Serbest Forum
March 29, 2024, 08:12:26 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

БЪЛГАРИЯ Е МЪРТВА ! МИР НА ПРАХА Й !

Pages: 1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: БЪЛГАРИЯ Е МЪРТВА ! МИР НА ПРАХА Й !  (Read 7196 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #30 on: April 05, 2012, 05:48:07 am »

Ако се вгледаме внимателно под булото на тези макроикономически показатели, то ние ще открием, че България е страната на мизерията, това е най-бедната страна в Европейският съюз, а и в голяма част от света. Освен това, е най-корумпираната държава в съюза. Не случайно, холандците са непреклонни и твърдо отказват да приемат българите в шенгенското пространство. Как може такава държава да ни бъде давана за пример? На България ли трябва да заприлича Европейският съюз, ако е така то ние на часа сме готови да го напуснем.

http://7plus7.net/index.php?option=com_k2&view=item&id=804%3A%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%8A%D0%BD-%E2%80%9E%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%8F-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%80-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%E2%80%9C&Itemid=164
Report Spam   Logged
asker
Global Moderator
Sr. Member
*****

Karma: +3/-0
Posts: 434



« Reply #31 on: April 07, 2012, 03:10:52 pm »

Report Spam   Logged

OTTOMAN
Hero Member
*****

Karma: +0/-1
Posts: 978



« Reply #32 on: April 09, 2012, 05:29:50 am »

USA e napisal plan za razrushavane na edna mogashta ikonomicheska sila, sila s vodeshta ikonomika v sveta. Razbira se USA ne biha iskali da imat konkurenti. Ni klipcheto e dobre podgotveno za nevejiya balgarin.
Ako poglednem po realno na neshtata spored men zvuchi taka;

Tazi ikonomicheski mogashta darjava v regiona narechena balgariya reshava na poredniya si partien kongres prez 1971 godina da napravi edinna natsionalna darjava i prez sledvashtite 14 godini se stremi da asimilira mestnite opredelyashti sebe si za turtsi hora. Za tselta s darjavata Turtsiya se pravyat dosta interesni dogovori za izselvaniya s koito BKP pravi chistka mejdu turskoto maltsinstvo kato po progresivno misleshtite sa izprateni v Turtsiya a po nevejite ostavat v balgariya. v sashtoto vreme pod lozunga balgaro savetska drujba ot vekove i za vekove uspyavat da privlekat dobri investitsii ot "bratska rusiya" kato po tozi nachin zarobvat naroda a samite partiyni chlenove jiveyat v oholstvo i razvrat.
Nastapva mrachnata 1985 godina kogato puskat v kinata edna tragikomediya Vreme razdelno i zapochvat enicharite da varluvat po selata i da pokazvat voenna tehnika i snaryajenie pred trudoviya si narod. Naroda koyto varti ikonomikata na tazi balgariya razbira se pod strah za jivota si e prinuden da prieme nasilstveno nalojenoto mu VAZRAJDANE. No naroda v dushata si razbira se nikoga ne go priema. zapochva upadaka na tazi ikonomicheski moshtna v regiona darjava narechena Balgariya. Nastapvat promenite po sveta i BKP e dlajna da prieme pod natiska na bratskata si darjava tezi promeni i v balgariya. podtsnatiyat narod vijdayki che moje da izleze spokoyno ot ikonomicheski silnata darjava narechena balgariya ostavya tseliyat si imot i se vturva kam gniliyat kapitalizam bednata v ikonomichesko otnosheniye Turtsiya. Samiyat prezident na tazi bedna darjava priema vsichki s radost zashtoto mnogo  dobre znae che tezi hora sa noseli na pleshtite si ikonomikata na mogashtata ikonomicheski darjava narechena Balgariya. I razbira se vednaga tezi hora sa prieti na rabota i zapochva ikonomicheskiyat rastej na ikonomichjeski bednata turtsiya. Vijdayki che tazi ikonomicheski silna darjava narechena balgariya shte ostane gladna i jadna sashtiyat prezident na bednata darjava zatvarya granitsite si za tezi hora. No po nikakav nachin ne moje da spasi razpada na ikonomikata na tazi mogashta v ikonomichesko otnoshenie darjava narechena balgariya.
Vzemayki za primer tozi narod koyto e izbyagal ot oholstvo i spokoen jivot v edna mizerna darjava narodite na ostanalite ikonomicheski moshtni darjavi reshavat da poemat patya kam mizeriyata i oshte po mogashtata imperiya narechena SSSR se razpada s gram i tryasak.
Investitsiite napraveni v tazi ikonomicheski moshtna darsjava narechena balgariya ostavat na proizvola na sadbata zashtoto nikoy ne iska ot neya stokite priozvedeni s visoki tehnologii. A samata ikonomicheski moshtna darjava narechena balgariya otdavna e ruhnala zashtoto nyama koy da raboti po visokotehnologichnite i zavodi i fabriki. Daje selskostopanskata i produktsiya ostava po poleto za mishkite  a naroda pod rakovodstvoto na upravlyavashtite zapochvat da gladuvat i da tarsyat prichinite za razpada na tazi mogashta ikonomika.
Kakto se vijda ot klipa gore razbira se nay dobrata versiya za prichinite na tozi razpad e Amerika.
Avtora na klipa mnogo pravilno e analiziral polojenieto za koeto mu blagodarim.

S uvajenie kam avtora na klipa.   
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #33 on: April 09, 2012, 06:28:03 am »

Правят всякакви от възможно най-бездарни клипове, и късометражни филмчета, за да си оправдаят неспособността си, да се оправят сами, и да си поемат сами отговорността за собствените си грешки. И по стар славянски обичай, друг винаги им е виновен задължително, за да не са те виновните.

Но честно казано. Не ме интересуват какви планове са задействани тук в тази земя. Защото по добре американски планове да действат, от колкото руски. До сега не им се сбъднаха, апокалиптичните им сценарий, на разни русофили. Но техните апокалиптични сценарии, си имат имена. Като възродителен процес. Като окупация. А все още САЩ не се отнасят с BG като доминьон, макар че BG е членка на НАТО, а се отнасят, като с равноправен партньор.

Били американски войници, щели да издевателстват над тукашните свещенни славянски идеологически крави. Това да не са им пияните им съветски червени орди бе, след 1944 г. безчинстващи по градове и села, и сега на американците си прехвърлят, тяхната си отговорност, за техните им издевателства и убийства, на цвета на нацията тогава.

Но едно и друго нещо знам. Че при едни евентуални размирици, от граждански характер, от сорта на Босна. Никак няма да останат изолиран случай, или медийна война, война точеща се с години. Както си беше войната в Босна. Защото Босна не беше членка на НАТО тогава, а беше в състава на бивша Югославия. И това даде възможността на сърбите да убият толкова народ, в републиките, на саморазпаднала се Югославия.

Защото през 1985 г. комунистите можеха да си позволят да издевателстват над мирно тюркско население, на базата на един пропаганден филм, знаейки, че "могъщият" в упадък тогава СССР им стоеше зад гърбът им стабилно. И цял един Варшавски договор им пазеше гърбът им. Но сега обстоятелствата, са във съвсем противоположната посока.

Като кажат някой промити и зомбирани мозъци. Ще воюваме с турският окупатор и нашественик, и петата му колона, в лицето на хората, останали тук по тези земи да живеят, за да са си освободили земята. Макар че аз не знам да има турска войска на тукашна територия дислоцирана.

Но явно в болните им фантазии, или в онлайн игритие им, който играят, има окупатори и нашественици. И това се възприема като реална окупация. И най-интересното е. Че си вярват завалийте толкова убедително, че Русия тогава ще може да им помогне с каквото и да е било, че смешни стават откровенно.

Русия. При един вътрешен, граждански конфликт, от сорта на Босна, на възможно най-далечно разстояние ще стой тогава. Ако не иска с цял един военен алианс да си мери силите. А Русия е много по да е слаба пред натовските войски технологично сега на този етап. Не са времената на студената война, на тоталната милитаризация на всички държавни ресурси.

И това Русия много добре го знае и осъзнава, и за това сега набляга на икономиката, и на енергийните шантажи. Защото това им е единственото възможно оръжие за натиск и шантаж. Защото с военна сила, се разбра че Русия е безсилна, и небоеспособна.

Защото BG е членка на НАТО. Турция е членка на НАТО. И при един въоръжен граждански конфликт. Турция по договор с НАТО. Е длъжна да се намеси и с военна сила дори, в съседна натовска държава, за да наложи траен мир с военна сила, ако не може дадената натовска държава да се справи сама със вътрешните си проблеми и размирици, се намесват съседите и, който и те са членове на НАТО.

И това се прави. За да не се разединява така по този начин алиансът, и да се сгромоляса от неспособността му да си защити собствените си членове. А намесата на Русия с военна сила, в защита на шовинистите, определено няма да мине за поредната и имперска завоевателна война, от сорта на Грузия и Абхазия. Защото Грузия не е членка на НАТО, но BG е членка.

А Русия тогава обявява война на цял свят, в лицето на НАТО и войските му. А ако включим и войските на ООН и работата става много дебела, за всякакви мечтатели, да колят безразборно, малцинствени групи. А кой иска да воюва с високо-технологичен, и отлично организиран враг, в лицето на НАТО.

Така че времената на възродителните процеси отминаха. И сега предпоставките за война, са са съвсем други. Защото тогава Турция беше в страшно неизгодната позиция. Ако нападнеше тогава BG Турция, за да защити турското население, от системните издевателства на комунистите над тях, и автоматично обявяваше война, на цял един военен алианс, от сорта на варшавския договор, а там сблъсъкът, между варшавският договор и НАТО си беше неизбежен. И BG щеше да стане тогава ябълка на раздора.

А сега предпоставките са съвсем различни. И най-добре е, разните им там шовинисти, да си стоят кротки на задниците си, за да не ядат пердаха, че тогава пак го казвам. Никой няма да е в състояние да ги спаси. И тогава изселените ще бъдат те, шовинистите, а не който и да е било от малцинствата.

Защото при едни кланета от шовинистична страна. Нали се сещат хората в турската армия, колко служат като редовен Аsker и в специалните части на Турция, изселници от BG и като знаят как са прогонени в Турция, те и техните родители, никак няма да е приятна гледката за шовинистите тогава.

За това най-доброто им решение е. Да си кротуват шовинистите, и да си натискат задниците си, и да не разбутват и раздухват огъня на омразата, че изгорените ще бъдат те, а не набелязаните им малцинствени групи за клане.
Report Spam   Logged

antiES
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 37


« Reply #34 on: April 09, 2012, 02:59:43 pm »

ако трябва да бъдем откровени ,Турция е в чудесни отношения и със САЩ и с Русия.От лични наблюдения си правя извод ,че Турция желае да бъде добре приета на всякъде ,съответно и да играе ролята на важен международен фактор ,и успява.Затова драги Мустафа мисля ,че в изказването си малко краен.Турция гони собствения си интерес.
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #35 on: April 10, 2012, 05:33:16 am »

Ако трябва да бъдем откровени, Турция е в чудесни отношения и със САЩ и с Русия. От лични наблюдения си правя извод, че Турция желае да бъде добре приета на всякъде, съответно и да играе ролята на важен международен фактор, и успява. Затова драги Мустафа мисля, че в изказването си малко краен. Турция гони собствения си интерес.

Никак не съм краен, а това е анализ, отправен спрямо турбо-националистите. Защото те разсъждават по този радикален начин.

Човек. Преди няколко дни бях в компания, на точно такива хора, и като им чух разсъжденията. Първо ме хвана смях за техните разсъждения, но след това реших да го напиша това, за да изследвам дълбините на душевеността им, за да се види от къде извира това тяхно желание за конфликти и проблеми, и да покажа къде ще стъпят на мина, ако решат да предприемат нещо самоубийствено, турбо-идиотите от Атака, и другите и сродни партии и организации.

А това го знам, че Турция сега е в добри отношения с двете супер сили САЩ/Русия. Но и друго не забравяй. Няма вечни приятелства, но има вечни интереси.

Защото както ги гледаш в приятелски отношения, утре ще чуеш ругатни, и от двете страни едни към други. И приятелствата, много на бързо се израждат в смъртни врагове. Така е било, и така ще си бъде и за в бъдеще време. Не можем я промени тази ситуация, а само да я следваме по собствена си траектория и курс.

Мен никога не ме е било яд, че Русия има имперска политка спрямо тази тук земя. Мен ме е яд на тези, който и го позволяват имперското и самочувствие да и минава тук, по тези географски ширини. Защото в крайна сметка, всеки трябва да си гони интереса, за да не му се клати феса.

Но дразнещото в случаят е. Че разни майкопродавци и безродници, поставили се сами в услуга, на чужда държава, и са и нейни представители тук в BG макар че нямат нищо общо с тази държава. Но продават нашите интереси, както се казва за една купа леща. Но не спират да наричат хората, опитващи се да защитят, националните интереси на BG че са предатели, и туркофили, и не знам си още какви си супер глупави определения, само и само да си скрият собствените си продажни предателства.

Винаги съм отстоявал на следната позиция. Всяка една държава си има собствен интерес, в което няма абсолютно нищо лошо. Но в дадена държава да действат подривни сили, разединяващи, и разбиващи националният интерес, е с това никога няма да се съглася и примиря.

Защото руснаците, макар всичко, и макар и негативизмът ми към тях, като начин на водене на имперска доминьонна политка. Не са толкова те виновните, колкото са виновните тези, който отслабват, или направо да си го кажем, който свалят защитните механизми в едно общество, и така откриват пътя към руската имперска инвазия в BG и да получи достъп до топли морета преди, а сега да си наложи техният си газопровод.

Не е луд този който яде баницата. Луд е този който му я дава.

Но от цялата работа, всички ние сме виновни вкупом. Защото първо допускаме тези русофили да ни надделят, като казваме за тях. А бе я ги оставете, и не се заминавайте с тях, и не им обръщайте никакво внимание, и те точно това искат. Да нямат спънки. Да няма излишно нежелано внимание към тях, и дишане във врата, и от там се тръгва, към продажба на националните ни интереси, и срив на националните интереси, в услуга на чужди.

Защо в Турция не може да се случи това? което се случва тук в BG от хората с леви комунистически убеждения, да надделеят,  и така да отворят високите порти на Босфора за руснаците. Защото хората във Турция, се единни и солидарни, макар и в различията си по между си.

Тюрки и Кюрди, карат се, бият се, но скочи на някой от тях, и да видим кой ще е най-пострадалият накрая.

А тук е точно обратното. Допускаме една категория безумци, да взимат винаги връх над разумните и мъдрите хора, и резултата го виждаме какъв е на лице, трагичен. БЪЛГАРИЯ Е МЪРТВА ! МИР НА ПРАХА Й !

Кога в някой турски форум, ще прочетеш тази фраза? ТУРЦИЯ Е МЪРТВА ! МИР НА ПРАХА Й ! а се опита някой да пусне подобна тема там, и съответните държавни органи са се по интересували съдебно от авторът и.

Не казвам нищо лошо срещу авторът на темата. А само казвам. Че в Турция, не се допуска подобно пораженческо мислене, да съществува, и да се отглежда в на хората в душите им. Мислене основано на държавен разпад, и отказ на турската държава, да си върши работата, която и е предписана от законите на турската република.

И там го правят, не с репресивни методи само. А го правят така за да не се допуска, хората да стигат до тази отчаяна крайност, да изричат такива тежки фрази и думи, за родината им. Просто хората са се научили да бягат преди тоягата. Защото настигни ли те тоягата, тогава много лошо за теб, и за гърбът ти.

Турското общество, преди да стане общество в този му вид, и било османско общество. И на базата на историческите трагични събития за това общество, по време на разпада на Османската империя, сегашното турско съвременно общество, определено са си научили историческият си урок, да не се поддават на външни влияния и внушения, независимо колко са демократични по външната си форма, и колко са обещаващи.

Нещо не е ли по табиета на тюрка, убий го ако искаш, но нищо не може да го накара, за да си промени възгледите. Прави, струва, но на неговата да бъде накрая. Котка и тюрк, никога не можеш да ги видиш паднали по гръб. И това го казвам. Че няма в това нещо, абсолютно нищо лошо. Да си отстоява човек идентичността си, държавността си. Защото, а малко дадеш права на тези, който са термити в едно общество, и пътят на разпад, е въпрос само на време.

Прекалено много идеализирам Турция ми казват някой. Но аз не идеализирам никого. А казвам само това, което си е в действителност. А не съм идеалист, а съм реалист. Че в Турция, чувството за солидарност, е по силно, от личното егоистично чувство.

И в Турция си има несъответствия. И там си има тъмни и лоши страни в тази държава. В кое ли общество няма тъмни страни и петна. Има. Но разликата е. Че в Турция се чистят тези петна активно, и се въврви напред, а в BG че дори и в ЕС се дозадълбочават, тези разложителни тенденции, на тесногръдие и нетолератност, и се залагат бъдещи бомби, така по този начин.

Ето срещу това негодувам. Че вместо да се променят тук, те връщат назад, и то много назад.
Report Spam   Logged

Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #36 on: April 11, 2012, 05:46:53 am »

Ако България бе мъртва положението днес нямаше да бъде толкова трагично. България днес е в предсмъртна агония.
Всеки ден с чаша кафе аз разглеждам повечето информационни издания в интернет. Когато чета българските вече ми се повръща.
Не пиша коментари. Преди две години пишех с голям ентусиазъм но днес само чета и затварям просто защото виждам, че няма смисъл.
Няма какво да се коментира.
Понеже познавам отблизо Турция си правя аналогии между България и Турция.
Днес чета, че депутатите ще почиват по 10 дни за Великден. Няма проблем да си почиват но ако я бяха заслужили тази почивка щеше да е още по добре. После чета за някаква депутатка от ГЕРБ неуспяла да завърши в Италия имала единствено педагогическо образование (детска учителка) била такава (депутатка) благодарение на роднинските си връзки с крупен бизнесмен близък на Бойко Борисов.
Депутатката "представителка" на народа се разкарвала с дънки с брилянти които стрували 20 000 лева.
Та си мисля...Турция е с население 73 милиона. България има по малка територия и население съответно по малко общини и области.
Защо в парламента на 73 милионна Турция има 550 депутата а в 6 милионна България (ние сме под 7 милиона резултатите от преброяването са неверни) 240 депутата. Не са ли множко? Да приемем, че не са. Каква е ползата от тях?
Защо един обикновен човек ще се бъхти без почивка за да изкара 300 или 400 лева а друг който е напълно безполезен ще получава по 2 хиляди на месец и на това отгоре ще си почива?

Четохте сигурно и за възрастният човек - професора живял в САЩ  и разкъсан от уличните кучета в София.
Най интересното е, че няма виновни за станалото.
Чета коментарите под статията в един сайт един пише така:
"Ами нормално е да умре все пак е на 88 години"......
ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ КАКЪВ Е МАТЕРИАЛЪТ В БЪЛГАРИЯ!!!
Този коментар е достатъчен човек да се откаже да чете новините.

Но най учудващото за мен е, че никой не протестира седят като мишки в панелките пред компютрите и "реват" като заклани говеда опиянени от ракията менте представителите на "арийската раса"..

В Европа най мразех да пазарувам в Кауфланд. Винаги се ядосвах, че на обяд работят само двете каси а останалите не защото се падаше голямо чакане. Много народ, паркинга пълен с коли..магазина пълен с клиенти.

Тук влизам в Кауфланд видях, че има само една каса. Едно момче на касата. Двама възрастни охранители (предполагам бивши полицаи) ..
също така видях мъж и жена бяха си напазарували малко..видях една възрастна жена която си взе няколко кофички кисело мляко а един младеж пред мен си купи пакетче Три в Едно и дъвка Орбит! И това беше...

Ако си пуснете националното радио или телевизия ще видите един различен свят..всички са доволни проблеми няма..теми от рода на "Къде ще прекара българинът великденската си ваканция" и подобни..

Поздрав за всички гости и читатели на форума:

Report Spam   Logged
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #37 on: April 17, 2012, 04:07:37 am »

Граждански организации против двуличието на правителството за честването 100 годишнината на комунистическия диктатор Тодор Живков

http://politkovskaya-bg.blogspot.com/2011/09/100.html

Българското правителство ще чества в Правец чрез софийския си областен управител годишнината на палача Живков, но и до ден днешен това правителство не прави нищо за паметта на неговите жертви от лагера в Ловеч.

Живков е инициатор на смяната на имената на българските турци, при протестите им срещу преименуването от Живковата милиция и от ДС са убити десетки хора, включително деца.

Правителството на ГЕРБ уволнява агените на ДС – посланици, за да заблуждава западните демокрации, че е като тях. Честването на убиеца Живков в Правец показва истинското лице на това правителство.

Младите българи не трябва да хранят илюзии, че в страната ни има демокрация.

Защото съвременната демокрация не е само право на гласуване, а е също и зачитане на човешките права и изпълняване на международните договорености в това отношение, които включват наказване и заклеймяване на извършителите на масово потъпкване на човешките права, каквито са както нацистките ръководители, така и комунистическите, предвождани в България от Тодор Живков.
Report Spam   Logged
e_fatihan
Newbie
*

Karma: +2/-0
Posts: 34


« Reply #38 on: April 17, 2012, 08:22:40 am »

Българското правителство ще чества в Правец чрез софийския си областен управител годишнината на палача Живков.

Ще честват разбира се, нали е техен гуру. Той като е умрял да не би да са умрели и идеите му. Нали са на власт и си имат правозащитно движение като ДС, пардон ДпС.
Report Spam   Logged

اولاد فاتحان
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #39 on: April 18, 2012, 08:28:08 am »

Над 100 нападения над мюсюлмани и джамии са регистрирани през прехода

http://www.bghelsinki.org/bg/novini/bg/single/nad-100-napadeniya-nad-myusyulmani-i-dzhamii-sa-registrirani-prez-prehoda/
Report Spam   Logged
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #40 on: April 20, 2012, 12:55:00 am »

Лоши новини за българската икономика
Напоследък се събраха доста лоши новини за българската икономика.

Индустрията спада с 3.6% на годишна основа през януари - за първи път от близо две години.

Износът падна с 10.2% на годишна база през януари - за първи път от над две години.

Безработицата продължава да се увеличава и през февруари вече е 12.4% - най-високото ниво от осем години насам, при това голяма част от реално безработните не са регистрирани и статистиката не ги отчита.

 България вече четири години не догонва по доходи средния европеец, за разлика от десетилетието преди този период.

 Според последните прогнози на Европейската комисия българската икономика е в стагнация през първото тримесечие на 2012 г. Не е изключено да се окаже, че има спад, който ако продължи и второто тримесечие България технически ще влезе в рецесия.

 Спадът в търговията на дребно се засилва и през февруари обемът на търговията е с 6.4% по-нисък спрямо същия месец на миналага година.

 Крайно време е да се замислим сериозно за причините. И да ги търсим не навън, а в България.

И това е държава член на ЕС!

18 деца от дома в Плевен починали за година и половина
Осемнадесет деца от дома за медико-социални грижи в Плевен са починали за година и половина.

 Това заяви министърът на здравеопазването Десислава Атанасова. Тя, заедно с ръководителя на Инспектората на Министерството на здравеопазването Пенка Белева, представиха пред журналисти резултатите от внезапна проверка в дома на 6 април.

 Открити са груби нарушения по време на проверката - в грамажа на даваната на децата храна, хранителни продукти са били съхранявани в едно помещение с белина и архивни документи, дарени играчки на са били давани на децата, дарената храна не е имала сертификат за произход и др.
В дома живеят 150 деца, за които се грижат 172 служители. „При проверката не установихме за тези деца да са били полагани адекватни грижи“, каза още Атанасова, цитирана от БТА. 

 По думите й предстои лечението на повечето от тези деца да бъде извършено в различни болници. Повече деца няма да бъдат настанявани в този дом, каза още тя.

 Констатациите от проверката ще бъдат представени в Държавната финансова инспекция и в Главна инспекция по труда, посочи министър Атанасова. Тя уточни, че Окръжна прокуратура - Плевен се е заела с данните от проверката.

 При внезапната проверка по сигнали на неправителствени организации бяха констатирани чудовищни нарушения. В едно от отделенията имало 16-годишно дете с тегло под 16 килограма, 10-годишни, тежащи по 5-7 килограма. За хранене били отделяни максимум по 5 минути. Храната пък била давана смесена – първото, второто и третото ястие в шише с биберон.

 Предстоят проверки и в другите домове за медико-социални грижи за деца в страната.

Чудовищно! 16-годишно сираче тежи 10 кг
Драстични нарушения са открити в Дома за медико-социални грижи за деца в Плевен при внезапна проверка на здравния министър Десислава Атанасова.

Тя е била извършена по сигнал за нередности в социалното заведение от неправителствена организация, съобщиха от здравното министерство.

Констатациите от проверката са потресаващи. В едно от отделенията имало 16-годишно дете с тегло под 10 килограма, други 16 -годишни с тегло 16 кг, и  10-годишни, тежащи по 5-7 килограма.

„Недопустимо е да виждаме дете на 16 години с тегло под 10 кг и обяснението за това не могат да бъдат единствено аномалиите в неговото развитие”, категорична е Десислава Атанасова.

Според нея децата не са хранени нормално. Според данни на предварителната проверка за едно хранене са отделяни максимум по 5 минути.

Храната пък била давана смесена – първото, второто и третото ястие в шише с биберон.

Установени са пропуски при съхранението на хранителните продукти. Имало и съмнения, че децата се отглеждат с памперси, защото помещенията миришели на урина, а в пералното помещение били открити чаршафи с урина. Персоналът обаче твърдял обратното. 

Домът в Плевен е сред най-големите в страната и в него в момента са настанени 154 деца. За тях се грижат над 170 души персонал, в това число лекари, медицински сестри, рехабилитатори и възпитатели.

„Категорично смятам, че въпреки това не се осигуряват необходимите грижи за тези деца”, отсече новоизбраният здравен министър.

Имало  деца на 2,5-3 години, които не ходят самостоятелно в тоалетна, не говорят или почти не ходят.

"За децата трябва да се осигури друга среда за достоен живот, затова домът е включен в програма за деинституализация", допълни Десислава Атанасова.

При проверката са констатирани сериозни нарушения и в счетоводната, и складова отчетност на дома. Един от примерите е за получено дарение от анонимен подател с неизвестно съдържание, за което никой не е извършил необходимия санитарен контрол.

„След приключване на проверката в дома в Плевен ще бъдат предприети строги дисциплинарни санкции по отношение на виновните лица в съответствие с трудовото законодателство на страната”, категорична е Атанасова.

Дано Бог накаже престъпниците виновни за тези злодеяния.
Report Spam   Logged
asker
Global Moderator
Sr. Member
*****

Karma: +3/-0
Posts: 434



« Reply #41 on: April 28, 2012, 04:49:06 am »

Топим се със 112 души на ден

България се топи с изключително бързи темпове. Това показва ново изследване на Националния статистически институт (НСИ), обявено днес. От данните става ясно, че населението на страната намалява със скорост от 112 души на ден или малко по-малко от петима на час.

Докато при последното преброяване на населението към 1 февруари м.г. българите бяхме 7 364 570 души, то в навечерието на новата година сме останали 7 327 224. Намалението е с 37 346 души само за 11 месеца. Това е повече от населението на областен център като Силистра например.

Демографските показатели на България продължават да се влошават заради куп причини - ниска раждаемост, висока смъртност и несекващата емиграцията на младите и образовани българи.

В момента населението на страната е равно точно на 1,5 процента от броя на жителите на Евросъюза. По този показател заемаме 16-о място - след 8,404-милионна Австрия и пред Дания (5,561 млн. души).

България е сред шампионите по лоши демографски показатели измежду всички европейски държави. У нас хората над 65 години вече са 18,8 процента от населението. По-застарели са само три европейски нации. В Германия хората над 65 години са 20,6%, в Италия - 20,3%, а в Гърция - 19,3 на сто.

Българският Северозапад обаче успява да изпревари и тях. В област Видин хората над 65 години вече са над една четвърт от всички - 25,9%. В Габрово и Монтана положението също е страшно - там най-възрастните са с дял съответно 24,5% и 23,8%.

В общо 14 области на страната делът на хората над 65 години надхвърля 20 на сто. На практика в цялата страна са останали само 4 области с по-младежки облик. В София, Благоевград, Бургас и Варна делът на хората над 65 години е около 16% от населението.

По противоположния показател - дял на населението под 15-годишна възраст България е сред държавите с най-малко деца. Само у нас, в Германия и в Латвия хлапетата са под 14% от всички жители.

Сегашната демографска картина на практика е бомба със закъснител за пенсионната система. Това става ясно в най-ярка степен от т.нар. коефициент на демографско заместване. Показателят показва колко нови работещи влизат на мястото на излизащите в пенсия.

Само преди 10 години на мястото на 100 бъдещи пенсионери са идвали 124 млади хора. Сега на 100 пенсионери се падат едва 68 подрастващи. В Габрово и Видин трагедията е пълна - двама пенсионери се заменят от 1 работещ.

Населението на територията на страната е много неравномерно разпределено, показват данните на статистиката. Въпреки че общините у нас са 264, цели 30 процента от българите са съсредоточени само в четири - София, Варна, Пловдив и Бургас.

През 2011 година броят на живородените деца в България е бил 70 846, което е с 4667 по-малко в сравнение с предходната година. Това още веднъж показва, че кризата се е отразила на правенето на бебета. След 2001 г. раждаемостта непрекъснато растеше до 2009 г., когато започна икономическият спад. Според статистиците обаче раждаемостта тепърва ще намалява.

Нивото на смъртност в страната остава високо. През 2011 г. са умрели 108 258 души.
Остаряваме прогресивно

Средната възраст на хората в България вече е 42,7 години, показват данните на националната статистика. Само за последните 12 години тя се е увеличила почти с 3 години. През 2000 година средната възраст на българите е била 39,9 години.

По този показател страната ни отново е сред най-застарелите в Европа, което е пълна противоположност на ситуацията отпреди един век. Тогава българите са били най-младата нация на континента със средна възраст на населението малко над 20 години.

В момента по застаряване сме се изравнили с най-индустриалните нации като Германия. Там обаче средната продължителност на живота е доста по-дълга от тази в България.

Според прогноза за статистическия портрет на Европейския съюз, направена от “Евробарометър”, през 2060 г. средностатистическият гражданин на ЕС ще е на 47,6 години. Ако разликата с България се запази, средностатистическият българин по това време ще е над 50 години.

Според изследването на “Евробарометър” повечето европейци смятат, че старостта идва на 64 години. У нас обаче нагласата към възрастните като цяло е силно негативна. Едва 29% от българите приемат позитивно хората над 55-годишна възраст. Това е в пълен разрез на масовото отношение сред гражданите на ЕС. В голямото си мнозинство (61 процента) те приемат за равноправни хората в напреднала възраст.
Първо бебе, после Менделсон

Мит е патриархалният дух на българското семейство. Данните на националната статистика показват, че брачният договор категорично губи смисъл в ценностната система на нашенеца.

От 1991 година насам има трайна тенденция за ръст на извънбрачните раждания. Само за миналата година децата, родени без родителите да са чули Менделсон, са 39 722. Това е 56,1 процента от всички бебета, които са проплакали у нас.
У нас идват само старци

Основната част от емигриращите българи са на възраст между 20 и 30 години. Това са основно добре образовани хора, които смятат, че нямат бъдеще в България, показва данните на Националния статистически институт.

Огромни части от територията на страната вече са тотално обезлюдени (виж картата). Вътрешната миграция е сменила оста село - град и вече е основно по посока град - град. Варна и София са двата мегаполиса, които привличат хора в търсене на работа от всички краища на страната.

В същото време имигрантите, които се заселват в България, са предимно пенсионери на възраст над 65 години. Повечето от тях се настаняват в селски къщи и живеят от доходите си от чужбина.
Нищо добро не ни чака

Демографската криза вече не е криза, а безконтролно пропадане, което ще продължи. Преди двадесет и няколко години очаквахме 10-милионния българин, сега сме малко над 7 милиона.

Скоро ще останем още по-малка нация с бастун в ръката.

Това не е просто реалистична прогноза, а гарантираното бъдеще на база последните показатели за раждаемост, смъртност и емиграция.

Българката не ражда, защото няма средства да гарантира нормално бъдеще на детето си. Нито доходите, нито образованието, нито здравеопазването са на ниво, за върховенството на закона и обществения ред - съвсем да не говорим.

Нищо не е наред. Затова младите и можещите търсят спасение другаде, останалите ще се ядосват до смърт, че са останали. Европейците също застаряват, но могат да си внесат емигранти. Ние свежа кръв не можем да си влеем - бедни сме, за да сме привлекателна страна.

Нищо добро не ни чака!

СВЕТОСЛАВ МЕТАНОВ
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1349190
Report Spam   Logged

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #42 on: April 28, 2012, 09:01:02 am »

Не ме интересува тази умираща и загниваща нация. И за това бързо стопяване, пак ли тюрките са им виновни? че не желаят да отхвърлят тази комунистическа диктатура, и да си оправят финансовото си положение, и да си променят възгледите, и да раждат повече деца.

И сега какво следва. Като спаднат славяните на три милиона! и нови асимилаторски процеси ли ще правят. Ами те така са оцелявали през вековете славянските безчестници и безродници, на асимилация, а не на висока раждаемост.

Не ме интересува за тази кочина. Да се стопява, да се затрива, да пропада в дълбините на ада, като не са хора някой същества да се оправят сами, никой не им е виновен на тези който инак са с голямо самочувствие, и претенциите големи, че са най-велики, а се вижда колко им е величието.

Забили човки в миналото на историята, и отказват упорито да прогледнат в бъдещето. Ами за това ще се стопяват, понеже не ги интересувало. Ами като не ги интересува. Бог да ги прости, и лека им пръст на очите, и да се споминават най-накрая, че от тях човек не може нищо да предприеме, за да промени положението към по добро.

Хубаво. Нека да съм предател. Нека да съм вероотсъпник за някой хора. Но с такива хора не се живее, и няма човек начин как да се разбере с тях, освен ако не им стане изтривалка за калните им крака, и мивка за мръсните им ръце.

А това няма начин как да стане. Някой да изпълнява функцията на енергийно кошче, за емоционален боклук.
Report Spam   Logged

e_fatihan
Newbie
*

Karma: +2/-0
Posts: 34


« Reply #43 on: April 28, 2012, 04:04:45 pm »

Ще се стопява... Тя нация не се възпроизвежда без семейтва и с тук таме родени извънбрачни деца.
Report Spam   Logged

اولاد فاتحان
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #44 on: May 03, 2012, 02:47:59 pm »

България изчезва

През 2050 година българите ще са не повече от 5 милиона, а през 2134-та ще е изчезнал и последният българин
- зловещ сценарий, който обаче, уви, е съвсем реален. Българската нация се топи със застрашителни темпове.

http://www.dw.de/dw/article/0,,15921220,00.html
Çevir
Report Spam   Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy