Serbest Forum
April 19, 2024, 04:59:07 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
 
  Home Help Gallery Staff List Login Register  

Кои са помаците?

Pages: 1 2 3 [4] 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Кои са помаците?  (Read 7838 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #45 on: March 21, 2012, 03:07:39 pm »

Гагаузка има две диалекти: Прабългарски Gagauzi и морски Gagauzi.Май диалектите са два.
Така пише в Уикипедята да. Напиши ми нещо на гагаузки да видим дали ще разбера  Smiley
Report Spam   Logged
Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #46 on: March 21, 2012, 03:49:37 pm »

на моя език- вери тутма югич сусускорубалчь  Smiley
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #47 on: March 21, 2012, 04:04:38 pm »

на моя език- вери тутма югич сусускорубалчь  Smiley
И какво означава това понеже изобщо не прилича на Гагаузки.
За пример Укипедия на Гагаузки:
http://gag.wikipedia.org/wiki/Baş_yaprak
Виж какво пише отдолу:
BAŞKA TÜRK DİLLERİNDEKİ VİKİPEDİYALAR
Уикипедия на други тюркски езици
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #48 on: March 21, 2012, 06:53:31 pm »

Започваш да ми звучиш наистина на славяно-шовинист, опитващ се да се криеш зад гагаузството.

Ти няма да си еди какъв си, ако не си еди онакъв си. Това е крадено, онова е присвоено, алооо последната инстанция, докажи нагледно, с исторически извори, с някакви автентични документи, че тогава води диспути. Просто няма начин да си тюрк.

Защото не търсиш общото, а гледаш да разделяш.

Поздравих те, и отговорът ти не е приятелски, а е враждебен. А славяните точно с това се занимават, да сеят раздор и интриги, и да се представят за други.

Не те знам кой си,?!от къде си, и коя е жена ти. Но през годините съм си изградил, такава интуиция покрай тази славянска мърша, че не може да ме излъже човек, кога е искрен, и кога е злонамерен в намеренията си, а ти сега, си точно злонамерен.

Може да се каже, че съм един недипломиран психолог. Така че когато решиш да лицемерничиш за нещо, не забравяй, че има кой да те чете, и наблюдава.

Останалите момчета няма да ти кажат нищо рязко, защото са културни, и се опитват да водят разговор, макар че на тях не им се дава тази възможност по останалите WC форуми, и форумни клоаки, но аз не съм такъв, който да премълчава неща, който са в разрез със добрият тон, и взаимното уважение. И никак не обичам хората, държащи се супер надуто и надменно, и винаги намирам начин, как да ги смъкна на земята.

Поздравявам те приятелска, ти ме ругаеш. Ще те изтрая още малко, и ще ти заритам псевдо гагаузкият ти задник, че няма да те черпя с бира.

И когато си направиш шибани ДНК изследвания на геномът си, е тогава приказвай какъв си по произход. Защото аз вече си го направих изследването, и мога да твърдя че съм тюрк, от рода Дуло, и ако се видим на живо, ще те бия със изследванията си през лицето, и ще ти ги набия в мозъчните ти гънки, за да не ме обиждаш по този начин славянино, и фалшив гагаузино.

И ако държиш, върви и оборвай науката, хайде да те видим тогава безумецо, до къде ще стигнеш. ДНК експертизата не лъже и не мами, като славянски историк.

Тази шовинистична сган, пак ли се активира бе. Почина си, и пак започна с опитите да си налага отровите си, относно историята по много подъл и долен начин, представящи се за такива, кавито не могат да бъдат, и си личат от другият край на галактиката, че са славяни под прикритие.


Турците говорят турски. Но тюрките не, монголи, чуваши, маджари, киргизи, волжски българи,татари тея народи говорят тюркски.Сега остана и да ми кажеш че всички тюрки говорят турски. Grin Grin  Няма как да си потомък на Кан Aтила от родът Дуло, поради факта че не си българин. Относно гагаузкия турски език, ще ми обясниш ли как така гагаузкия турски език, който е официален в Турция. Сьпругата ми и нейните роднини, а и зет ми не го разбират. Като се има в предвид, че съпругата ми умее да говори и разбира диалекта тюркче.Сьпругата ми е от Турция. И имат много странно отношение към нашенските турци.
Report Spam   Logged

Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #49 on: March 21, 2012, 10:59:32 pm »

Започваш да ми звучиш наистина на славяно-шовинист, опитващ се да се криеш зад гагаузството.

Ти няма да си еди какъв си, ако не си еди онакъв си. Това е крадено, онова е присвоено, алооо последната инстанция, докажи нагледно, с исторически извори, с някакви автентични документи, че тогава води диспути. Просто няма начин да си тюрк.

Защото не търсиш общото, а гледаш да разделяш.

Поздравих те, и отговорът ти не е приятелски, а е враждебен. А славяните точно с това се занимават, да сеят раздор и интриги, и да се представят за други.

Не те знам кой си,?!от къде си, и коя е жена ти. Но през годините съм си изградил, такава интуиция покрай тази славянска мърша, че не може да ме излъже човек, кога е искрен, и кога е злонамерен в намеренията си, а ти сега, си точно злонамерен.

Може да се каже, че съм един недипломиран психолог. Така че когато решиш да лицемерничиш за нещо, не забравяй, че има кой да те чете, и наблюдава.

Останалите момчета няма да ти кажат нищо рязко, защото са културни, и се опитват да водят разговор, макар че на тях не им се дава тази възможност по останалите WC форуми, и форумни клоаки, но аз не съм такъв, който да премълчава неща, който са в разрез със добрият тон, и взаимното уважение. И никак не обичам хората, държащи се супер надуто и надменно, и винаги намирам начин, как да ги смъкна на земята.

Поздравявам те приятелска, ти ме ругаеш. Ще те изтрая още малко, и ще ти заритам псевдо гагаузкият ти задник, че няма да те черпя с бира.

И когато си направиш шибани ДНК изследвания на геномът си, е тогава приказвай какъв си по произход. Защото аз вече си го направих изследването, и мога да твърдя че съм тюрк, от рода Дуло, и ако се видим на живо, ще те бия със изследванията си през лицето, и ще ти ги набия в мозъчните ти гънки, за да не ме обиждаш по този начин славянино, и фалшив гагаузино.

И ако държиш, върви и оборвай науката, хайде да те видим тогава безумецо, до къде ще стигнеш. ДНК експертизата не лъже и не мами, като славянски историк.

Тази шовинистична сган, пак ли се активира бе. Почина си, и пак започна с опитите да си налага отровите си, относно историята по много подъл и долен начин, представящи се за такива, кавито не могат да бъдат, и си личат от другият край на галактиката, че са славяни под прикритие.


Добро утро приятелю. Напротив не те ругая, нито имам такова намерение, и не се държа супер надуто и надменно. А родата на жена ми е от Истанбул, живеят в квартал улус. И за разлика от повечето хора по форумите, не съм националист. Междудругото имам много приятели турци, татари и българи.Аз не деля хората по етнос, а по характер.Лек ден.
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #50 on: March 21, 2012, 11:04:30 pm »

И какво означава това понеже изобщо не прилича на Гагаузки.
За пример Укипедия на Гагаузки:
http://gag.wikipedia.org/wiki/Baş_yaprak
Виж какво пише отдолу:
BAŞKA TÜRK DİLLERİNDEKİ VİKİPEDİYALAR
Уикипедия на други тюркски езици
Вълка хвана овена, в върбовата гора край блатото- това значи.
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Analizator
Sr. Member
****

Karma: +1/-0
Posts: 262


« Reply #51 on: March 22, 2012, 07:24:40 am »

Вълка хвана овена, в върбовата гора край блатото- това значи.

Здравей Гагауз, опитах се да анализирам даденото от тeб изречение.


Вълка хвана овена, в върбовата гора край блатото

вери ( бöри ( böri) е вълк на старотюркски - eski Türkçe)
тутма ( хваща )  -
югич е  три но да речем че е и коч
сусус е безводно или сухo
кору ( koru )е малка горичка
балчь = балчък = блато

Предполагам че не владeeш добре гагаузкият защото няма никакво членуване в изречението ти.

Предполагам също че тутма би трябвало да е тутту за минало време. Бих искал да те помоля да се посъветваш c тези които знаят и да ни изпратиш правилното изречение за което ти благодаря предварително. Поздрави!!!
Report Spam   Logged
Atilla Blazhev
Hero Member
*****

Karma: +7/-1
Posts: 996


Севлиево


« Reply #52 on: March 22, 2012, 07:30:05 am »

Странна работа. Еди кой си не са еди какви си, гагаузите не са турци, а са еди какви си, а сам казваш че жена ти и роднините и живеят в Истанбул, а не Варна. Знака IYI казваш че е бил краден, а като заприказваш на езикът си, и този символ го използваш в ежедневната си употреба.

Значи едно нещо го презираш, но и въпреки всичко го използваш. Хайде сега ми обясни от къде се появяват тези жестоки несъотвествия, и буквално двуличие.

И форумът не е националистически, а е демократичен. Тук са все хора с демократични убеждения.

Това че си отстояват етническата и верска идентичност, изобщо не означава че са националисти, но може да се каже че те са РОДОЛЮБЦИ в пълният смисъл на думата. Но симптомите ти са точно националистически, и безспорен факта че е така, само по държанието ти.

Държал съмс е надменно и надуто.

Че пак го повтарям. Поздравих те, побърза да ме обидиш, казвайки че не съм булгур, понеже булгурите не били тюрки, а са от произхода на черната врана.

И сега аз съм надменият и надутият, че го казах, че ще те изтрая още малко, и ще ти заритам псевдо гагаузкият ти задник, понеже се чувствам засегнат на произход, произход доказан с ДНК изследване, и че не търсиш допирни точки, а разделителни линии чертаеш.

Не те знам гагузин ли си? какъв си? макар че аз силно се съмнявам в гагузството ти. Но знам от къде ти произхожда проблемът, да делиш хората на наши и ваши, определено не е от турският ти произходът, а от съвсем друго място е. Но ще си замълча, за да те преценят хората сами все пак.

И когато му дойде времето, ще го кажа източникът ти на деление какъв е.
Report Spam   Logged

Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #53 on: March 22, 2012, 12:22:19 pm »

Добър ден аз съм от Виница, както и родът на баща ми е от там, родата на майка ми е от Българево. Гагаузкият наистина не го владея много добре. У дома говорим на български живеем и работим в чужбина. Гагаузки в селото говорят само старите хора, младите говорят български. Моята баба например говори само гагаузки, не знае български.
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #54 on: March 22, 2012, 12:37:44 pm »

Добър ден аз съм от Виница, както и родът на баща ми е от там, родата на майка ми е от Българево. Гагаузкият наистина не го владея много добре. У дома говорим на български живеем и работим в чужбина. Гагаузки в селото говорят само старите хора, младите говорят български. Моята баба например говори само гагаузки, не знае български.
Хубаво е да поговориш с баба си и да научиш малко езика си щом си Гагауз.

Quote
Gagauz etnik adı, gagauz dili, dil bilimindä türk dili aylesinin Oguz (Üülen-batı yada batı Hun) koluna baalı. Gagauz dili içinä erken türk dili, bulgarca hem kıpçak dilindän kimi özellikleri alêr. Üzyıllar boyunca devam edän, karşılıklı etnik hem kultura kaynaşmakları sebepinnän, gagauzçada arabça, persça, rusça, romınca, bulgarca hem başka dillerdän çok alıntı yapılmış.

http://gag.wikipedia.org/wiki/Gagauzlar

Аз не съм гагауз но разбирам всичко което пише в текста.
Report Spam   Logged
Gagauz
Newbie
*

Karma: +0/-0
Posts: 33



« Reply #55 on: March 22, 2012, 12:59:07 pm »

Странна работа. Еди кой си не са еди какви си, гагаузите не са турци, а са еди какви си, а сам казваш че жена ти и роднините и живеят в Истанбул, а не Варна. Знака IYI казваш че е бил краден, а като заприказваш на езикът си, и този символ го използваш в ежедневната си употреба.

Значи едно нещо го презираш, но и въпреки всичко го използваш. Хайде сега ми обясни от къде се появяват тези жестоки несъотвествия, и буквално двуличие.

И форумът не е националистически, а е демократичен. Тук са все хора с демократични убеждения.

Това че си отстояват етническата и верска идентичност, изобщо не означава че са националисти, но може да се каже че те са РОДОЛЮБЦИ в пълният смисъл на думата. Но симптомите ти са точно националистически, и безспорен факта че е така, само по държанието ти.

Държал съмс е надменно и надуто.

Че пак го повтарям. Поздравих те, побърза да ме обидиш, казвайки че не съм булгур, понеже булгурите не били тюрки, а са от произхода на черната врана.

И сега аз съм надменият и надутият, че го казах, че ще те изтрая още малко, и ще ти заритам псевдо гагаузкият ти задник, понеже се чувствам засегнат на произход, произход доказан с ДНК изследване, и че не търсиш допирни точки, а разделителни линии чертаеш.

Не те знам гагузин ли си? какъв си? макар че аз силно се съмнявам в гагузството ти. Но знам от къде ти произхожда проблемът, да делиш хората на наши и ваши, определено не е от турският ти произходът, а от съвсем друго място е. Но ще си замълча, за да те преценят хората сами все пак.

И когато му дойде времето, ще го кажа източникът ти на деление какъв е.

Я виж първо, народните носии и обичаи на гагаузите. Аз не съм виждал още турци да играят хоро, и да са с български обичаи и носии. Знака IYI e на Дуло, на Кайь е IVI. Май нещо не съвпада, когато фактите говорят и боговете мълчат.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Няма друг бог освен Аллах и Мохамед е негов пророк
Report Spam   Logged

IYI Дуло нека Тангра бди над нас
Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #56 on: March 22, 2012, 01:26:05 pm »

Не се заяждай с Мустафа. С нищо не те е заплашвал. Ако продължаваш да се заяждаш с него ще си помисля, че си лудия Пасков, Миро или Самвоина. Тук никой никого не заплашва. Ти си мери приказките.
Report Spam   Logged
Serbest Korkmaz
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: +4/-0
Posts: 845


« Reply #57 on: March 22, 2012, 02:05:46 pm »

С жената се запознахме в чужбина. А ти си мери малко приказките и не заплашвай. Че има и по луди от теб, анъдънмо шинди.Я виж първо, народните носии и обичаи на гагаузите. Аз не съм виждал още турци да играят хоро, и да са с български обичаи и носии.Булгур е пшеница на турски. Ти не си българин ,минал си покрай рода дуло, но не си закачил, дьонме.Знака IYI e на Дуло, на Кайь е IVI. Май нещо не съвпада, когато фактите говорят и боговете мълчат.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Няма друг бог освен Аллах и Мохамед е негов пророк


 За асимилираният "гагаузин", който не знае родният си език и не е виждал турци да играят хоро. Има ли  по-голяма трагедия от това да не знаеш езика на предците си, да се асимирираш в натрапена идентичност, да станеш роб на тази нова идентичност и да се дървиш на хората, които при адски трудни условия държат на своята идентичност. Не спорете с момчето. Съжалете го. Как мислите баба му дали е горда с него ?

Report Spam   Logged
Deli kurt
Jr. Member
**

Karma: +0/-0
Posts: 68



« Reply #58 on: March 22, 2012, 02:50:49 pm »

Gagauz. Pridarzhai se kam dobriat ton, i ne se zaiazhdai s ostanalite potrebiteli. Predupredihte na LS nehaesh, shte te predlozha za izgonvane!!! prdoylzhish li da zaplashvshvash, i da obozhdash.
Report Spam   Logged

Suleyman
Full Member
***

Karma: +0/-0
Posts: 116



« Reply #59 on: March 22, 2012, 02:59:19 pm »

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Няма друг бог освен Аллах и Мохамед е негов пророк
Гагаузите са християни.
Report Spam   Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy