Serbest Forum
March 29, 2024, 08:07:06 am
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Генът на мъжете ни е от Азия, на жените - от Ев

Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Генът на мъжете ни е от Азия, на жените - от Ев  (Read 7329 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #15 on: August 10, 2010, 12:53:29 pm »

Аз мисля че ника му достатъчно говори дали може да има нещо българско в него /освен вероятно месторождението и криво  - ляво владеенето на български език/.
Иначе дали е турчин, то това и това е малко под въпрос, а съвсем трети въпрос е понятието "български турчин" /според Георги Ифандиев, това понятие звучи като "дървен камък" и мисля че има известни основания тук.../...

Едно мога да кажа със сигурност, че българският на Оттоман е по-добър от поне 95 % от българите.
Report Spam   Logged
OTTOMAN
Hero Member
*****

Karma: +0/-1
Posts: 978



« Reply #16 on: August 11, 2010, 03:30:00 pm »

Уважаеми Сербест Коркмаз

Искам да ти отговоря на въпроса за това какъв съм.
По вените ми тече 100 % тюркска кръв в това съм сигурен защото съм проверил. А към кои от тюркските племена принадлежа мисля че няма значение. За мен са по важни думите на Ататюрк Щастлив и горд съм да се наричам ТУРЧИН.
А иначе по логиката на САМОТНИЯТ ВОИН чествам деня на независимостта на АМЕРИКА и се чувствам американец. защото изпитвам уважение към американския народ който е разбрал ОСМАНСКАТА демокрация и я практикува до ден днешен и мисля че винаги ще я практикува. Османската Империя остави на света този държавен модел на тлоерантност между нациите и миля че един ден целият свят ще приеме този модел.
Затова се чувствам и американец.

Думите на Ататюрк са пътят на моят живот.

Report Spam   Logged
asker
Global Moderator
Sr. Member
*****

Karma: +3/-0
Posts: 434



« Reply #17 on: January 31, 2011, 12:21:28 pm »

Temata za koy kakuv gen e imal e tuk.
Molya vsichki da se pridurjat kum zaglavieto na temite.
Report Spam   Logged

Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #18 on: April 15, 2012, 05:02:45 pm »



Произход на българите, според ДНК изследвания

ХМ! Май за зла участ на някой славянски исторически идиоти, ще им се окажат теориите им, че страшно неверни за славянският произход на българите.

Май българите ще се окажат в една хаплогрупа, със северно американските индианци. Баските, друзите и грузинците. От колкото със монголо-татарите, или индо-европейците, наречени още арийци.

И не може да се даде точна дефиниця. Българите какви са по произход всъшност.

Не се споменават тюрките, макар че българите са говорили този език. Изпълнявали са старо-тюрските тенгриански ритуали.

Използвали са, руническата тюркска писменост. И 440 г. през времето на Османската империя, тюркският елемент, е бил доминиращ тук на балканите.

Дал силен, и много мощен отпечатък, специално тук на територията на сегашна BG.

И след това българите нямали били общо с тюрките.

В древността може българите да са нямали нищо общо с тюрките. Но в последствие, се получава смесването на двете хаплогрупи. Просто две на нула, за тюркската версия, на произходът на съвременните българи.
Report Spam   Logged

tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #19 on: August 08, 2013, 05:30:51 am »

Като последно това е най-вярната теория за произхода на човека .


Великие тайны. Чужая земля
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #20 on: September 13, 2013, 01:16:07 pm »



17-та минута потресаващо противоречие между Свещенните писания Енох и Библия
Report Spam   Logged
Velika Bulgaria
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 3


« Reply #21 on: October 23, 2013, 04:30:58 pm »

Samvoin'e, istoriyata iska chetene i razsledvane a ne plyampane. Prosledi avarite po tezi zemi pa oko shtesh i hunite.
Sinyt na Han Kurt ( Kubrat) se kazvashe  Bat Bayan syshto kakto se kazvashe i avarskiya pylkovodec 100 g. predi nego po syshtite zemi.
Podobni priliki kolkoto si shtesh. Istinskoto ime na Asparuh e Atilkes. Tova ime sluchayno da ti podskazva za Atilla.
A zashto li ima mnogo hora v TR s tova ime?
Dyadoto na Kubrat e Irnek - tatarsko ime / ir = myj=voyn . V turciya i sega er = myj=voynik )
Kato syforomec az ti predlagam da se vnikvash vyv fizionomiite na tvoite sygrajdani za da vidish prilikata im s avarci, kumani, pechenezi, tatari, mongolci, karlukovci, azeri, turci, chuvashi i dr. Ochite ne lyjat. Bil sym v Egeysko TR i se uchudih kogato vidyah chovek s obraza podoben na edin profesor ot BG. Golyama ochna kuhina, poduti ochi i s golemi vejdi napodobyavashti tynak. Znae se che tozi rayon v TR e zaselen ot Pechenegi prez 13 vek s pylkovodeca Chaka Han. A sluchayno da si chuval za Chaka Han koyto upravlyavashe BG v kraya na 13 vek. Kakva prilika nali? 
Hayde sega da se pozaineresuvash ot svoyata si sitoriya ta da ne stavash na smeshnik. Obicham da besedvam no s hora koito chetat i se interesuvat. Hayde jiv i zdrav!!!



Като цяло съм потресен от нещата,които виждам да се пишат във този форум.Ясно ми е какви са целите,идеите и стимулите да се прави това и предполагам, че такива като мен са нежелани в тази идилична среда.Да се твърди че Аспарух е говорил на турски е най-меко казано смешно.Това което схванах от коментарите е,че цяла Азия в последните няколко хиляди години е под турско влияние и всеки дошъл от този континент е турчин и турският е негов роден език.Направо покъртително!Не мога да разбера как е възможно във 21в. да има хора разсъждаващи по начин от преди 200 години.Постните и слаботелесни опити за религиозна и етническа  пропаганда са направо кошмарни.Много се надявам,че не са много хората споделящи подобни недомислици и здраво мислещите хора са повече без значение от тяхната етническа,религиозна или политическа принадлежност!
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #22 on: October 24, 2013, 11:23:15 am »



Като цяло съм потресен от нещата,които виждам да се пишат във този форум.Ясно ми е какви са целите,идеите и стимулите да се прави това и предполагам, че такива като мен са нежелани в тази идилична среда.Да се твърди че Аспарух е говорил на турски е най-меко казано смешно.Това което схванах от коментарите е,че цяла Азия в последните няколко хиляди години е под турско влияние и всеки дошъл от този континент е турчин и турският е негов роден език.Направо покъртително!Не мога да разбера как е възможно във 21в. да има хора разсъждаващи по начин от преди 200 години.Постните и слаботелесни опити за религиозна и етническа  пропаганда са направо кошмарни.Много се надявам,че не са много хората споделящи подобни недомислици и здраво мислещите хора са повече без значение от тяхната етническа,религиозна или политическа
принадлежност!


Защо се учудвате !? По последни сведения Тюркската теория е създадена и превърната в теза лично от товарищ Сталин . Смее ли някой да ме се противопостави !?...
Да не си помислите , че той е бил луд ! Той си е вярвал в Алано-сарматската теория , но Тюркската му е била необходима , за да приобщи плътно Татарската Комунистическа Партия към Великото дело ... Затова във в. Правда от 20.01.1958 г. е излязъл със статия по лингвистичните въпроси .
И ние сме имали 2-ма учени , които са се занимавали и развивали Алано-сарматската теория , но след Статията направили завой на 180 градуса ...защото са се бояли да не си спомнят Другарите за специализациите им във Виена и т.н.

Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #23 on: October 28, 2013, 06:16:56 am »


Странное дело.Планета динозавров.

На пръв поглед едно филмче за динозаврите ....обаче в 15:30 мин. се казва , че Монголия (и Африка до Камерун) са били под кален поток от 65 милиона години до краят на Ледниковият период т.е до преди 10 000 години и едва преди 3 000 години това място е станало годно за живот . А като се има предвид че една етническа група се формира за 45 000 години , Излиза , че монголците преди това са имали 35-32 000 години обединение като етногрупа , но някъде другаде .
Иначе казано Монголия не е прародина на тюркските племена и ...един голям + за Пантракийската теория и по един - за останалите теории
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #24 on: December 23, 2013, 03:36:36 am »

Една много полезна лекция от археологът , академик в Международната Тюркска Академия на Науките , Доктор на Историческите Науки Сергей Генадиевич Боталов



ЮУрГУ. Лекция — Номады. Кочевые цивилизации Евразии.

Пътят на хуните от Турхан до Средизимно море . Образуваните в древността сакски и скитски империи , китайските царства Хан и Сидзин , Казахстанската степ , Дунавска и Воложка Българии , Унгария , Бургундия и Тюрингия .... глаголица , могилна култира , каменни паметници и подземни пирамиди
...............................................
А това което за себе си забелязах е че Могилната култура е неразривно свързана с номадският начин на живот и има връзка с Тракийските могили и изобщо всички видове пирамиди са антени
Години наред се чудех : защо най-много последователи на богомилите е имало във Франция , а виж къде била връзката бургунците били наши хора  Grin
От което излиза , че германците ето защо дават шансове на турците за приобщаване към ЕС , а то пак наши хора тюрингците  Grin
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #25 on: February 25, 2014, 01:21:01 pm »



«Вам и не снилось 1: Тайна рождения» (22.01.2014) Полная версия

А това е един филм за истинската същност на сурогатното майчинство и това какво ни очаква в близките 200 години /особено мъжете /
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #26 on: March 01, 2014, 01:33:04 pm »

А това е :
http://iling-ran.ru/dybo/1900_mong_rast.pdf
МОНГОЛЬСКИЕ НАЗВАНИЯ ДЕРЕВЬ В АЛТАЙСКМ СЛОВАРЕ
от Анна Дыбо за която мога да ви кажа само , че е най-известният тюрколог
Научният труд е от 15 стр. за сега само го прегледах . Друг път ще го чета .
Открих единственото съвпадение , че "шиши" е "шишарка"
Но който иска да доказва , че турците/селжуси са монголи сега има уникалният шанс да го направи . Може пък да имам пропуск
Report Spam   Logged
e-chobanin
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 12


« Reply #27 on: March 12, 2014, 03:11:45 am »

Да тук някой яко си е съчинявал Smiley Дори и звездите от прехвалените турски сериали са избирани измежду останалия в Турция Български етнос. Личи си кои от къде е още повъншния видSmiley Освен това е многократно доказано че българските гени са най здрави и богати, което ги е направило едни от най желаните в Турция. Ако няко се поинтересува колко са генетично увредените деца които се раждат в Турция ще се изуми от процента. Затова от доста години се върти много доходен бизнес с Българска сперма и яицеклетки които се купуват като топъл хляб в Турция и други страни. Явно е че определени кръгове искат да разклатаят българското самосъзнание с подобни безумни твърдения. Истината е че Търция в стремежа си да се развие като империя е погълнала толкова много и различен генетичен матриал че отдавна е загубила същността си. Хубавото за Турците е че има и доста добре изразен български геном в Европейската част на страната им, чийто носители ощюо взето поддържат тази страна. Анадолският такъв се е доказал като неефективен и динствено подобряването ми с български, гръцким, кюрдски и др. позволява оцеляването му.(ПРАВИ ПАРИ ОТ ИНТЕРНЕТ)
Report Spam   Logged
e-chobanin
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 12


« Reply #28 on: March 12, 2014, 03:27:59 am »

Уважаеми Сербест Коркмаз

Искам да ти отговоря на въпроса за това какъв съм.
По вените ми тече 100 % тюркска кръв в това съм сигурен защото съм проверил. А към кои от тюркските племена принадлежа мисля че няма значение. За мен са по важни думите на Ататюрк Щастлив и горд съм да се наричам ТУРЧИН.
А иначе по логиката на САМОТНИЯТ ВОИН чествам деня на независимостта на АМЕРИКА и се чувствам американец. защото изпитвам уважение към американския народ който е разбрал ОСМАНСКАТА демокрация и я практикува до ден днешен и мисля че винаги ще я практикува. Османската Империя остави на света този държавен модел на тлоерантност между нациите и миля че един ден целият свят ще приеме този модел.
Затова се чувствам и американец.

Думите на Ататюрк са пътят на моят живот.



Мисля че ти липсват огромна част от часовете по история Smiley Явно е че си изпуснал почти цялото си обучение Smiley На цял свят е ясно че американския модел е по близо до Римският и Гръцкият отколкото до турския такъв. Една малка част от турците се опитват да го копират последните няколко десетрки години. Ататюрк е забелязал че в България е приложен подобен такъв и го е изкопирал, в опит да направи турция малко по свястна страна. Съжалявам че трябва да ти разбия детските мечти, но Турция не е измислила нищо а само копира при това доста нескопосано Smiley Ататюрк и политиката му можеха да дадат малко тласък, но ислямистите ги спряха Smiley Ататюрк се е учил от България това е ясно на цял свят. (ПРАВИ ПАРИ ОТ ИНТЕРНЕТ)
Report Spam   Logged
tana68
Sr. Member
****

Karma: +3/-0
Posts: 397


« Reply #29 on: March 18, 2014, 06:32:27 am »

Едно материалче с участието на №1 на Института по обща генетика на РАН и цяла Русия генетик доктор на биологическите науки Олег Павлович Балановский
 Най-интересното е , че
1. Цялато население на Азия и Северна Европа произхожда от Балканският полуостров . С отстъпването на ледовете през Ледниковият период се е придвижвало и населението .
2.На румънците и унгарците колкото и да им е мъчно са славяни .
3. В славянските народи няма монголски ген .

От №1 какво следва ? ....Следва , че Пантракийската теория все пак е вярна
Report Spam   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy