Serbest Forum
March 28, 2024, 04:25:02 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

ТЪПОТИЯ ПО БАЛКАНСКИ

Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: ТЪПОТИЯ ПО БАЛКАНСКИ  (Read 1449 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #15 on: May 12, 2012, 08:05:05 am »

Но когато се наложи да се защити турчинът се превръща в звяр това трябва да се знае.

Аз ще бъда толерантен винаги към комшията но ако усетя, че посяга на семейството ми дупе да му е яко.

Те точно това най-обожават да правят някой хора. Да посягат на най-близките на противниците си. И противникът им като излезе от кожата и обувките си, и ги виждаме 130 г. исторически спекулации, че тюрките били зверове, понеже са си защитили семейството си от нагли посегателства.

И още едни подобни на тези тук славяно-арменци, арменците, и до сега злоупотребяват с човешкото състрадание по света, че налагат една изкривена историческа представа за събития предизвикани изцяло от тях като отговор на техните кланета в Анадола 1915/1920 г.

ТУК в моят личен блог. През последните два/три дни. Някакъв си палячо, който се е писал като мен, но само че е atil а аз съм atila. И такива неща ми е написал в тази тема за помаците, че това е достойно за приза пациент на годината. И този същият atil в такива откровения и изпаднал, че това е прекрасното доказателство за думите ти който казваш KARTAL.

Заканват се. Заплашват. На държат се на разни алкохолизирали се казашки отрепки, способни да убиват само и единствено предварително обезоръжен противник, или по силен противник, задължително в засада, и по възможност хора с вързани ръце. И такива като този atil като преминат към реално действие спрямо заплахите си, и резултата се вижда какъв е на лице.

Хленчат че тюрките били зверове, и че ги били колели, а техните им убийства предизвикани от проблеми на психиката им, изобщо отказват да ги споменават дори. Или ако ги споменат, то пак ще е извлечено от контекста му на дадено събитие, нагодено според техните примитивни представи за справедливост, и задължително обръщат изреченото, стореното срещу техните противници и опоненти.

И аз по абсолютно същият начин разсъждавам. Толерантен съм към всеки, стига да не ми посягат на близките ми. Че инак не дупе, а кожата му да е яка след това.

Присмиват ми се за това което извърших спрямо в автобуса. Но това си беше моя страна, много ясен сигнал, че няма да толерирам, нетолерантно отношение, и агресивно поведение към мой близки хора. Пък след това ако ще и в ада да ми отиде душата след смъртта ми, дръзне ли някой да вдига ръка на мой близък.
Report Spam   Logged

azsambul
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 15


« Reply #16 on: October 19, 2012, 09:01:19 am »

Всъщност светът така и не разбра защо отвлече автобуса? Някои хора предпочитат да са обидени и неразбрани до смъртта си.
Report Spam   Logged
Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #17 on: November 03, 2012, 02:58:51 am »

Истината е че нямат история. Велика Булгария, Волжска Булгария и Дунавска Булгария  във всички научни трудове се разглеждат като част от миналото на тези народи, които сега се наричат тюркски.

Дунавска Булгария се е управлявала прилично време от булгарска върхушка, а покорените славяни както обичат да се именуват сами, са били "роби".

Прескачам последвалата византийска епоха.

Втората Булгария се създава след като куманската армия разгромява византийските сили. Държавата е възглавена от кумански род и има източно-православен характер. Понятия като "българи", "български царе", "български боляри" са абстрактни формулировки, обозначаващи политически дефиниции а не етническа принадлежност.

Падането под Османска власт води до навлизането на нови взаимоотношения. Господството е теократично а ръководството се заема на религиозен и морален принцип. Исляма е новия политически авторитет.

Истината е че тези които изкуствено се дистанцират от тюрки/турци сами се отрязват от миналото си. През цялото си съществуване са били владени от "внесени" династии. Те са лишени от самоличност и се наричат с името на своите владетели. Твърдят че са древен народ, а дори и сега не знаят кои са.

Те нямат история нито бъдеще.

e_fatihan 1Нали се досещаш че тюрките нямат нищо общо с турците. Маджари, Българи, Хазари, Секеи, Кумани са угрофини с тюркска примес Монголи, Киргизи, Уйгури, Узбеки са тюрки. Турците са насилствено ислямизирани дьонмета, които нямат история, нито бъдеще, и нищо общо с тюрките. e_fatihan Имам няколко въпроса 1.Защо турците не разбират маджарски, болгарски, хазарски, секеиски, кумански, монголски, киргизски, уйгурски, узбекски език нали уж тези народи са турскиHuh 2. Защо няма нито един турски султан с име като Кубер, Баян,Алцек, Атила, Кубрат, Балик, Аспарух, Ирник, Котраг, Тервел, Атрак, Боняк, Гзак, Итлар, Кобяк, Маламир, Кончак, Омуртаг, Котян, Тертер, Тугоркан, Шарукан,Елтимир , Вунд,Баламер , Руа,Улдин,Елак,Денгизих ,Ернах,Диураш,Грод, Кубер,Сандилх,Худбард,Органа,Сурхан, Кардам, Крум, Арпад, Вазул, Алмош, Геза, Калман, Имре, Бату, Кубилай  и прочееHuhПричината че турците да не знаят езика, и да не ползват имената на горепосочените народи, е очебийна просто турците не са тюрки, и нямат нищо общо с горепосочените народи.e_fatihan Когато научиш историята ела да говорим пак, турската теория на Ататюрк  че шепа ислямизирани дьонмета и мангали са тюрки, нещо издиша. Когато българите са имали велики държави, и са били страшилище за Европа и Азия,дьонметата и мангалите на евреина Ататюрк  още не са били запланувани.Нещо турската теория е 1 към 1 с македонската. Grin Grin Grin
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
e_fatihan
Newbie
*

Karma: +2/-0
Posts: 34


« Reply #18 on: November 04, 2012, 02:22:48 pm »

Quote
Когато научиш историята ела да говорим пак
Четейки прилично заучените ти материали, от българските учебници от 5-ти и 6-ти клас и съветите които ми даваш, спирам да коментирам и ти да давам и аз един съвет:
Иди и обясни на бащата си как се правят деца, да видим той какво ще ти отговори.
Report Spam   Logged

اولاد فاتحان
Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy