Serbest Forum
April 20, 2024, 09:10:16 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Home Help Gallery Staff List Login Register  

OSMANLININ, SADECE KATLIAM VE SOYKIRIM YAPMAKTAN ...BASKA BIR GUZEL YANI VAR M

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: OSMANLININ, SADECE KATLIAM VE SOYKIRIM YAPMAKTAN ...BASKA BIR GUZEL YANI VAR M  (Read 1111 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
teo
Jr. Member
**

Turkum ve gururduyuyorum!

« on: October 07, 2010, 09:12:17 am »

OSMANLININ, SADECE KATLIAM VE SOYKIRIM  YAPMAKTAN ...BASKA BIR GUZEL YANI VAR MI?
Sayin Erdoganin Bulgaristana gelmesinden sonra....Bulgaristan bambaska bir yuzle bulustu:ofke ,kin, nefret......Adam sanki bulgarlarin katili gibi,sakli,tam olarak cogunun bilgisi olmadan Bulgaristana bir barisci olarak girsede .....nefret atesleri yeniden patladi.O da kime karsi?....helbette bize turklere karsi.Bulgaristanda ermeni sayisi 30 000 gecmezken,onlarin organizasyon haraketleri tamamen basina yansidi ve tartisma diskusyonu yaratti.Ermeniler sunu dediler:Turkiyenin yeri ABde HIC BIR ZAMAN OLAMAZ....cunku onlar katildir.Dikat edin kilicin ucunda sadece Osmanli Imperatorlugu degil.....tamamen Turkiye ve Turk halki.Varvarcasina turk demokrasisi "elestirildi" ve medeniyeti az ve ilker olarak gosterildi.
"OSMANLININ, SADECE KATLIAM VE SOYKIREIM  YAPMAKTAN ...BASKA BIR GUZEL YANI VAR MI"..dediler  ermeni organizasyonlari.Ondan sonra, Siderovun Bulgaristan Parlamentosundan:"Turk izrodlari" diye aykirarak Turk devletinden 10 milyar dolar istemesi.TURKLERE KARSI cesitli VMRO haraketleri.Tamamen Bulgaristanda bir turk olana karsi bir nefret ortami .....yaratiliverdi.
Bu bir taraftan.....,
Ikincisi asiri islam  yaratiliyor diye bazi pomak koyleri basildi ve yine de Islamin "kotu niyetliligini " ortaya koyulmustur.Bulgarlarin davasi bu zavalli ve malum pomak halkinla devem etmektedir.
Ucuncusu,
Bulgaristanda bir ozgur basin ve medya yoktur.Basina sunu istiyoruz yazilsin ve onlarda hemen karincadan fil yaratmaktadirlar.
Bulgaristan acaba degisti mi?Hayir!Komunist zamaninda yaratilan komplo sistemi halen devrimde.
Dorduncusu,
simdi oyle bir ortam yaratilmisdtir ki herkez internet uzerinden izlenmektedir.Ataka ve VMRO forumlari nefret atesi sacarken....turk ve pomak forumlari izlenimidedir....ve er an istedigi insani suclayabilirler ve onu islamci teroristi ve bolucu olarak gosterebilirler.
Bulgasristanda turk olmak cok zordur!Her gun nefretle beraber yasamaktasiniz.Disarlarda yasayan turkler Bulgaristani ziyaret ettikten sonra,asiri nefretin hizlanmasindan soz etmislerdir.
Besincisi ,
bizim icin cok onemlidir.Turkun sabiri ve suskunlugu acaba bizi nerelere surukler?Hep korku icinde mi yasayacagiz?Benim onde gelen turk halkinin lideri ve sorumlularina seslenmek istiyorum:Hep korku ve kin icinde mi yasayacagiz?Bizim hic mi orgutlerimiz yok ve sanki suclu olarak kendimizi savunmaya hakkimiz yok.Bu ortamda hic bir turk orgutu cikipta bu ermeni organizasyonlarina bir cevap verecek kadar bir gucumuz ve dogrulumuz yokmudur?
Ben bir bulgaristanli turku olarak Turk tarihini okumadim....bilgilerimi sadece internet uzerinden almisimdir.Ve ben bunu anlamisimdir ki: ERMENI KATLIYAMI DIYE BIR SEY YOKTUR!
Tarihi izlerseniz,halkimiz ozaman ermeni zulumlarindan ezilmis ve katliama ugramistir.Bir kendini savunma savasinda helbette ermeni halkida asar gormustur.Sadece eger ermeniler asara ugradiysalar,o da turkun katliyam yapayim demesinden degil...tamamen ermenilerin turk halkina bilgili olarak katliyam yapmalarindan dolayi idir.Savasin kurali budur"Eger oldurusen ve anne karinlarinda dogmayan bebekleri kundaklarsan halin buralara erir.Benden soylemesi!Cunku ben bir turkum!Eger benim ayleme el kaldirip oldurmeye gidilirse bende ayni hareketle davranirim.Savas yaratirsan,savas icinder bulursun kendini!Ve orada kimse bilmiyor ne olacagini. 
Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

KARTAL
Full Member

« Reply #1 on: October 07, 2010, 11:33:29 am »

Hoşgeldin Teo. Ben bu konuyu takib ediyorum ve gerçekten çok şaşırmadım.
Bolen Siderov milliyetçi değildir. Irkçı da değil. O kendisini öyle göstererek oy toplamaya çalışıyor. Tabii ona inanan ve onun sözlerinden etkilenen çok insan vardır.
Ermeniler, bulgarlar vs. bunlar nefret ile yaşıyorlar. Bu hiç sağlıklı değildir. Ama bunu anlayamazlar.
Türkiye büyük bi ülkedir ve kendine yakıştığı gibi davranıyor - olanları görmezden geliyor.
Bulgaristanda Türk olmak zaten hiç bi zaman kolay olmamıştır.
Nefret hiç bir zaman yok olmamıştır. Bu nefretin oluşmasında bizim HÖH partisinin de büyük etkisi olmuştur.
Bana ilginç gelen şey neden acaba Başbakan Tayyip Erdoğan Ahmet Doğan'la görüşmedi bu defa?
Acaba zaman mı yoktu ya da bulgarları kızdırmak istemedi ya da Ahmed Doğan'ın ne olduğunu anladı mı acaba Türkiye Başbakanı?
Report Spam   Logged

Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member

« Reply #2 on: October 07, 2010, 12:38:02 pm »

Hoşgeldin Teo. Ben bu konuyu takib ediyorum ve gerçekten çok şaşırmadım.
Bolen Siderov milliyetçi değildir. Irkçı da değil. O kendisini öyle göstererek oy toplamaya çalışıyor. Tabii ona inanan ve onun sözlerinden etkilenen çok insan vardır.
Ermeniler, bulgarlar vs. bunlar nefret ile yaşıyorlar. Bu hiç sağlıklı değildir. Ama bunu anlayamazlar.
Türkiye büyük bi ülkedir ve kendine yakıştığı gibi davranıyor - olanları görmezden geliyor.
Bulgaristanda Türk olmak zaten hiç bi zaman kolay olmamıştır.
Nefret hiç bir zaman yok olmamıştır. Bu nefretin oluşmasında bizim HÖH partisinin de büyük etkisi olmuştur.
Bana ilginç gelen şey neden acaba Başbakan Tayyip Erdoğan Ahmet Doğan'la görüşmedi bu defa?
Acaba zaman mı yoktu ya da bulgarları kızdırmak istemedi ya da Ahmed Doğan'ın ne olduğunu anladı mı acaba Türkiye Başbakanı?

Degerli Kartal kardesim ! Bu dediklerine katiliyorum ! Maalesef biz turkler ve muslumanlarda simdiki ustume gelmeleri durumu icin en cok sucluyuz. Neden diye sorarsan. Devamli tekrarlamak istemiyorum fakat . "Turklerin" cogu  21 yildir  (ondan once 45 daha) kendimize karsi secim yapti.  "Bizim" DPS zubukleri bizden cikan gucu bize karsi kulandilar ve kulaniyorlar.

Ben Ataka ve Ermenlilere darilmiyorum. Kopeklerin,kurtlarin  isi havlamaktir. Onlardan baska ne bekleyelim ki ? Hele ermenliler 30 000 kisiyle super organizacion yapmislar ve inandiklarinin arkasinda duruyorlar. Ermenlilerin dediklerinle nekadarda razi olmasan onlarin super organize olduklarina evallah diyiyorum.

Ya bis ne yapiyoruz ? Lukanov'un kurduyu TKP destekliyoruz. Boyle kafaya boyle tiras yakisir kardesim. Kusura bakmasinlar bu gercekler bu durumda Bulgaristanda turklerin ve diger muslumnalara haktir. Korkaklari bikimse insan yerine tutmaz.

Gercekki olalim ve kurtari  koyun gibi meelesini beklemiyelim. Onemlisi su ki kurtlar geldinde  Ahmed Dogan sayayin kapisini acip buyurun arkadaslar. Hanki koyunu almak istiyorsunuz diye yalaklaniyor. Iyi bagli onun kocu deyilim. Baskaturlu ha su Serbest Korkmaz kocu birinci alin diye teklifte bulunurdu  Cheesy.

Note : Arkadaslar gercekci olalim hic populist sozler yazip baskalarinda kusur aramiyalim. Kabart bizdedir.

Peygamberimiz ne demis :

"Zulüm karşısında susan dilsiz şeytandır".
Hz.Muhammet

Hiiic Ataka mataka, Ermenli mermenlide suc aramayin . Suc Turklukten cikmis (Ataturkce) Muslumnaliktan cikmis (Peygamberimizce) sozde Bulgaristan turku ve muslumanlarindadir. Sozde Turk ve Musluman surusunu dusmanin cobani gutup cokertiyor.

Bizimkiler dilsiz seytan olup zulum karsisinda susup halkini satarsa sonucu bu olur ! Sonucu biyendinizmi ...? 

Saygilarimla !

Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member

« Reply #3 on: October 07, 2010, 01:04:25 pm »

Degerli Arkadaslar

Ben size bu konularda katilmiyorum.

Bu gune kadar birakin sivil toplum kuruluslarini bir internet gazetesi dahi yapilmadi.
Sadece cok basit bir internet gazetesi. Bulgaristan turklerinin internet gazetesi olsun.
İnternet televizyonu olsun bunlar neden yapilmiyor.
Birisi bunlari engelliyor mu?
Neden sadece birisinden bir seyler bekliyoruz?
Neden suclu aramakla meskuluz?
Bizim suclu aramalka meskulken digerleri goruyorsunuz neler yapiyorlar.
Bulgaristan turkleri arasinda avukatlar mı yok muhabirler mi yok web tasarimcilari mi yok yani biz o kadar mi cahiliz
neden cocuklarimiza korkuyu asiliyoruz?

Bulgaristandaki her turkun icinde sadece korku var.
Kimden korkuyoruz ya?
Biz neden ATAKA gibi bir parti veya organizasyon cikaramiyoruz?
Bulgaristanda seneler boyunca muslumanlara yapilanlar neden goz arkasi ediliyor bunlarin hesabi sorulmuyacak mi?

Soykirim yapmakla seneler boyunca kimler meskuldu herkes mi unuttu?

SUCLAMALARİ bitirelim ve bir seyler yapalim artik. Birisi birseyler yapmamissa sadece o mu Bulgaristanda turk ya?

Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member

« Reply #4 on: October 07, 2010, 01:26:17 pm »

Degerli Arkadaslar

Ben size bu konularda katilmiyorum.

Bu gune kadar birakin sivil toplum kuruluslarini bir internet gazetesi dahi yapilmadi.
Sadece cok basit bir internet gazetesi. Bulgaristan turklerinin internet gazetesi olsun.
İnternet televizyonu olsun bunlar neden yapilmiyor.
Birisi bunlari engelliyor mu?
Neden sadece birisinden bir seyler bekliyoruz?

Neden suclu aramakla meskuluz?
Bizim suclu aramalka meskulken digerleri goruyorsunuz neler yapiyorlar.
Bulgaristan turkleri arasinda avukatlar mı yok muhabirler mi yok web tasarimcilari mi yok yani biz o kadar mi cahiliz
neden cocuklarimiza korkuyu asiliyoruz?

Bulgaristandaki her turkun icinde sadece korku var.
Kimden korkuyoruz ya?
Biz neden ATAKA gibi bir parti veya organizasyon cikaramiyoruz?
Bulgaristanda seneler boyunca muslumanlara yapilanlar neden goz arkasi ediliyor bunlarin hesabi sorulmuyacak mi?

Soykirim yapmakla seneler boyunca kimler meskuldu herkes mi unuttu?

SUCLAMALARİ bitirelim ve bir seyler yapalim artik. Birisi birseyler yapmamissa sadece o mu Bulgaristanda turk ya?

Ne diyorsun Ottoman kardes ! Biz bir gazete yapalim. Kurtlardan yeyinme siramiz gelince onu okuyalim  Grin ! Simdiki cobanimiz bu gazetede ovecekmiyiz ?

Degerli Ottoman kardesim ya sen neden yapmiyorsun bu gazeteyi ?  Senin potensialin olduna inaniyorum. Bir suru gazetelerin burada https://www.blogger.com/start internet sitesi var. Hemde ucretsiz.

Neden baskasi yapmasi lazim. Ben bu ise seni laik goruyorum. Hadi bakalim kardesim ! Siva kollarini ve basla calismaya. Ornek istersen lutfen bak : http://rodopi24.blogspot.com/

Burda ise http://kircaalibugun.blogspot.com/ "turkun" birisi yapmis senin dedigin gibi. Fakat milletin beynini DPS icin yikamaktan baska  hic birsey yapmiyor. Seytan Dogana toz gondurtmuyor.

Hadi bakalim Ottoman kardes. Dogru durust bir gazete yapilir diye benim umutum sende ! Allah yardimcin olsun !  Wink
Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member

« Reply #5 on: October 07, 2010, 01:37:13 pm »

Sayin Serbest

Ben gazete yaparim ama ben muhabir degilim. Ben muhabirlerin yapabilecekleri habercilik olaylarini pek fazla anlamam.
Dedigin gibi parti liderlerini oven gazeteler varsa onlarin yapmadiklarini veya yapamadaklarini aciklayan da gazete olmasi lazim degil mi?

Neden bu tur gazete organize edilmiyor?
Neden biz sadece bulgar gazetelerin haberlerine guvenerek bulgaristana bakmaya calisiyoruz?
Acaba bulgaristan gazeteleri haberleri dogru mu yansitiyorlar? Bunu hic kimse tartismiyor ki.

OK ben varim hadi acalim bir gazete. Gazetenin adini belirleyelim ve acalim.
Haber konusunda ne yapacagiz. Hangi haberleri yayinliyacagiz o gazetede?

Bize katilacak veya kendi turkce gazetelerini acacak ve bu forumu okuyan muhabir arkadaslara sesleniyorum
BİZE KATİLMAYA VAR MİSİNİZ?
Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member

« Reply #6 on: October 07, 2010, 01:42:20 pm »

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti için gittiği Sofya'da Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'la bir araya geldi. Tokalaşarak basın mensuplarına poz veren her iki lider, daha sonra baş başa ve heyetler arası görüşme yaptı. Erdoğan ve Borisov, ardından Başbakanlık Binasında ortak basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularını yanıtladılar.

''Terörle mücadele konusunda AB'nin destek olması gerekiyor. Bu noktada AB üyesi Bulgaristan'a talebinizi ilettiniz mi? Çünkü, bazı AB üyesi ülkeler net bir şekilde desteklerini sürdürüyorlar. Yine NATO çerçevesinde de o bölgede bir tampon bölge oluşturulması ya da farklı bir desteği olacak mı terörle mücadele konusunda?'' sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi:

''Şu anda zaten Bulgaristan'da bu çalışmalarımızda gerekli adımları atıyoruz. AB üyesi ülkeler içinde zaten tüm üye ülkeler terör konusunda ortak bir mücadele verilmesinin gereğini hep ifade ediyorlar. Ama bazı ülkeler maalesef teröristi ülkesinde barındırmasından tutun da mali noktada yataklık yapmaya varıncaya kadar destekler veriyor. Bunlar tabii üzücü. Bunların olmaması gerekir. Madem ki Türkiye'deki bu bölücü terör örgütünü hep birlikte 'PKK bir terör örgütüdür' diye ilan ettiyse AB üyesi ülkeler, o zaman ortak bir mücadeleyi birlikte yürütmek gerekir. Bunu şu anda yaptıkları uygulamada maalesef bazı AB üyesi ülkelerde göremiyoruz. Kendilerine de bunları belgelerle, bilgilerle hep hatırlatıyoruz, belgeleri de kendilerine hep teslim ediyoruz.''

Terörle mücadelede yapılan temaslarla ilgili Meclis'e bilgi verilmesine ilişkin soruyu da yanıtlayan Başbakan Erdoğan, ''Bu soruya Ankara'da gerekli cevabı vermiştim. Bu konuda Parlamentomuz rahatlıkla bilgilendirilebilir bir gizli oturumda. Dönüşte de arkadaşlarımla konuyu müzakere edeceğim ve konuyla ilgili de bilgilendirmeyi ne gün yapabiliriz bunu ilgili bakan arkadaşımdan isteriz'' diye konuştu.

Bulgar bir gazetecinin, ''Türkiye'deki Bulgarlara ait olduğu belirtilen tarihi eserlere ve Türkiye'den 1917-1925 yılları arasında göç eden göçmenlerin bıraktığı mallar konusunda tazminat ödenip ödenmeyeceği'' yönündeki soruları üzerine Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Türkiye'deki Bulgaristan'a ait kültürel varlıkların restorasyonu noktasında, restore edilmesi, tarihi varlıkların ortaya çıkarılması, korunması aynı şekilde Bulgaristan'daki Türk, Müslüman, Osmanlıdan kalma olan bir çok tarihi eserler var. Bu eserleri restorasyonuna yönelik atılması gereken adımlar noktasında... Çünkü bunlar bir yerde tarihi miraslar olarak bu ülkelere çok şeyler kazandırıyor. İstanbul Belediye Başkanı olduğum dönemde, Bulgaristan'a ait meşhur çelik kilise vardır. Bu kilisenin restorasyonunu bizzat kendim o zaman üstlendim ve onu gerçekleştirdik. Şu anda Haliç güzel yerdir. Haliç'in tamamen temizlenmesi yine o dönemde gerçekleştirirken orada farklı bir güzelliğe, zenginliğe sahip olduk. Diğer konuda ise sevgili meslektaşım gerekli bilgiyi verdi. Bu konuda her şey bilgiye, belgeye gerçek manada dayalıdır. Nerede bilgi, belge varsa bunun üstünde dururuz ve hakkı da sahibine teslim ederiz.''

AB İLE MÜZAKERELER

Başka bir Bulgar bir gazetecinin, ''Fransa'nın Sofya Büyükelçisinin, Bulgaristan'ın Türkiye'nin AB üyeliği konusunda net bir tavır alması gerektiğini'' söylediğini ilişkin sözleri ile ''Norveç'in de bu konuyu referanduma götürmesine'' ilişkin soruları üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:

''Norveç ile ilgili ben Başmüzakerecime onu sordum. Yazılı ve görsel medya haberleri ile böyle duyduklarımızla hareket edecek olursak yanlışa düşebiliriz. Norveç, müzakereleri bitirmiş bir ülke iken, AB'ye girmeye hak kazanmış bir ülke iken, yaptığı referandum ile AB'ye girmeme kararını verdi. Biz daha şu anda müzakere sürecindeyiz. Böyle bir noktaya gelmeden karar vermek gibi bir durumumuz söz konusu değil. Fakat tabii yine de önümüz açık. AB bu tür bir oyalamayı nereye kadar devam ettirir onu da bilemiyorum. Şu anda biz kararlı bir şekilde, azimli bir şekilde AB ile müzakerelerimizi sürdürüyoruz. Fakat şunu da söyleyeyim, Türkiye'ye karşı yapılan uygulamalar maalesef AB üyesi hiçbir ülkeye bugüne kadar yapılmadı. Yani sene 1959 o günden bu güne yaklaşık 50 yıl geçti, Türkiye sürekli olarak oyalanıyor, Türkiye'nin önüne sürekli olarak farklı farklı engeller çıkarılıyor. Benzer engellemeleri Hırvatistan'a da çıkardıklarını görüyoruz. Oraya da farklı bahaneleri uyduruyorlar. Bunlar doğru şeyler değil, etik şeyler değil. Eğer AB genişlemeden yana ise, eğer AB bir renkliliği bünyesinde arzu ediyorsa hele hele bir medeniyetler ittifakını da adres olarak kendi bünyesinde düşünüyorsa Türkiye'nin bu sürecine destek vermesi lazım, önünü açması lazım. Sürekli olarak engeller koymaması gerekir. Biliyorsunuz şu anda Türkiye'nin müzakerelerinde açma var ama kapama yok. Bunun yanında bir başka engel, bazı fasıllara hiç açılış bile söz konusu değil, bu tür engeller var. Bunlar tabii üzücü. Bazen bakıyorsunuz dönemlerde bir fasıl açılabiliyor, bazısında iki fasıl, bazen hiç açılmıyor. Bu tür dönemler de bize zaman kaybettirme olarak devam ediyor. Şu anda biz tabii sabırla işimizi yapıyoruz, dersimizi çalışıyoruz. Temennimiz odur ki bir an önce bir neticeye kavuşalım.''

Başbakan Erdoğan, ''Türkiye'den Bulgaristan'a doğal gaz verilmesine'' ilişkin bir soru üzerine de şöyle konuştu:

''Biliyorsunuz Yunanistan'a doğal gaz veriyoruz, İtalya hattı hazırlanıyor. Şu anda Yunanistan'a verilen hat İtalya hattı, ortak İtalya hattı. Bu arada aynı şekilde bakanlarımız görüşmelerini yapıyorlar. Şu andaki mevcut çalışmalar nezdinde de yine Bulgaristan'a burada bir hattı çekmemiz mümkün. Ona şu anda mevcut potansiyelimizde, gücümüzde zaten yeter. Bu adımı da atabiliriz. Yeter ki bakan arkadaşlarımız aralarında görüşmeleri yapıp bunu bitirsinler. Nabucco olayının dışında bir ifade olarak, bir proje kapsamı içinde bir komşuluk hakkı olarak öyle bir adımı atabiliriz.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ziyaretin, Anayasa referandumu nedeniyle geciktiğini ancak bugün Bakanlar da dahil olmak üzere verimli bir çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye ile Bulgaristan arasında yoğun bir işbirliği süreci yaşandığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Bu işbirliği sürecinde inanıyorum ki, gerek askeri, gerek siyasi, gerek ticari, ekonomik, gerek kültürel çerçevede yaptığımız bu anlaşmaların izleri bizleri çok daha güçlü yarınlara birlikte götürecektir. Artık AB'ye girmiş olan bir Bulgaristan var. Ve bu AB süreci içerisinde Türkiye'nin yanında olan Bulgaristan'ın desteklerinin bundan sonra da devam edeceğine olan inancım tamdır. İçinde bulunduğumuz coğrafya, ilişkilerimize tabi ki ayrı bir önem kazandırıyor ve Karadenizi birlikte, paylaşıyoruz. Karadeniz'de komşu iki ülke olduğumuz gibi, bunun yanında ayrıca kara sınırları itibariyle de ortak komşu ülkeyiz. Aramızdaki komşuluk, çalışmalarımıza ayrı bir ivme kazandırıyor ve bu çalışmalarımızla birlikte özellikle 2008'de yakaladığımız ikili ticaret hacmindeki rakamı -küresel krize rağmen bir gerileme oldu- ama inanıyorum ki bunu çok kısa zamanda telafi ederek, önümüzdeki dönemde 5 milyar doları aşacağımıza inancım tamdır. Bulgaristan'ın güçlü yatırımcı ülkelerinden bir tanesi Türkiye'dir. Türk Müteahhitleri'nin 1 milyar doları yakalamış olan ticaret hacmi söz konusudur ve bu artarak devam ediyor.''

MÜFTÜLÜK SORUNU

Erdoğan, Türkiye ile Bulgaristan arasında kültürel noktada attıkları adımlara da değinerek, ''Karşılıklı olarak bu adımları özgüvene dayalı devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz. Karadeniz Ekonomik İş Birliği Teşkilatı başta olmak üzere, Karadeniz Havzası ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi'nde barış ve güvenliğin korunmasına yönelik girişim ve kuruluşlar bünyesinde işbirliğimiz var. NATO'daki dayanışmamız bunun en güzel ifadelerinden bir tanesidir'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Bulgaristan'daki Türk azınlığa ilişkin olarak da şunları söyledi:

''Özellikle bugün, bunu yine aramızda teyit ettik; Bulgaristan'daki, Türk azınlık mensuplarının, Bulgaristan'da eşit haklara sahip vatandaşlar olarak ülkenin istikrarına, refahına ve gelişimine huzur içinde katkısı olan ve ikili ilişkilere ilave bir boyut katmak suretiyle Bulgaristan'ın güçlenmesine vesile olması temennimizdir. Bu ziyaretin, ikili ilişkilerimizin tüm yönleriyle ele alındığı ve bunun artmasına vesile olacağına inancım tamdır.

Kamuoylarının birinci elden doğru mesajlarla bilgilendirilmesi bakımından önem arz ediyor. Özellikle de arkadaşlarımızın kendi aralarında yaptıkları çalışmalar, ortak komisyonlar olarak çok büyük önem arz etmektedir.

Malum bir konu da -özellikle dikkatle takip edilen bir konu- o da başmüftülük sorunuydu. Ki bu konuda çok kısa bir zamanda demokratik ölçüler içerisinde müftülerin katılımıyla yapacakları seçim olacaktır. Ve güvenliğini aynı şekilde değerli meslektaşımın ifade edeceği şekilde bu seçimle birlikte atılacak adım inanıyorum ki bir huzuru bir rahatlamayı getirecektir. Bundan dolayı da değerli meslektaşıma ve dostuma çok teşekkür ediyorum. Zira bu Bulgaristan'ın kendi iç meselesidir. Bu iç meselesinde de inanıyorum ki huzur mutluluk her kesimin arzuladığı bir neticedir. Bundan dolayı şükranlarımı tekrar ifade ediyorum.''

Basın toplantısında, bir Türk gazetecinin Erdoğan'a soru sormak isterken, Bulgar gazetecinin soru için araya girmesi Başbakan Erdoğan'ın dikkati çekti ve ''Misafirlere de soru hakkı verelim'' diyerek espri yaptı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/558175-basbakan-erdogan-sofyada
Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member

« Reply #7 on: October 07, 2010, 01:52:09 pm »

Bulgaristan Başbakanı Borisov'dan, Fransa'nın Sofya Büyükelçisi'ne 'Yetkilerini aştı' fırçası
Büyükelçi'ye Türkiye fırçası Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Sofya’nın, Türkiye’nin AB üyeliği konusundaki tavrını netleştirmesi gerektiğini söyleyen Fransa büyükelçisine "Yetkilerini fazla aştı. Bir memurun sarfettiği sözler üstüne yorum yapmak bile saçma" diye cevap verdi.

Fransa’nın Sofya Büyükelçisi Etienne de Poncins, geçen hafta Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği konusunda Bulgaristan’ın tutumunu net bir şekilde ortaya koyması gerektiğini söylemişti.

Sofya Haber Ajansı Novinite’in haberine göre, Borisov’un sert cevabı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Sofya ziyareti sırasında geldi.

Borisov, bir gazetecinin Fransız büyükelçinin sözleri hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine, "Fransa Büyükelçisi’nin giderayak söylediği sözler üzerine yorum yapmak bile istemiyorum. Biz egemen bir devletiz. Yabancı temsilcilere saygılı davranırız. Ama bazıları çeşitli konularda düşüncelerini açıklarken yetkilerini fazla aşıyor" dedi.

Türkiye’nin AB üyeliğini sonuna kadar desteklediklerini belirten Bulgar başbakan, "Bir memurun sarfettiği sözler üstüne yorum yapmak bile saçma. Hatta bunu bana sormamalıydınız bile. Eğer Paris’teki Bulgar büyükelçisi Sarkozy’e gidip böyle bir şey söyleseydi, Fransızların tepkisi onu sınırdışı etmek olurdu" diye konuştu.

Bulgaristan, Sarkozy yönetiminin Fransa’daki Romanya ve Bulgaristan kökenli Romanları sınırdışı etmesine Bükreş kadar sert tepki vermemekle birlikte, Paris-Sofya ilişkileri son zamanlarda gerginleşmişti.

http://haber.gazetevatan.com/erdoganin-ziyaretinde-fransa-buyukelcisine-turkiye-fircasi/332811/30/Dunya
Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member

« Reply #8 on: October 07, 2010, 01:56:01 pm »

Trud gazetesi, bugünkü sayısında Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (DPS) lideri Ahmet Doğan’la Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmenin neden gerçekleşmediğini irdeleyen bir haber-yorum yayınladı.

'Sofya ziyareti sırasında Bulgar hükümeti ile ilişkilerini sağlamlaştırmanın yanı sıra Türk Başbakanı Erdoğan’ın başka bir misyonu daha vardı' diye yazan gazete, bu görevin de Ahmet Doğan’ın parti liderliğini gençlere bırakması yönde ikna etmek olduğunu savundu.

İddialarını, Erdoğan’ın ziyaretinin protokol kısmını hazırlayan diplomatik kaynaklara dayandıran gazete, Erdoğan’ın Doğan’la çok daha önceden görüşmek istediğini, görüşmenin İstanbul veya Ankara’da yapılabileceği yönünde teklif götürüldüğünü ancak Doğan’ın kabul etmediğini yazdı.
Türk yetkililerinin Doğan’la görüşmek için ısrar ettiğini savunan gazete, tarafların görüşmenin Erdoğan’ın Sofya ziyareti sırasında yapılmasında mutabık kaldıklarını belirtiyor. Trud haberinde, Doğan’ın görüşmeyi sadece Türkiye’nin arkasında olduğunu basına göstermek için kabul ettiğini yazdı.

Gazete ismini açıklamadığı bir parti yetkilisinin ‘Doğan, görevi bırakması için kendisine yapılacak baskının büyük olacağını anladı ve adeta Erdoğan’dan saklandı’ şeklindeki sözlerine de yer verdi.
Trud gazetesi ayrıca yorumunda, Doğan’ın görüşmeye gelmeyeceğini önceden bildirmediği için Sofya’daki Türk diplomatlarının endişelenmesine neden olduğunu kaydediyor.

Son genel seçimlerin yapıldığı günün akşamında Ahmet Doğan ile Kasım Dal’i birlikte gösteren bir fotoğraf yayınlayan Trud, Erdoğan’ın Sofya ziyareti sırasında Dal’la görüşmesi Hak ve Özgürlükler Hareketi’nde reformların gerçekleştirilmesi için Türkiye’nin kendisine oynamaya niyetli olduğunun göstergesi anlamına mı geliyor diye soruyor.

Kırcaali Bugün, 07102010
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member

« Reply #9 on: October 07, 2010, 02:17:23 pm »

Sayin Serbest

Ben gazete yaparim ama ben muhabir degilim. Ben muhabirlerin yapabilecekleri habercilik olaylarini pek fazla anlamam.
Dedigin gibi parti liderlerini oven gazeteler varsa onlarin yapmadiklarini veya yapamadaklarini aciklayan da gazete olmasi lazim degil mi?

Neden bu tur gazete organize edilmiyor?
Neden biz sadece bulgar gazetelerin haberlerine guvenerek bulgaristana bakmaya calisiyoruz?
Acaba bulgaristan gazeteleri haberleri dogru mu yansitiyorlar? Bunu hic kimse tartismiyor ki.

OK ben varim hadi acalim bir gazete. Gazetenin adini belirleyelim ve acalim.
Haber konusunda ne yapacagiz. Hangi haberleri yayinliyacagiz o gazetede?

Bize katilacak veya kendi turkce gazetelerini acacak ve bu forumu okuyan muhabir arkadaslara sesleniyorum
BİZE KATİLMAYA VAR MİSİNİZ?

Sayin Kartal kardes,

Sen internetten hebimizden daha fazla anliyorsun. Sana bir ricada bulunsam Ottoman kardese yeni bir bagimsiz internet gazetesi acmaya yardimda bulunurmusun ? Hadi bakalim kardeslerim. Bu bir onur projesidir. Gosteriverin bakalim nekadar yoneticisiniz. Muhaberci yok diye korkmayin. Zamanla hebisi bulacayiz. Simdilik bizler hebimiz muhaberci olacayiz. Meseya  Asker kardese ricada bulunacam gurbet acisini bir reportajla herkeze anlatsin. Bu halkimiz icin cok basarili bir proje olabilir.

Hadi bakalim kardeslerim. Ondan bundan beklemiyelim-Bismillah deyip bu ise basliyalim !
Report Spam   Logged
KARTAL
Full Member

« Reply #10 on: October 07, 2010, 02:57:20 pm »

Sayin Kartal kardes,

Sen internetten hebimizden daha fazla anliyorsun. Sana bir ricada bulunsam Ottoman kardese yeni bir bagimsiz internet gazetesi acmaya yardimda bulunurmusun ? Hadi bakalim kardeslerim. Bu bir onur projesidir. Gosteriverin bakalim nekadar yoneticisiniz. Muhaberci yok diye korkmayin. Zamanla hebisi bulacayiz. Simdilik bizler hebimiz muhaberci olacayiz. Meseya  Asker kardese ricada bulunacam gurbet acisini bir reportajla herkeze anlatsin. Bu halkimiz icin cok basarili bir proje olabilir.

Hadi bakalim kardeslerim. Ondan bundan beklemiyelim-Bismillah deyip bu ise basliyalim !

Aslında öyle bişey açmak için hiç fazla bilgiye gerek yok. Sen kendin de örnek verdin - Google'nin Blogger servisi kullanılabilir mesela. Ben zamanında çok uğraşmıştım böyle şeylerle artık pek merak kalmadı.
Zaten böyle bir haber sitesinin geniş kitlelere ulaşması çok zordur günümüze. Bulgaristan'da (özellikle de Türk nüfusda internet kullanımı pek o kadar yaygın değildir. Aslında türk azınlığı (ya da gençler) siyesetle veya kendi gelecekleriyle uğraşsalar şimdiki internet kullanıcıları da yeterli olacakatır ama insanların çoğu Facebook ya da You Tube gibi eğlence sitelerinde dolaşıyorlar.
Bir haber sitesinin geniş bir bölüm okuyucusu olmalı. Sürekli takibedilen sitelere Google reklam yayınlar ve bu reklam gelirinin bir kısmı Pay Pal All gibi servisler sayesinde site sahibine ulaşır.
Ama geliri olmayan (takib edilmeyen) siteye gerek yoktur. Takib edilmeyen sitede reklam da yoktur.
Şu anda bizim forumun yüklü olduğu serverlar bizden bir ücret almazlar ama yayınlanan reklamlardan kazanırlar ve bize bişey vermezler. Admindim bi zamanlar burda.
Kendi serverimizde yüklü olduğu zaman sitemiz reklamsız olur. Ya da reklam varsa bu reklamların geliri site sahibinin olur. Tabii zamanımız olmadığından böyle şeylerle uğraşamıyoruz ve zaten yukarıda da belirttiğim gibi pek de anlamı yoktur.
Zaten reklamlardan elde edilen ücretlerle site yürütmek zordur.
Eğer HÖH'e ve Ahmed Doğan'a yalaka bir haber sitesi açmak isterseniz tabii HÖH'e bağlı şirketler Ahmet ''Baba'' ya yalakalık yapmak için sitenizde reklam yayınlar ve o zaman gelir elde edebilir ve sitenizi yörütebilirsiniz.
Ama siz de Ahmed Doğan'ı ve partisini eleştirmeyeceksiniz çünkü ''BABA'' nın kalbi kırılır ve reklamların (yani gelirinizin) sonu gelir. Bu yüzden forumunuzda veya sitenizde birileri ''BABA''yı eleştirir ise siz o kişiyi haklı veya haksız banlamalısınız. Siteden uzaklaştırmalısınız.
Eğer - ''yok beni para falan ilgilendirmez ben doğrunun yanında olacağım , Gözümü yummayacağım'' - derseniz o zaman da sitenizi hacklarlar. Bi zamanların Serbest Forumuna yaptıkları gibi.
Bulgaristan'da konuşmak kolay. Ama içindekileri açık açık söylemek zor. Çok zor.

Çünkü Komünizm hala yaşıyor. Komünistler yine bizleri yönetiyor ve bizim hayvan gibi olmamızı istiyorlar.
Çünkü hayvanları yönetmek kolaydır.
Report Spam   Logged

Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to: