Serbest Forum
March 28, 2024, 11:15:03 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Туркинята която избра

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Туркинята която избра  (Read 3205 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
samvoin
Guest
« on: September 01, 2010, 08:00:26 pm »

Силвия Кацарова
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Направо към: навигация, търсене
Силвия Кацарова
българска певица
Роденa:    26 април 1954
Добрич, България
   

Силвия Кацарова е популярна българска естрадна певица, вокалистка на LZ.
Животопис [редактиране]

Силвия Кацарова е от турски произход, по време на Възродителния процес сменя турското си име Силвер Нури. Омъжена е за Милчо Кацаров с когото имат едно дете Теди Кацарова.

Със своя талант, специфичен тембър и маниер на изпълнение, повлиян от ритъм енд блус и соул, тя има определяща роля за успеха на LZ. Песни като "Бяла въздишка", "Големият кораб минава", "Топъл дъжд" се превръщат в шлагери през 80-те. Прекарала детството си в Добрич, тя се премества с родителите си в Хасково през 1969, където завършва икономическия техникум. С помощта на преподавателите Лили Ненкова и Ирина Чмихова успява да се подготви за кандидат-студентските изпити в Естрадния отдел на Музикална академия, която завършва в класа на Евгений Комаров. В началото на кариерата си добива опит в различни жанрове - от циганско-руските романси до джаз-рок с квинтета на пианиста Марио Станчев.
LZ [редактиране]

Установява се в група LZ, която сформира заедно с бъдещия си съпруг Милчо Кацаров. Близо три десетилетия хиляди български меломани си припяват хитовете на LZ. "Големият кораб минава", "Топъл дъжд", "Бяла въздишка", "Обещай ми любов" и "Огън от любов" са само част от бисерите, изпълнени с брилянтния глас на Силвия Кацарова. През 70-те и 80-те участва в издаването на 5-те албума на групата и осъществява редица ангажименти в увеселителните заведения на Скандинавия. В края на 80-те голяма популярност придобиват дуетите ѝ с Васил Найденов "Огън от любов" и "Всичко е любов", а в началото на 90-те и и "Моля се". "Топъл дъжд" е обявена за Мелодия на годината в едноименния тв конкурс през 1987. През 1994 заедно със съпруга си основава собствено звукозаписно студио "Силвия мюзик". По нейните стъпки тръгна и дъщеря ѝ Теди Кацарова.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B8%D1%8F_%D0%9A%D0%B0%D1%86%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0


Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #1 on: September 02, 2010, 07:12:51 am »

Е това правили я по малко Туркиня? като е със сменено славянизирано име тази естрадна певица. Това че въпросната силвия кацарова се срамува от името и етноса си, само показва разложителната функция на славянството, което трябва на всяка цена всеки да заприлича на тях умственно ограничени и да им се казва какво да правят и да си очакват свободата да им я поднесат на тепсия, а след това по никакъв начин не са задължени и да им споделят безропотно утопиите и лъжите, за да се каже че са интегрирани.

И хайде след това разните пишман националисти да ми говорят! АМА ТЕ В ТУРЦИЯ НЕ ДАВАЛИ ПРАВА НА КЮРДИТЕ И НА ОСТАНАЛИТЕ ЕТНОСИ, ами как да им се дадат правата, като им дадеш правата и ето го резултата, разлагат етническата и национална идентичност на хората, но инак твърденията са обратни, че тях ги били разлагали.

За това на славяните каквото и зло да им се случи, все им е малко. Славянина няма да стане по господар от господарите си, ами само се залъгват че са господари, а всъшност са си едни роби с господарски мечти.
Report Spam   Logged

KARTAL
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 234



« Reply #2 on: September 03, 2010, 05:07:50 am »

Аз не мисля, че Силвия Кацарова се срамува от произхода си. Няма нищо срамно в това да си турчин. Аз много се гордея с произхода си. Ако имах избор хиляди пъти да се родя и да избера какъв да съм пак щях да избера да съм турчин. Майната им и на американци и на евреи и на всички.

Но ако се влюбя примерно в една арменка (въпреки, че не ги харесвам арменците) веднага си сменям името на Гарабед ако трябва   Grin  Grin  Grin

В любовта няма народност и вяра. Човек обича ли забравя за всичко останало.
Report Spam   Logged

samvoin
Guest
« Reply #3 on: September 03, 2010, 11:01:27 am »

Аз не мисля, че Силвия Кацарова се срамува от произхода си. Няма нищо срамно в това да си турчин. Аз много се гордея с произхода си. Ако имах избор хиляди пъти да се родя и да избера какъв да съм пак щях да избера да съм турчин. Майната им и на американци и на евреи и на всички.

Но ако се влюбя примерно в една арменка (въпреки, че не ги харесвам арменците) веднага си сменям името на Гарабед ако трябва   Grin  Grin  Grin

В любовта няма народност и вяра. Човек обича ли забравя за всичко останало.
Не казвам че се срамува и ни къде не е крила каква е, просто жената е избрала да носи български имена и Родината и завинаги да е само и единствено България.
А аз заради влюбването сив жена, не бих сменил имената си, вярата си, народността си или националната си принадлежност. И не бих избрал друга страна или Родина за децата си, освен ако обстоятелствата не ме принуждават, за да спася живота им и своя или на семейството и близките си най - вече.
Не бих се отрекъл от рода, корените и предците си и не бих ги предал никога, защото те са едно от малкото неща които ми дават основания да бъда българин и да се гордея с това днес.
За съжаление нещата от настоящето ни, които да пораждат и оправдават у мен тая гордост, почти липсват /освен отделни научни и спортни победи или успешни изяви или музикални - също все по - рядковече на българи по - света/.
Исках да кажа, че се гордея от факта че лично тази туркиня по - произход и корени, носи български имена и представлява България.
Не че те карам ти да се отричаш от народността си.
Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member
*****

Karma: +0/-1
Posts: 978



« Reply #4 on: September 03, 2010, 04:39:18 pm »

Samotni voine pak si sas selskoto ti ostroumie. Udovolstvie li ti dostavya tova. Kakto pishe serbest Korkmaz sadomazohist li si.
Nali ti beshe kazal che nyama balgarski imena ili zabravi. Samotni voine v prirodata nyama balgarski imena. Kakto nyama i religiya s koyato stavash balgarin. Tova e may varha na tapizma. Siviya si e Tsıganka a ne turkinya. Neyni pravo e da nosi kakvoto si iska ime. Neyno pravo e da jivee kadeto si iska. Tova li sa tvoite kriterii za natsionalist. Plache mi se. Sas kogo vodya dialog. Pishi v drug forum ili v svoya blog tezi neshta che  ima mnogo drugi s izlaskani mozatsi i misleshti po tvoya nachin. ATAKA e idealnoto mesto za tova. Patya kam tsiganizatsiyata minava prez ataka. Neka tsiganite da izbirat kakto kazvat balgarski imena. Skoro shte imash murgavi rodnini. Prodaljavay v sashtiya duh. SİDEROV pone go pravi za pari a ti si ubeden v dushata si. Varvish v pravilna posoka. Veche ima chisro tsiganski sela koito do predi 20 godini se slaveha che sa chisto balgarski. Ti si prav. Tsigani prieli da ostanat v balgariya i s balgarski imena stavat i balgarski natsionalisti i patrioti.

Pozdravyavam te za tvieto mislene. Badi veren na svoite ideali i vojda SAYDEROV. Nyama da ti se nalojı da sı predadesh nito religiyata nito psevdo balgarshtinata si ako se vlyubish v myrgavo momiche.
Taka che ponaobikalyay getata kakto ti se izkazvash za tyah poveche.

Ako te popitat
SOKERES MOCHO
Otgovori

LACHO

A momiche na tsiganski e
CHE

Uchi shte ti tryabva v blizko badeshe.

Moje da stanesh tehniyat apostol na svobodata. Natam varvi i Voylen Sayderov.
Taborat ostava va balgariya.   Ot Evropa gi vrashtat. Posreshtay patriote.
Report Spam   Logged
asker
Global Moderator
Sr. Member
*****

Karma: +3/-0
Posts: 434



« Reply #5 on: September 23, 2010, 05:29:53 am »

Католичка прие исляма и се омъжи за Сали от Разград

20-годишната белгийка Марлен де Вит стана българска снаха на двойна сватба - в родното село на избраника си Сали Ибрахим Острово, и в Разград. Младоженката изпълни всички ритуали на исляма, облечена в традиционна носия, забулена и къносана.

Марлен и Сали Ибрахим се запознали преди 5 г. в Антверпен на парти за рождения ден на брат й. "Когато се видяхме за първи път, очите ни блеснаха и стана ясно, че сме срещнали любовта. Седмица по-късно вече имахме връзка", споделя младоженката.

"Срещнах се с нейните родители 3 месеца след това. Бях много притеснен как ще ме приемат, защото съм чужденец, но всичко мина нормално", разказва Сали. Той е на 25 години, дипломирал се е в специалността "Фирмено управление" в университета на Антверпен и вече е поел ръководството на семейния бизнес в Белгия.

Бащата на булката Ерик де Вит, който е софтуерен специалист в IBM и е работил за големи клиенти като Good year, настоял тържеството да е в България, за да е по-весело и шумно. Ерик де Вит сам станал български зет още преди падането на Берлинската стена. През 1988 г. командировка го довела в Русе. Там на служебен банкет срещнал любовта на живота си - българката Светла. Тъй като властите не разрешавали тя да замине при него да се оженят, се наложило да сключат брак първо в България.

Когато се запознахме, Марлен говореше малко български, но не можеше да пише на кирилица. Пишехме си на английски, защото и аз още не бях усвоил добре фламандския. След едногодишно изучаване на техния език преди университета вече бях достатъчно добре подготвен, за да се разбирам с любимата си, изтъква Сали.

За гостите от няколко националности и религии младата двойка бе подготвила ритуал на два езика.

Марлен първо каза "да" на Сали, после "yes". Същото стори и младоженецът.

Ден преди това Марлен бе приета в традиционна алианска носия в дома на Сали в село Острово. За да спазят старите ритуали както трябва, тя и свекърва й Еймиш обиколили турските магазини в Антверпен, за да открият ръчно шити дрехи.

Пременена в шалвари и елек, къносана и с було на главата, Марлен бе приета в дома на Сали в Острово. Там я очакваха алианският духовник баба, който свиреше на саз.

По стар обичай, Марлен целуна ръка на свекъра си, на неговия баща, на чичовците и вуйчовците на съпруга си. След това прие Корана и хляба от свекърва си Еймиш, за да спази традицията да съхранява вярата и да се грижи за прехраната на домочадието.
"20-годишната ми съпруга, която е католичка, се справи отлично с ритуалите и дълго танцува кючек на издигнатата специална сцена", разказва с възхита Сали. В ритъма на ориенталските танци, изпълнени от фолклорна група от село Севар, се включили и бабата и дядото на Марлен - Хилда и Жос.

185 гости на светската сватба пък останаха очаровани от веселието и темперамента на българските си роднини, с които танцуваха до зори. Повечето от тях пристигнаха с полети от Япония, Канада, Белгия, ЮАР.

Младата двойка получи като подарък сватбено пътешествие до Лас Вегас от родителите на булката, автомобил "Мицубиши Лансер" и 20 000 евро от родителите на младоженеца.
Чек за екзотично пътуване дари и братовчедът Севгин Адалиев, който е стоматолог в Антверпен. Марлен и Сали смятат да отидат на сафари в Южна Африка.

Младоженецът е запален фен на филмите за природни резервати по "Нешънъл Джиографик".

След ваканцията в България, която приключва тези дни, Марлен ще учи икономика в университета на Антверпен. Сали пък ще поеме семейния бизнес в Белгия, създаден от баща му Ахмед. Фамилията има ресторант за традиционна италианска кухня, прави и разнос на пасти и талятели в богатите квартали на фламандците в Антверпен. "На първо време ще отворим втори ресторант. Ръководствотона фирмата ще поема аз", казва Сали.

Преди 6 години той зарязал мечтата да стане стоматолог. Бил приет в Пловдивския университет след завършването на езиковата гимназия в Разград. Баща му обаче, който бил вече 4 г. в Белгия, настоял семейството да се събере в Антверпен.

"Нашите традиции са фамилиите да се събират и да работят заедно, за да си помагат. Братовчед ми Севгин също остави печеливша стоматологична практика във Варна и започна работа в Антверпен. Сега специализира имплантология и е доволен от реализацията си в Белгия.

Не съжалявам, че оставих мечтата си заради емиграцията. Имам бизнес и срещнах любовта на живота си в Белгия", казва Сали.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=595240
Report Spam   Logged

samvoin
Guest
« Reply #6 on: October 08, 2010, 08:43:32 am »

Католичка прие исляма и се омъжи за Сали от Разград

20-годишната белгийка Марлен де Вит стана българска снаха на двойна сватба - в родното село на избраника си Сали Ибрахим Острово, и в Разград. Младоженката изпълни всички ритуали на исляма, облечена в традиционна носия, забулена и къносана.

Марлен и Сали Ибрахим се запознали преди 5 г. в Антверпен на парти за рождения ден на брат й. "Когато се видяхме за първи път, очите ни блеснаха и стана ясно, че сме срещнали любовта. Седмица по-късно вече имахме връзка", споделя младоженката.

"Срещнах се с нейните родители 3 месеца след това. Бях много притеснен как ще ме приемат, защото съм чужденец, но всичко мина нормално", разказва Сали. Той е на 25 години, дипломирал се е в специалността "Фирмено управление" в университета на Антверпен и вече е поел ръководството на семейния бизнес в Белгия.

Бащата на булката Ерик де Вит, който е софтуерен специалист в IBM и е работил за големи клиенти като Good year, настоял тържеството да е в България, за да е по-весело и шумно. Ерик де Вит сам станал български зет още преди падането на Берлинската стена. През 1988 г. командировка го довела в Русе. Там на служебен банкет срещнал любовта на живота си - българката Светла. Тъй като властите не разрешавали тя да замине при него да се оженят, се наложило да сключат брак първо в България.

Когато се запознахме, Марлен говореше малко български, но не можеше да пише на кирилица. Пишехме си на английски, защото и аз още не бях усвоил добре фламандския. След едногодишно изучаване на техния език преди университета вече бях достатъчно добре подготвен, за да се разбирам с любимата си, изтъква Сали.

За гостите от няколко националности и религии младата двойка бе подготвила ритуал на два езика.

Марлен първо каза "да" на Сали, после "yes". Същото стори и младоженецът.

Ден преди това Марлен бе приета в традиционна алианска носия в дома на Сали в село Острово. За да спазят старите ритуали както трябва, тя и свекърва й Еймиш обиколили турските магазини в Антверпен, за да открият ръчно шити дрехи.

Пременена в шалвари и елек, къносана и с було на главата, Марлен бе приета в дома на Сали в Острово. Там я очакваха алианският духовник баба, който свиреше на саз.

По стар обичай, Марлен целуна ръка на свекъра си, на неговия баща, на чичовците и вуйчовците на съпруга си. След това прие Корана и хляба от свекърва си Еймиш, за да спази традицията да съхранява вярата и да се грижи за прехраната на домочадието.
"20-годишната ми съпруга, която е католичка, се справи отлично с ритуалите и дълго танцува кючек на издигнатата специална сцена", разказва с възхита Сали. В ритъма на ориенталските танци, изпълнени от фолклорна група от село Севар, се включили и бабата и дядото на Марлен - Хилда и Жос.

185 гости на светската сватба пък останаха очаровани от веселието и темперамента на българските си роднини, с които танцуваха до зори. Повечето от тях пристигнаха с полети от Япония, Канада, Белгия, ЮАР.

Младата двойка получи като подарък сватбено пътешествие до Лас Вегас от родителите на булката, автомобил "Мицубиши Лансер" и 20 000 евро от родителите на младоженеца.
Чек за екзотично пътуване дари и братовчедът Севгин Адалиев, който е стоматолог в Антверпен. Марлен и Сали смятат да отидат на сафари в Южна Африка.

Младоженецът е запален фен на филмите за природни резервати по "Нешънъл Джиографик".

След ваканцията в България, която приключва тези дни, Марлен ще учи икономика в университета на Антверпен. Сали пък ще поеме семейния бизнес в Белгия, създаден от баща му Ахмед. Фамилията има ресторант за традиционна италианска кухня, прави и разнос на пасти и талятели в богатите квартали на фламандците в Антверпен. "На първо време ще отворим втори ресторант. Ръководствотона фирмата ще поема аз", казва Сали.

Преди 6 години той зарязал мечтата да стане стоматолог. Бил приет в Пловдивския университет след завършването на езиковата гимназия в Разград. Баща му обаче, който бил вече 4 г. в Белгия, настоял семейството да се събере в Антверпен.

"Нашите традиции са фамилиите да се събират и да работят заедно, за да си помагат. Братовчед ми Севгин също остави печеливша стоматологична практика във Варна и започна работа в Антверпен. Сега специализира имплантология и е доволен от реализацията си в Белгия.

Не съжалявам, че оставих мечтата си заради емиграцията. Имам бизнес и срещнах любовта на живота си в Белгия", казва Сали.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=595240
Въпрос на избор, който не осъждам...
Нормален е принципа, съпругата да приеме религията на съпруга си, принципно. И в двете основни религии у нас е заложено това правило - съпругата да се подчини на съпруга си.
Съответно и етническото самосъзнание, а и националното, тъй като детето носи имената на бащата, а ако е чужд гражданин и заживеят в другата страна, приема и тамошно гражданство, респективно е нормално българското да му бъде отнето и всичко е точно.
Сиреч и законодателството на почти всички страни в света, води към тази логика.
Report Spam   Logged
samvoin
Guest
« Reply #7 on: October 08, 2010, 08:45:01 am »

Е това правили я по малко Туркиня? като е със сменено славянизирано име тази естрадна певица. Това че въпросната силвия кацарова се срамува от името и етноса си, само показва разложителната функция на славянството, което трябва на всяка цена всеки да заприлича на тях умственно ограничени и да им се казва какво да правят и да си очакват свободата да им я поднесат на тепсия, а след това по никакъв начин не са задължени и да им споделят безропотно утопиите и лъжите, за да се каже че са интегрирани.

И хайде след това разните пишман националисти да ми говорят! АМА ТЕ В ТУРЦИЯ НЕ ДАВАЛИ ПРАВА НА КЮРДИТЕ И НА ОСТАНАЛИТЕ ЕТНОСИ, ами как да им се дадат правата, като им дадеш правата и ето го резултата, разлагат етническата и национална идентичност на хората, но инак твърденията са обратни, че тях ги били разлагали.

За това на славяните каквото и зло да им се случи, все им е малко. Славянина няма да стане по господар от господарите си, ами само се залъгват че са господари, а всъшност са си едни роби с господарски мечти.

Зна и теб името Мустафа, не те прави по - малко българин?
Report Spam   Logged
Peter
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 26


« Reply #8 on: January 20, 2011, 12:17:22 pm »

Е това правили я по малко Туркиня? като е със сменено славянизирано име тази естрадна певица. Това че въпросната силвия кацарова се срамува от името и етноса си, само показва разложителната функция на славянството, което трябва на всяка цена всеки да заприлича на тях умственно ограничени и да им се казва какво да правят и да си очакват свободата да им я поднесат на тепсия, а след това по никакъв начин не са задължени и да им споделят безропотно утопиите и лъжите, за да се каже че са интегрирани.

И хайде след това разните пишман националисти да ми говорят! АМА ТЕ В ТУРЦИЯ НЕ ДАВАЛИ ПРАВА НА КЮРДИТЕ И НА ОСТАНАЛИТЕ ЕТНОСИ, ами как да им се дадат правата, като им дадеш правата и ето го резултата, разлагат етническата и национална идентичност на хората, но инак твърденията са обратни, че тях ги били разлагали.

За това на славяните каквото и зло да им се случи, все им е малко. Славянина няма да стане по господар от господарите си, ами само се залъгват че са господари, а всъшност са си едни роби с господарски мечти.




Охо Атила как сме момче?  Smiley
Report Spam   Logged
deniz
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 164


« Reply #9 on: January 21, 2011, 09:17:02 am »

Абе, аспарухов олигофрен......я си гоо.....и къъъшшшшшттт в фекалния ви форум! Или бегай, че те търсят от 4-и километър!
Report Spam   Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy