква расова група, или ако ще са от някаква група, то ще са от славянската, според московската пропаганда, както ви се промиват мозъците толкова години в учебниците ви по история.

Батенце. Ти кого ще връзваш бе. Значи българите ще се намандахерцат от задните части на географията, Памир и Хундокуш, ще преминат през толкова земи, гъсто населени с тюркски племена, и искаш да ме убедиш, че няма да се каръщисат със тях, и да им приемат законите, и моралните им ценности.

Явно професорът ви по история, който ви ги е писал тези абсурдни неша, е бил в доста нетрезво състояние, че сега да се лансират, някакви си тотални безумия, и откровенни, славянски глупости.

Значи по тази логика. Този ТУК символ, древните китайци, са го крадили от Хитлер, пууу да ги заплюем крадливите им копелета такива. Че сега го имат за много лош символ, символ на нацизмът, а символът е пак старо-тюркски, който показва четирете посоки на света, със всичките годишни сезони на годината.

Ама хайде де. Върви и го обяснявай на разните предубедени расисти от всичките страни. Като започнеш от нацистките полу идиоти, че завършеш, на ционистките психоапати и масови убийци.

Така че знакът IYI определено не е краден от турците, а е точно обратното. Краден е от тюрките, за да се похаби, както е похабен пречупената розета на годшните времена.

Харесал му на Хитлер този символ, и си го е изпляскал за герб, на чифутската му безумица, наречена Трети рах, и сега върви и обяснявай, на разни малоумни чифути, и чифутопоклонници, че символът на равноденствието, няма нищо общо със нацизмът.


Напротив Българи, Хуни, Авари, Хазари са от Огурската расова група.Така да си дойдем на думата(( Традиционно световната и нашата наука приемат, че той е от групата на тюркските езици, като се обединява с хазарския, хунския, аварски език и чувашкия в подгрупа, наречена огурски езици, значително отличаваща се от останалите тюркски езици. По същество съхранените прабългарски думи са много по-близки до чувашки, монголски и тунгусоманджурски, и са в най-далечно положение от тюркските езици, което прави обединението им с тюркските езици за доста спорно и проблематично. Във времето и пространството съществува сериозно разминаване в етногенезата на прабългарите и тюрките.))Май Българи, Хуни, Авари, Хазари нямат нищо общо с турците.
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #14 on: March 21, 2012, 03:14:24 pm »

Май Българи, Хуни, Авари, Хазари нямат нищо общо с турците.
Май и Куманите нямат освен езика  Wink

http://bg.wikipedia.org/wiki/Кумански_език

На Кумански:
Atamız kim köktesiñ. Alğışlı bolsun seniñ atıñ, kelsin seniñ xanlığıñ, bolsun seniñ tilemekiñ – neçikkim kökte, alay [da] yerde. Kündeki ötmegimizni bizge bugün bergil. Dağı yazuqlarımıznı bizge boşatqıl – neçik biz boşatırbiz bizge yaman etkenlerge. Dağı yekniñ sınamaqına bizni quurmağıl. Basa barça yamandan bizni qutxarğıl. Amen!

На Турски:
Atamız sen göktesin. Alkışlı (kutlu) olsun senin adın, gelsin senin hanlığın, olsun senin dileğin– nasıl ki gökte, ve yerde. Gündelik ekmeğimizi bize bugün ver. Ve de yazıklarımızdan (suçlarımızdan) bizi bağışla– nasıl biz bağışlarız bize yaman (kötülük) edenleri. Ve de şeytanın sınamasından bizi koru. Tüm yamandan (kötülükten) bizi kurtar. Amin!

На Български:
Отче наш, Който си на небесата, да се свети Твоето име! Да дойде Твоето царство; да бъде Твоята воля както на небето, така и на земята! Дай ни днес насъщния хляб; и прости ни дълговете, както и ние простихме на нашите длъжници. И не ни въвеждай в изкушение, но избави ни от лукавия. Защото е Твое царството и силата, и славата, до вековете. Амин!

Струва ми се, че аз съм Куман понеже без турския "превод" разбирам какво пише в текста.
Но разбира се и куманският няма нищо общо с турския той си е български и се вижда  Roll Eyes
Report Spam   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy